Кахель відрізняється високою міцністю, водостійкістю, відносною дешевизною і практичністю у догляді. Його без проблем можна самостійно укласти на стіні або підлозі у власному будинку. Однак при виконанні плиткових робіт початківцям майстрам доводиться серйозно поламати собі голову – як просвердлити кахельну плитку правильно і так, щоб вона не луснула в процесі цього. Адже стандартними свердлами для бетону тут користуватися не можна.

Зміст

 1. Яке свердло використовувати
 2. Що робити, щоб керамічна плитка не розкололася
 3. Отвір під дюбелі
 4. Отвори під крани і розетки
 5. Висновок

Яке свердло і які інструменти використовувати?

Отвори в керамічній плитці робляться під труби, розетки і кріплення для монтажу меблів та сантехніки. Навіть в маленькій ванній її свердлити доводиться чимало. Однак при найменшої помилки майстра кахель тріскається і розколюється, адже сама кераміка і особливо її верхній шар глазурі відрізняються крихкістю. А потім отримані осколки залишається лише відправити на смітник, оскільки використовувати їх в іншому місці найчастіше неможливо.

Як просвердлити кахельну плитку?

Які інструменти слід використовувати

Щоб просвердлити отвір у кахельної плитці, будуть потрібні:

 • електрична потужний дриль або шуруповерт;
 • свердла списоподібні і з односторонньою гострокутної заточуванням;
 • алмазні насадки-коронки;
 • балеринка з зрушуваної різаком.

Для свердління можна навіть скористатися ручним дрилем. Але якщо отворів в кахлі потрібно багато, то правильніше за все буде замінити її електричним аналогом. Також для свердлильних робіт по плитці знадобиться олівець для розмітки і вода для охолодження робочого інструменту. Якщо свердла і коронки не змочувати постійно, то вони швидко затупився чи тріснуть від перегріву.

Як просвердлити кахельну плитку?

Види свердел

Що робити, щоб керамічна плитка не розкололася?

Не всякий олівець здатний залишити на кахельної плитці чітко видимий слід. Тому на місце під дірку рекомендується спочатку наклеїти паперовий скотч, а вже на ньому намалювати потім хрестик для позначення точки свердління отвору. Наклеєний папір ще й полегшить роботи, так як свердло буде менше ковзати по гладкій глазурі.

Як просвердлити кахельну плитку?

Використовуйте малярний скотч, щоб полегшити роботу

Щоб мінімізувати ризик розколу кераміки при свердлінні плитки, слід:

 1. Дриль включати тільки на малих обертах – норма 100-400 об/хв.
 2. Свердлити керамічну плитку через пару діб після наклеювання, коли клей надійно схопився, або на рівній і стабільної поверхні з підкладанням дошки або ГКЛ.
 3. Працювати без зайвого натиску і з постійним змочуванням ріжучого інструменту для охолодження.
 4. Забути про наявність у дрилі функції ударного свердління (отвір в плитці можливо просвердлити виключно в безударному режимі).
 5. Тримати свердло строго перпендикулярно до поверхні металу.
 6. Відводити точку свердління мінімум на 15-20 мм від краю плитки – чим ближче до центру просвердлюється отвір, тим менше ймовірність розколу.

Якщо навички у поводженні з дрилем мінімальні, то варто спочатку попрактикуватися на непотрібному шматку кахлю. Розколоти плитку по недосвідченості простіше простого. Свердління отворів в ній – справа відповідальна і не терпить поспіху. Якщо помилкова установка маяків для стяжки підлоги вимагає лише невеликої добавки бетону, то при неправильній роботі з тендітною керамікою вона моментально тріскається.

Як просвердлити кахельну плитку?

Якщо немає навичок роботи з плиткою, краще довірити справу майстру

Як просвердлити в плитці отвори під дюбелі?

Залежно від необхідних розмірів отвори рекомендується просвердлювати різними інструментами. В одних випадках доведеться застосовувати коронку, а в інших досить свердла на 8-16 мм, Але можлива і ситуація, коли складно буде обійтися без болгарки.

Щоб просвердлити кахельну плитку під дюбелі, необхідно свердло для кахлю розміром на 1-2 мм більше пластикової вставки для самореза. Їм потрібно спочатку обережно без зайвого натиску пробурити шар глазурі. А потім потихеньку проходиться і вся залишилася кераміка до стіни.

Безпосередньо стінну поверхню, особливо якщо це бетон, просвердлювати слід вже іншим свердлом трохи меншого розміру. Витрачати даремно спеціалізований і дорогий інструмент, призначений для плитки, не варто і просто безглуздо.

Як просвердлити кахельну плитку?

Які свердла використовувати для різних поверхонь

Як просвердлити отвір під крани або розетки?

Щоб просвердлити отвори розміром більше 20 мм під труби або підрозетники, тонкого свердла буде недостатньо. Тут доведеться застосовувати коронки або балеринку. Перший варіант більш дорогий, але і більш простий в роботі. А другий варіант дозволяє обійтися одним інструментом, за допомогою якого можливо висвердлити отвори різного перетину в поперечнику.

Якщо балеринки або коронки відповідного діаметру немає, то доведеться просвердлювати кілька маленьких отворів по периметру великого. Після їх висвердлювання потрібно обережно кусачками вирізати окреслений таким чином центр і підрівняти його краю рашпілем.

Також можна вдатися до застосування болгарки. Але рівне кругле отвори нею просвердлити буде складно. Це більше інструмент для обрізання плитки під необхідні розміри або вирізки з неї прямокутних шматків.

Як просвердлити кахельну плитку?

Використання балеринки

Висновок

Свердлити дірки в кахлі слід без нахилу дрилі і обережно, використовуючи у кожному окремому випадку свій ріжучий інструмент. Принципово нічого складного в цій роботі немає. Розібратися з нуля, наприклад, як укладати ламінат або встановлювати мансардне вікно, значно складніше. Головне в свердлінні плитки – це відсутність поспіху. При найменшій помилці і зайвому натисканні кераміка норовить тріснути.

Дивіться також відео, як просвердлити отвір в керамічній плитці:

Як просвердлити кахельну плитку?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code