Особливості дизайну інтер’єру однокімнатної квартири в тому, що домашня, затишна обстановка для кожної людини створюється на обмеженому просторі.

Часто доводиться чути: «От якби площа побільше, планування краще, стелі вище, та щоб будинок не панельний, а цегельний, ось тоді б розвернувся!». Але невелике житло зовсім не означає погане. Спробуйте подивитися на нього по-новому. Перетворіть його в таке місце, де кожен куточок стане гідним підтвердженням вашого смаку й винахідливості. Навіть з самої звичайної однокімнатної квартирки, з пересічною плануванням і низькими стелями, можна зробити «цукерочку», варто лише застосувати фантазію.

Зонування: як розділити кімнату без шкоди

Зараз дизайнери можуть запропонувати масу варіантів з перепланування однокімнатної квартири. Стіни вони розсунути не зможуть, але от організувати простір зручніше і комфортніше цілком. Якщо в однокімнатній квартирі проживає одна людина або сім’я з двох, то можна погодитися і на радикальну перебудову квартири. Простіше кажучи, знести всі внутрішні перегородки, об’єднавши при цьому коридор, кімнату і кухню.

Якщо ж у сім’ї 4 людини, то варто пошукати способи збільшення площі. Найпопулярніший з них — розширення простору за рахунок лоджії. Однак перш ніж ставити туди меблі, потрібно обов’язково проконсультуватися з експертами, щоб не полетіти вниз разом зі своїм диваном. Для «розширення кордонів» за рахунок лоджії при її обробці потрібно використовувати спеціальні легкі матеріали. Не треба забувати і про утеплення цієї ділянки (зверніть увагу на якість склопакета, закрийте всі щілини в стіні). Утеплити підлогу в цьому місці можна, застосувавши систему «теплі підлоги». Використання лоджії збільшить житлову площу на кілька квадратних метрів, що в рамках однокімнатної квартири, погодьтеся, чимало.

Ще один варіант видалення стіни між кухнею і кімнатою. Кордон можна виразити освітленням, невеликим гіпсокартонних подіумом або стійкою бара, що трансформується в обробний стіл. Візуально розмежування цих зон може бути виконано і різними підлоговими покриттями. Припустимо, що у «вітальні» буде паркет або ламінат, а на кухні — плитка або лінолеум.

Дитяча кімната: допоможуть перегородки

Виділити спальний або дитячий куточок можна за допомогою гіпсокартонних стійок. У утворилися полички поставити книги, іграшки, квіти. Це буде не тільки красиво, але і дуже зручно. Однак якщо все ж хочеться відчути себе «як за кам’яною стіною», то нехай нею послужить шафа-купе. З боку «вітальні» він буде виглядати просто стіною, а з боку «спальні» — виконувати функції гардеробу.

Для організації дитячої зони не обов’язково «вибудовувати» нові стіни. Можна скористатися і пересувними (це можуть бути звичайні ширми, які легко прибираються до приходу гостей).

Підготовка до косметичного ремонту >>>

Суміщений санвузол: ще один спосіб розширити простір

Не варто забувати і про санвузол. В однокімнатних квартирах він звичайно буває поєднаним. Але і тут є місце для фантазії. Один з варіантів: розширити простір санвузла, небагато пересунувши стінку убік кухні. Півметра для кухні практично нічого не значать, тим більше вона тепер з’єднана з вітальні, а от у ванною, безсумнівно, стане затишніше.

— Однак тут теж слід бути гранично обережними, — радить дизайнер студії «Новий дизайн» Тетяна Корешкова. — У будь-якій ситуації є винятки. І якщо, приміром, між санвузлом та кухнею знаходиться вентиляційна шахта, то стіну можна зносити ні в якому разі. Сумних випадків вистачає: люди наворотят, не думаючи, а потім стіни починають тріщати по швах.

Тому в будь-якому разі всі зміни в квартирі потрібно погоджувати у відповідних інстанціях. Не всі конструкції будівель можуть витримати наплив людських фантазій, і багато перепланування можна проводити тільки за своїм розсудом. Деякі з них можуть призвести до порушення міцності або руйнування несучих конструкцій житлового будинку, та до того ж не відповідати протипожежним вимогам. При «перекроювання» житлоплощі потрібен проект, затверджений головним архітектором міста або району, плюс до цього потрібно отримати в Дабк дозвіл на проведення будівельно-монтажних робіт.

Але простір в квартирі можна збільшити і візуально. Ради для візуального збільшення простору: світлі шпалери, дзеркальні дверцята шаф-купе, люстра як основне освітлення, а для місцевого підійдуть бра або торшер.

Для приміщень обмежених розмірів бажано використовувати світлі м’які тони, які візуально «розширюють» стіни. Сьогодні в магазинах досить-таки непоганий вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів, які можна використовувати при ремонті.

Після перепланування квартира стане набагато зручніше і функціональніша. Різні вбудовані шафки, закриті ніші, підвісні полки допоможуть не перевантажувати житловий простір і створять відчуття свободи.

При переплануванні завжди важливий один момент — реалізувати своє право на житло за власним смаком можна тільки з дозволу відповідних інстанцій.

Отримання всіх необхідних документів і в підсумку дозволу на перепланування — процес при самостійному оформленні довгий і трудомісткий, при зверненні ж у фірму — недешевий. Але без нього ніяк. Тому що в разі відступу від букви закону ви прирікаєте себе на життя під дамокловим мечем постійних штрафних санкцій та судових позовів.

Але це ще не найгірше: навряд чи комусь подобається перспектива одного разу прокинутися поверхом нижче в купі уламків сусідського стелі і власної меблів.

— Не дуже добре, коли в будинку багато квартир, де зроблено перепланування. Особливо, якщо прибирають стіни, — розповідає Тетяна Корешкова. — Адже при будівництві архітектори все розрахували. Перепланування допустимі, але краще ними не зловживати. В ідеалі потрібно замовляти у відділі архітектури проект перепланування квартири, а потім вже йти до дизайнерів. Дизайн робиться вже по готовому архітектурним проектом.

P. S. Квартира не просто відображає внутрішній світ господаря, але і проявляє певні риси його особистості — наприклад, виховання, дитячі спогади, життєву філософію, соціальне становище. Тому вже на етапі розробки дизайну вкрай важливо тісне спілкування з дизайнером або архітектором.

Пропонуємо читачам варіанти перепланування однокімнатної квартири.

Інформаційна служба plot.kz

Як розширити «хрущовку»?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code