Звукоізоляція квартири – це особлива багатошарова перешкода, виконана з спеціально призначених для ізоляції від звуків матеріалів. Одним словом, ці матеріали здатні поглинати звукові хвилі або робити їх слабкіше.

Сталося! Ви нарешті стали щасливим власником нового житла в багатоквартирному будинку. Попереду приємні клопоти, пов’язані з ремонтом, вибором оздоблювальних матеріалів і купівлею сподобалася меблів. Здається, ще трохи-і почнеться нове щасливе життя. Але відсутність гарній шумоізоляції може стати для вас постійним головним болем, якщо не подумати про це ще на етапі ремонту. Гучна музика, сімейні сварки, плач дітей з сусідніх квартир і вуличний шум-кого зведуть з ума. Та й самі ви будете відчувати незручність, якщо ваші галасливі гості раптом захочуть потанцювати і поспівати караоке.

Тут кілька виходів. Можна переїхати на нове місце або постаратися нейтралізувати шум з допомогою важких штор, килимів і поставленою уздовж стін меблів. Інший варіант – нейтралізувати шумові «подразники» і запобігти неминуче виникають між мешканцями будинку сварки можна за допомогою добре продуманої шумоізоляції.

Для початку варто розібратися, що собою представляє будь звукоізоляція квартири. Це особлива багатошарова перешкода, виконана з спеціально призначених для ізоляції від звуків матеріалів. Одним словом, ці матеріали здатні поглинати звукові хвилі або робити їх слабкіше.

Створюємо ефективну шумоізоляцію квартири

Ефективність ізоляції безпосередньо залежить від товщини захисних шарів і якості використовуваних матеріалів. Фахівці стверджують, що якісно зроблена сучасна шумоізоляція може поглинати до 40% потрапляє ззовні шуму в квартиру. Обговоримо основні доступні методи, з допомогою яких можна вирішити проблему шумоізоляції.

1. Оптимальним варіантом для проведення шумоізоляційних робіт буде квартира «з нуля», в якій належить великий ремонт. У цьому випадку у господарів є можливість виконати якісну ізоляцію стиків між плитами і місць з’єднань стін з підлогою. Порожнечі і щілини заповнюються шпаклівкою або цементним розчином і ретельно обробляються герметиком. Але найбільш ефективним способом захисту від сторонніх звуків буде звукоізоляція всієї стіни. Про це варто поговорити докладніше.

Ідеї для маленьких квартир: економимо простір >>>

2. Будівельники і дизайнери практикують кілька способів звукоізоляції стін:

  • Самий простий і економічний спосіб – обклеїти стіни рулонної шумоізоляційної підкладкою. Зробити це можна і самим вам потрібно лише клей для вінілових шпалер. Такий вид ізоляції не можна назвати вдалим, адже зменшувати рівень шуму він буде тільки наполовину. Але якщо ви орендуєте чужу квартиру і не збираєтеся робити вкладення у її ремонт, такий бюджетний варіант буде найкращим рішенням.
  • Повернути в оселі тишу і спокій допоможуть перегородки з гіпсокартону. Для цього крім самого гіпсокартону і саморізів для нього вам знадобляться дерев’яні рейки, звукопоглинальний матеріал і метизи – спеціальні елементи кріплення гіпсокартону до підлоги, стелі та стін. На початковому етапі всі щілини і тріщини в стіні замазують цементним розчином. Після споруджується встановлюється каркас, в який вкладається звукопоглинальний матеріал. У ролі останнього може виступати скловата чи напівтверді плити з неї. Далі до профілю саморізами кріпляться листи гіпсокартону, які після шпаклівки і спеціальної обробки швів готові для фарбування або обклеювання шпалерами. Даний метод досить ефективний, але має свої недоліки. В результаті ізоляції гіпсокартоном кожна стіна буде зменшувати розмір кімнати на 7-8 див.
  • Вирішити проблему можна за допомогою готових декоративних панелей. Простий і дієвий спосіб звукоізоляції дає ще і красивий візуальний ефект – зовні панелі декоровані папером або тканиною. До переваг цього методу можна віднести простоту установки – панелі кріпляться один до одного за принципом ” шип – паз. У разі якщо стіна не відрізняється ідеально рівною поверхнею, на неї встановлюється спеціальна решетування, до якої за допомогою рідких цвяхів кріпляться панелі.

Облицювальна плитка. Типи, варіанти застосування та монтаж >>>

3. Одна з головних умов гарної звукоізоляції – якісні вікна. Значно приглушити шум міських вулиць і транспорту можна, замінивши старі вікна на нові. Якщо провести заміну з якихось причин не виходить, потрібно ретельно перевірити весь периметр вікна, усунути за допомогою гумового ущільнювача зазори і щілини. Але виконувати таку роботу можна лише в тому випадку, якщо стулки вікна не сильно зношені і деформовані.

4. Мабуть, самим головним джерелом шуму в багатоквартирних панельних будинках є розетки. Головна умова перед початком робіт по звукоізоляції розеток – відключення квартири від електрики. Для повної впевненості в безпеці, відключивши електрику, перевірте розетку на відсутність струму спеціальним тестером і тільки потім починайте роботу. Розетку необхідно витягнути, розібрати і зробити шумоізоляцію монтажної коробки. Для цього підійде пінопласт або скловолокно, залиті будь-будівельною сумішшю. Радимо не виконувати таку роботу самостійно, а довірити її фахівцям.

5. Не варто випускати з уваги і те, що відмінним провідником звуків є підлога. Класичний варіант вирішення проблеми – купівля килима. Але іноді таких заходів буває недостатньо. Вирішити задачу допоможе звичайна бетонна стяжка з покладеною зверху спеціальною підкладкою. У сучасному будівництві часто використовують пробкову підкладку, яка не тільки чудово справляється з завданнями шумоізоляції, але і захищає підлогу від вологи.

6. Не менш ефективними можуть бути і шумоізоляційні матеріали для стелі. Це може бути мінеральна вата, скловата або пінопласт, які кріпляться до спеціальних профілів і закриваються листами гіпсокартону. Відмінними звукопоглинальними функціями володіє і натяжна стеля.

7. Останній етап – шумоізоляція вхідних дверей. Доступ шуму ззовні допоможе зменшити гумовий ущільнювач по периметру двері, поріг знизу і ретельно оброблений зазор між коробкою і отвором двері.

Проробивши максимальну роботу по звукоізоляції в своїй квартирі, ви подаруєте собі довгоочікуваний спокій, без побоювань зможете слухати гучну музику, запрошувати друзів і зведете нанівець конфлікти з сусідами.

Інформаційна служба plot.kz

Як створити ефективну шумоізоляцію квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code