Протягом століть бруківка відстоює свою лідерську позицію і це їй вдається без праці! Це аргументується тим, що красива, зносостійка та довговічна поверхню ідеально вписується в будь-яку архітектуру міста та ландшафтний дизайн заміського будинку.

Що таке бруківка?

Как укладывать брусчаткуЩо таке бруківка

Бруківка — це гранітне або базальтове дорожнє покриття, призначене для укладання бруківки, тротуарів і садових доріжок. Мостові укладаються з грубо обробленого і необробленого «сирого» граніту або бруківки. Елементи каменю для укладання дорожнього покриття використовуються з плоскою поверхнею однакової форми і розмірів. Для влаштування великих доріг в основному використовують пиляння і колоту бруківку прямокутної форми минулий шліфування.

Способи укладання

Как укладывать брусчаткуСпособи укладання бруківки

Існує декілька способів укладання бруківки. Кожна технологія відрізняється один від одного в підготовці основи під покриття і за призначенням покриття. Єдине що об’єднує способи – це використовуваний матеріал. При будь-якому варіанті укладання використовується камінь і пісок.

Як правило, укладають бруківку на пішохідних зонах, проїжджих частинах та паркувальних майданчиках, а також використовують як вимощення навколо будівлі.

Підготовчі роботи

Как укладывать брусчаткуРозмітка території

Перед тим як укладати бруківку, насамперед потрібно приступити до укладання захисного покриття та зробити розмітку майданчиків, доріжок, де буде укладатися граніт або бруківка. Потім марно підготувати підставу.

Процес підготовки підстави полягає в наступному:

Периметр ділянки, де необхідно укласти бруківку, обносять кілочками, і до них прив’язують та натягають шнур. Потім, визначають ухил грунту.

Ухил повинен зводитися до дренажним системам. Ні в якому разі не робіть ухил у бік цоколя будівлі.

Якщо як такого ухилу немає, то його споруджують штучним способом, використовуючи привізний грунт або річковий пісок. Але після просипки шару, грунт необхідно промочити водою і дати йому час відстоятися, щоб пухкий шар осел і ущільнився.

Щоб прискорити процес підготовки підстави, необхідно зняти шар ґрунту з низини, укласти його на бракуючий ділянку і ущільнити його механічним способом, використовуючи дорожній каток.

1 спосіб

Как укладывать брусчаткуУкладання на пішохідні доріжки малій завантаженості

Цей спосіб призначений для укладання оздоблювального матеріалу на пішохідні доріжки малій завантаженості.

Основа під пішохідні доріжки облаштовується геотекстилем, щебенем, піском, бруківкою і худим бетоном. В якості допоміжного інвентарю необхідно використовувати граблі, гумовий молоток і ручну трамбовку.

По завершенні розмічальних робіт приступаємо до укладання основи з геотекстилю, поверх якого просипають 15-25см щебневий шар, і граблями формують шар з ухилом. Потім ручною трамбівкою ущільнюємо первинні шари. Далі переходимо до вторинного пристрою підстави, використовуючи геотекстиль і пісок.

Шар піску не повинен бути менше 10 див.

Как укладывать брусчаткуПідгонка бруківки

Вторинний шар повторно проливають водою і встановлюють по периметру бордюри. В якості основи для бордюру необхідно використовувати худий бетон. Фіксувати бордюр потрібно цементно-піщаним розчином та піском.

Отже, процес підготовки підстави та влаштування бордюрів закінчено, переходимо до наступного етапу — укладання бруківки. Кам’яні елементи укладаються під ухилом впритул. У поворотних і криволінійних місцях допускається зазор між бруківкою. Щоб у момент експлуатації бруківка не випадала, зазор між бруківкою заповнюють піском.

Кожний ряд викладений з бруківки, ущільнюють гумовим молотком. По завершенні укладання поверхню промивають слабким струменем води.

2 спосіб

Как укладывать брусчаткуУкладання на великій площі

Другий спосіб укладання бруківки призначений для влаштування пішохідних доріг великої площі. Технологія укладання мало чим відрізняється від попереднього способу. Єдина відмінність – це укладання вторинного шару. Замість геотекстилю використовується суха цементно-піщана суміш і худий бетон.

Как укладывать брусчаткуОдин з варіантів укладання бруківки

Послідовність шарів:

  1. Грунт.
  2. Геотекстиль.
  3. Пісок-5см.
  4. Худий бетон або щебінь.
  5. Суха цементно-піщана суміш.
  6. Бруківка.

Щоб надійно закріпити бруківку до основи, її армують дорожньою сіткою і трамбують.

3 спосіб

Как укладывать брусчаткуУкладання на бетонну основу

Третій спосіб багато в чому відрізняється від попередніх способів. Його використовують для влаштування підмосток та доріг, і на проблемному грунті.

Спочатку на ґрунт висипається 20см щебневий шар і влаштовується дерев’яна опалубка. Потім укладають армований бетон товщиною в 3см і сітку – все це заливається бетоном.

Установка бордюрів проводиться за попередньої технології на худий бетон.

Бетонну подушку просипають сухої цементно-піщаною сумішшю від 2 до 5 см і не більше. Розрівнюється і проводиться укладання бруківки. Утворилися зазори засипаються піском, надлишки піску змиваються з поверхні водою.

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, як укладати тротуарну плитку по нитці:

Детальна інструкція по укладанню бруківки:

Як укладати бруківку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code