Щоб правильно настелити, отциклевать і покрити лаком штучний паркет з цільного масиву, необхідно володіти певними професійними навичками. Довіряти монтаж такої підлоги слід лише досвідченому майстрові. А якщо хочеться все зробити своїми руками, то краще укладати паркетну дошку заводського виготовлення. Вона вже отлакирована і має замки-засувки на торцях. З укладанням цього підлогового покриття здатний впоратися навіть малодосвідчений новачок.

Зміст

 1. Що знадобиться
 2. Способи укладання паркетної дошки
  • Клейовою
  • Плаваючий
  • Кріпленнями
 3. Покрокова інструкція
  • Підготовка покриття
  • Укладання підкладки
  • Монтаж
 4. Рекомендації
 5. Висновок

Що знадобиться?

Монтаж багатошарової паркетної дошки по технології практично ідентичний настилу ламінату. Порядок дій і правила робіт в обох випадках одні і ті ж. Аналогічний буде і набір необхідних інструментів, а також витратних матеріалів.

Для самостійного укладання паркетної дошки знадобляться:

 • ножівка з дрібним зубом або електролобзик;
 • олівець з рулеткою;
 • металева лінійка або косинець;
 • молоток;
 • добійник у вигляді бруска;
 • дерев’яні або пластикові клини для розпору;
 • гвоздкі без капелюшків;
 • клей (якщо вибрано клейовий спосіб).
Як укладати паркетну дошку?

Конструкція паркетної дошки

Нічого особливого для створення паркетної підлоги з готових лакованих дощок не потрібно. Потрібен стандартний набір інструментів, за допомогою яких може бути, наприклад, укладена та ж покрівля з металочерепиці, поставлені двері в кімнатах або встановлені відливи для вікон на фасаді.

Укладаються багатошарові дошки паркету в квартирах і котеджах на рівну основу. При цьому особливо вирівнювати чорнова підлога не потрібно. Головне щоб на ньому не було горбів і виїмок більше 2 мм у висоту.

Класти паркетну дошку дозволяється як на бетон, так і на дощатий настил. У першому випадку укладання найкраще робити на клей, а в другому самою оптимальною технологією монтажу буде варіант з лагами. Також можливе попереднє пристрій вирівнюючого підстилу з ДСП або фанери. Особливо цей спосіб актуальний, коли підстава гуляє або не відрізняється рівність.

Як укладати паркетну дошку?

Конструкція підлоги

Способи укладання паркетної дошки

Варіантів монтажу паркетних дощок існує три:

 1. На клей.
 2. Створення плаваючої підлоги.
 3. З прихованим кріпленням до основи або лагів цвяхами.

Клейовою

Спосіб з клеєм застосовується, якщо основа рівна з бетону або деревних плит. Також цей варіант рекомендований, коли в стяжку закладений теплий водяний підлогу. Підлогове паркетне покриття з приклеєних дощок менш схильне до деформації при нагріванні і більш стійкий до навантажень. Але клейовий монтаж і самий трудомісткий.

Як укладати паркетну дошку?

Приклеєні дошки менше схильні до деформації

Плаваючий

Технологія плаваючого настилу передбачає укладання паркетних дощок на підкладку і зі скріпленням окремих планок виключно з допомогою торцевих замків. Ніякі склеювальні склади і кріплення тут не використовуються.

Це класична технологія складання фінішу на підлоги з ламінату. Такий варіант найбільш простий у самостійній реалізації і відрізняється ремонтопридатністю. Однак укладене подібним способом покриття може почати грати і скрипіти через здуття декількох паркетних дощок від перепаду температури в кімнаті або намокання.

Паркетну дошку укладати досить просто, впорається один чоловік

Монтаж кріпленнями

Варіант з кріпленням планок гвоздиками або спеціальними затискачами відрізняється простотою і хорошою надійністю. Якщо особливого досвіду немає, то рекомендується саме так укладати паркетну підлогу самостійно. З одного боку, це спрощує роботи, а з іншого дозволяє отримати міцний рівний фініш.

При застосуванні способу з кріпленнями не доведеться ламати собі голову про бетоні для стяжки і її пристрої, а також взагалі особливо думати про вирівнювання підстави. Досить покласти лаги за кроком 400-450 мм, вирівняти їх за рівнем і зафіксувати. Потім залишиться лише набити зверху планки паркету.

Як укладати паркетну дошку?

Укладання на лаги

Покрокова інструкція

Укладання паркетної дошки виконується наступним чином:

 1. Проводиться підготовка і вирівнювання основи.
 2. Для плаваючої підлоги настилається підкладка (для варіанту з лагами або клеєм амортизуючий підстил не потрібен).
 3. Укладається перший ряд біля однієї зі стін.
 4. Монтуються або приклеюються інші паркетні дошки.
 5. Виконується кріплення плінтусів і порожков.

Підготовка покриття

При підготовці основи необхідно його вирівняти, а потім забрати з нього будь-яке сміття. Якщо паркет укладається на дощату підлогу, то прогнилі мостини підлягають заміні. І кожну з них треба перевірити на надійність кріплення, грати по висоті вони не повинні.

Якщо чорнова основа має множинні вади і дефекти, то її доведеться закрити стяжкою мокрою ЦПС або наливної розчину або сухою з ДВП (фанери). А якщо паркетні дошки планується клеїти, то основа попередньо потрібно загрунтувати адгезивним складом.

Як укладати паркетну дошку?

Выямки і нерівності підлоги слід вирівняти

Гідроізоляційні матеріали під паркет класти не потрібно. Деревина повинна дихати. Максимум що припустимо – це м’яка підкладка без проклеювання стиків її листів для герметичності. Якщо з поверху нижче або підвалу через перекриття йде рясно водяна пара, то від паркетної дерев’яної підлоги варто зовсім відмовитися. Не призначений також для приміщень з великою вологістю або де можливі перепади температури. У цих випадках краще вибрати інше підлогове покриття.

Укладання підкладки під паркетну дошку

Щоб укласти підстильний шар (якщо він потрібен), найправильніше буде взяти звичайний спінений поліетилен в рулонах. Пробка, пінополістирол і фольговані варіанти тут незастосовні. Користі від них-нуль. Більше того, вони будуть так чи інакше негативно впливати на деревину.

Як укладати паркетну дошку?

Пробкова підкладка володіє відмінною шумоізоляцією

Монтаж

Забивання гвіздків для фіксації планок паркету здійснюється виключно в гребінь або підставу пазу на торці. Зверху паркетна дошка покрита деревиною твердих благородних порід з шаром лаку. Забивати цвяхи безпосередньо в лицьову поверхню і псувати її вид заборонено.

Між стіною і найближчим поруч слід залишати просвіт в 10-15 мм для можливого температурного розширення покриття. На час монтажу туди вставляються клини відповідного розміру, які після фіксації дощок цвяхами або клеєм виймаються. Потім зазор буде закритий плінтусом.

Якщо стіна крива, то першу дошку вздовж неї перед укладанням слід окреслити подволокой і підрізати по ширині. Цю першу планку необхідно покласти максимально рівно і акуратно. Всі наступні будуть упиратися саме в неї. Якщо вона виявиться покладена криво, то і всі покриття вийде викривленим.

Як укладати паркетну дошку?

Укладання паркетної дошки

Рекомендації

Перед тим як укладати паркетну дошку, необхідно ретельно прибрати з чорнової підлоги будь-яке сміття. Паркет не тонкий ламінат. Якийсь камінчик більш товсту багатошарову пластину з цільної деревини не продавить і не буде видно у вигляді виступу на фініші. Однак тиснути на дерево знизу він стане. Причому тиск це буде точковим, що сильно протипоказано.

В ідеалі паркетні дошки повинні укладатися без найменших щілин – один міліметр, не більше. Досягти цього можна лише сильним вдавленням нової планки вже покладену ударом молотка. Однак бити безпосередньо в торець з замком «шип-паз» забороняється.

Так він буде пошкоджений, що призведе до зниження міцності конструкції покриття на підлозі. Підбивати укладаються дощечки слід тільки за допомогою добойника у вигляді дерева або бруска.

Технологія укладання підлоги

Висновок

Зробити самостійно паркетна підлога з виготовлених на заводі дощок з лакуванням не складно. Треба лише уважно підготувати чорнове підстава, вірно і рівно укласти перший ряд, а потім потихеньку вставити одну планку за одною з замиканням замкового з’єднання на торці.

Зафіксувати цей фініш можна як за допомогою клею, так і дрібних цвяхів. Тільки забивати останні зверху в лицьовий шар не можна, робити це треба акуратно збоку.

Дивіться також відео про те, як укладати паркетну дошку:

Як укладати паркетну дошку?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code