У кожному приміщенні відбувається кругообіг повітряних потоків. Для того щоб в кімнаті не з’явилася зайва вологість, духота, необхідна пароізоляція. У даній статті ми розповімо як укладати пароізоляцію на підлогу, стіни, стелю, розглянемо якою стороною укладати пароізоляцію до утеплювача, а також дамо фото і відео інструкцію.

Для яких приміщень

Как укладывать пароизоляциюПриміщення, що вимагають пароізоляцію

У холодну пору року температура в приміщенні значно вище, ніж на вулиці, відповідно і вологість там набагато більше, скупчуються пари намагаються вирватися з будинку. Навіть при наявності якісної теплоізоляції потрібен захист від доступу вологи у вигляді пароізоляційного матеріалу. Його функція полягає в запобіганні проникненню вологи у конструкцію через наявні щілини, зазори і отвори. Гідроізоляційний матеріал захищає утеплювач від взаємодії з вологою з зовнішньої сторони будинку, а пароізолятор – з внутрішньої.

Пароізоляційні матеріали підрозділяються в залежності від паропроникності на обмежені та вичерпні.

Как укладывать пароизоляциюДе необхідна пароізоляція

Ізоляція від пара необхідна:

 • у багатоповерхових спорудах для огородження;
 • при наявності скатної або плоского даху, для утеплення яких застосовувалися насипні або волокнисті матеріали;
 • у приміщеннях з високою вологістю;
 • у конструкціях, утеплених зсередини;
 • у будівлях сезонного користування.

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція фольгована

Пароізоляційну захист використовують не тільки при зведенні житлових об’єктів і інших конструкцій, але і в доповнення до матеріалів, які вбирають вологу, а також для ізоляції комунікативних ліній.

Для того щоб процедура мала очікуваний результат, паропроникність багатошаровій конструкції повинна збільшуватися від теплої до холодної поверхні. З цієї причини пароізолятор монтується зсередини покрівлі, стін і перекриттів.

Как укладывать пароизоляциюСхема стін у розрізі

Послідовність шарів при стіновий ізоляції:

 • шар покрівельного покриття;
 • дифузійної мембрани;
 • матеріалу для утеплення;
 • пароізолятор, з проклеенным з допомогою стрічки нахлестом;
 • щільно приклеєний пароізолятор до поверхні стін.

Нюанси

Как укладывать пароизоляциюПолотно фольговані

Будівельні магазини пропонують величезний вибір матеріалів для пароізоляції, і в залежності від виробника всі вони мають свої особливості. При виготовленні враховується зручність укладання, вологість і кліматичні умови експлуатації, функціональне призначення приміщення. Сьогодні багато виробників випускають матеріал, який перешкоджає горінню, проникненню пари, сприяє виведенню зайвої вологи.

У нашій країні протягом тривалого часу в якості ізолятора від пари випускалася поліетиленова плівка, однак високий рівень конкуренції і вимоги, що пред’являються до матеріалу підштовхнули російських виробників до розробки спеціальних будівельних ізоляторів. Сьогодні можна сміливо перерахувати кілька виробляють компаній, які випускають пароізоляційний матеріал на основі фольгованого поліетилену, плівок з металевим напиленням і пароизоляторов з ламінованою плівкою, які не тільки успішно справляються з покладеними функціями, але і стійкі до займання.

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція поліетиленовою плівкою

Для того щоб вибрати оптимальний варіант матеріалу вам необхідно проконсультуватися з професіоналом, обізнаним у всіх тонкощах монтажу, знаючим якою стороною укладати пароізоляцію, який матеріал вибрати саме для вашого приміщення тощо. Як правило, новачки в будівельному справі спираються на вартість, виробника і область використання при виборі, але цього недостатньо для виконання якісної ізоляції.

Список відмінних особливостей набагато ширший і вимагає більш відповідального і професійного підходу. В якості прикладу можна навести ізоляцію покрівлі, при здійсненні якої важливу роль відіграють планована конструкція, шари, нахил, кліматичні умови і температура всередині приміщення. Вже відштовхуючись від цього, перевага віддається ізолятора з високої, середньої або слабкої паропроникністю.

Відео

Як забезпечити хорошу пароізоляцію даху з урахуванням особливостей всіх елементів конструкції:

Особливості монтажу

Как укладывать пароизоляцию

Найчастіше займаються укладанням підготовлені фахівці. Відштовхуючись від думки професіоналів можна вивести кілька правил:

 1. Для ефективної пароізоляції необхідно наявність припливно-витяжної вентиляції всередині будови.
 2. Огорожа утеплювального матеріалу від взаємодії з вологою, як зсередини, так і зовні.
 3. Твір укладання пароізолятора виключно з теплою боку утеплювача.
 4. Обов’язкова фіксація матеріалу на стиках і місцях контакту з поверхнями за допомогою спеціальної стрічки і клею.

У будь-якому випадку монтаж повинен бути повністю герметичним. У разі порушення технології вам доведеться переробляти все наново, що спричинить за собою великі фінансові втрати.

Для здійснення якісної ізоляції необхідно мати під рукою безліч спеціальних інструментів, багато хто з яких визначаються особливостями матеріалу.

На підлогу

Как укладывать пароизоляцию

Пароізоляція, як правило, укладається в пирозі, який складається з таких шарів:

 1. Чорнову підлогу.
 2. Гідроізоляція.
 3. Утеплювач.
 4. Пароізоляція.
 5. Обробний матеріал.

Але в деяких випадках укладають пароізоляцію з двох сторін теплоізоляції. Набагато простіше виконати роботу в новобудові. Якщо ж ви робите ремонт, то в першу чергу потрібно повністю усунути старе покриття аж до чорнової підлоги.

Навіть якщо планується укладати систему теплої підлоги, то між трубами водяного підлогового обігріву рекомендується стелити пароізоляцію і утеплювач.

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція з повітряним прошарком

Розглянемо приклад укладання рулонного матеріалу:

 • Плівка повинна бути повністю розтягнута по поверхні підлоги.
 • Між утеплювачем і пароізоляцією рекомендується залишити від 7 до 15 см вентиляційного зазору. Якщо використовується дифузна мембрана, то такі зазори не потрібні.
 • То в якому напрямку ви будете стелити матеріал не має особливого значення.
 • Але важливу роль відіграє сторона укладання пароізолятора. Як правило, фірмові написи повинні бути зверху. Якщо плівка не має напису, то металізована сторона укладається вгору, а шорстка на утеплювач. Якщо використовується проста поліетиленова плівка, то різниці ніякої немає.
 • Незалежно від обраного матеріалу, полотно укладається внахлест до 20 см. Між собою вони скріплюються скотчем.
 • Якщо основа дерев’яна, то зверху додатково можна набити рейки з кроком 50 см або зафіксувати пароізолятор степлером.

Інший варіант пароізоляції полягає у використанні рідкої гуми. Для її використання готувати поверхню підлоги особливим чином не варто. Гума розподіляється по поверхні валиком або шпателем вручну. Єдине що потрібно, так це перед початком робіт усунути з поверхні весь сміття. В цьому випадку краще всього пропилососити підлогу.

Как укладывать пароизоляциюТеплоізоляція підлоги на балконі

Як наслідок, гума буде повністю запобігати проникненню вологи під підлогове покриття. Повітря в приміщенні буде легкий, про запах вогкості і цвілі ви зможете забути назавжди.

Технологія нанесення рідкої гуми особливо актуальна при роботі з дерев’яними підлогами.

На стіни

Как укладывать пароизоляцию

Для пароізоляції стін може використовуватися різний матеріал. Так, якщо застосовується рулонний матеріал, то монтаж здійснюється в горизонтальному положенні. Укладання починається від підлоги до стелі. При цьому кожна наступна смуга монтується внапуск. Стик проклеюється скотчем або іншим спеціальним з’єднанням. Тут важливо щоб з’єднання було повністю герметичним.

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція стін балкона

Якщо є місця де матеріал прилягає до кам’яної або бетонної поверхні плівку слід приклеїти. Важливо добитися герметичності. Якщо ви споруджуєте на стіні дерев’яний каркас, то плівка кріпиться степлером до дерев’яних брусків.

На стелю

Как укладывать пароизоляцию

Що стосується пароізоляції стелі, то вона виконується внахлест на пароізоляцію стін до 20 см. Наявність пароізоляції на стелі дозволить зберегти обробний матеріал тривалий час. Як правило, пароізоляція може укладатися як з низу стелі, так і зверху з боку горища. В такому випадку вийде наступний пиріг:

 1. Пароізоляція.
 2. Теплоізоляція.
 3. Пароізоляція.

Провести цю роботу необхідно навіть при бетонних стелях. При перепаді температур, накопичений конденсат може через деякий час спровокувати появу цвілі і грибка, з якими не так легко боротися.

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція стелі

Процес монтажу починається з підготовчих робіт:

 • Поверхня очищається від будівельного сміття та старого оздоблювального матеріалу.
 • Усі наявні щілини і недоліки підстави замазуються.
 • Стеля грунтується і просушується.

Процес пароізоляції виглядає так:

 • Як вже говорилося вище пароізолятор укладається внахлест зі стіновим. До стелі кріпиться степлером.
 • Добре, якщо є можливість стик паробар’єра обробити рейками.
 • Попередньо стик обклеюється водонепроникною стрічкою.
 • На стелі досить робити нахлест до 10 див.
 • Немає необхідності матеріал сильно натягувати. Але при цьому не слід допускати провисання. Інакше конденсат буде накопичуватися на плівці і поліетилен може прорватися.

Пам’ятайте про те, що пароізоляцію на стелі протикати не можна. Тому ідеальним варіантом є укладання плівки на дерев’яний каркас.

Відео

В наданому відеоматеріалі, ви зможете наочно побачити тонкощі робіт по пароізоляції:

Фото

На фотографіях можна детальніше розглянути окремі деталі процесу пароізоляції:

Как укладывать пароизоляциюКріплення пароізоляції степлером

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція лазні

Как укладывать пароизоляциюУкладання на горищі

Как укладывать пароизоляциюПрокладка ізоляційного матеріалу

Как укладывать пароизоляцию

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція підлоги на горищі

Как укладывать пароизоляциюМонтаж пароізоляції

Как укладывать пароизоляциюУкладання внапуск

Как укладывать пароизоляциюЗакріплена пароізоляція

Схеми

Надані схеми допоможуть вам зрозуміти принцип виконання робіт:

Как укладывать пароизоляциюМетодика укладання

Как укладывать пароизоляциюСхема ізоляції

Как укладывать пароизоляциюЯк відбувається вентиляція

Как укладывать пароизоляциюПристрій покрівлі

Как укладывать пароизоляциюПароізоляція стін

Как укладывать пароизоляциюСхема пароізоляції покрівлі

Как укладывать пароизоляциюСхема розташування

Як укладати пароізоляцію

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code