Залізні двері служить не тільки надійним захистом від проникнення в квартиру сторонніх осіб, а також перешкоджає проникненню потоку холодного повітря і шумів. Ідеальним варіантом є залізні двері, в комплект якої вже входить матеріал для утеплення.

Однак бувають випадки, коли недосвідчені покупці купують конструкцію з поганою утеплювальної системою, або ж спеціально купують таку двері, щоб заощадити фінансові кошти. У такій ситуації необхідно самостійно утеплити двері.

У даній статті ми розповімо як утеплити залізну вхідні двері своїми руками, розглянемо варіант Китайської двері, а також дамо фото і відео інструкцію.

Методи

Как утеплить железную дверьМетоди утеплення залізних дверей

На російському будівельному ринку є спеціальні наповнювачі, призначені саме для утеплення дверних конструкцій. На сьогоднішній день велику популярність мають такі різновиди матеріалу для утеплення:

 • плити будівельної мінеральної вати;
 • базальтова вата в якості наповнювача;
 • утеплюючий поролон.

Кожна двері з металу повинна бути оснащена прогумованим або поролоновим ущільнювачем. Він необхідний для додаткової шумоізоляції при закритті і перешкоди проникнення холодного повітря в квартиру зовні.

Крім цього хороший результат захисту від шуму дає обробка всіх щілин і зазорів за допомогою монтажної піни. При цьому в даному випадку на монтажну піну покладені аналогічні функції з утеплювачем.

Матеріали необхідні для роботи

Как утеплить железную дверьМатеріали для утеплення

Роль основи конструкції дверей має каркас з металу, виготовлений з будь-якого профільного матеріалу, обшитого з зовнішньої сторони залізним листом. Такого роду двері можуть гарантувати захист від зломів, але вберегти ваше житло від холодних потоків повітря і сторонніх звуків вона не зможе.

Как утеплить железную дверьПінопласт

Щоб утеплити залізні двері, варто зробити вибір на користь панелей з пінопласту, товщина яких дорівнює ширині каркасного профілю. Крім самих панелей вам необхідно придбати додаткові матеріали:

 • ущільнюючий поролон на самоклеючій основі;
 • наждачний папір;
 • самоклеюча плівка;
 • плити з деревного волокна;
 • герметик.

Також вам будуть потрібні наступні інструменти для здійснення роботи:

 • електролобзик;
 • електрична дриль;
 • викрутки;
 • гостро заточений різак;
 • олівець, лінійка вимірювальна рулетка.

Технологія виконання роботи

Как утеплить железную дверьПроцес утеплення

Для здійснення утеплювального процесу стандартної металевої конструкції вам буде потрібно діяти в кілька етапів:

 1. Спочатку необхідно провести замір габаритів своєї двері разом з профілем. Врахуйте, що лист ДВП, який призначений для обшивки каркаса дверей з внутрішньої сторони, має повністю приховувати профіль конструкції. Після того як зроблені виміри і лист вирізаний згідно мірками, позначте і виріжте отвори для вічка і замкової щілини;
 2. Використовуючи пінопластові панелі, вирізані з необхідним розміром, заповніть проміжок, рівний товщині каркасного профілю, шляхом фіксації їх на металевій поверхні силіконовим клеєм;
 3. Поверх закріпіть заготовлений ДВП лист з допомогою спеціальних шурупів, закручених в металевий профіль через ДВП. Слідкуйте за тим, щоб шурупи були розташовані на рівній відстані по всій поверхні. Потім обробіть краю аркушів, використовуючи ніж і наждачний папір;
 4. Закінчивши обробку дверного полотна, обклейте її ущільнювачем (поролоном). Для цього закріпіть матеріал на рамі, попередньо прибравши з нього захисну плівку.

Как утеплить железную дверьУтеплювач в структурі двері

На цьому утеплювач роботи завершено, і ви можете насолоджуватися придбаної тишею і теплотою своєї квартири, завдяки утепленій залізної двері.

Утеплення китайської двері

Как утеплить железную дверь

Якщо у вас встановлені китайські двері, то з часом їх також необхідно утеплити. Хоча деякі виконують їх утеплення відразу після покупки. Нижче пропонуємо для вас докладну інструкцію того, як провести роботи по утепленню:

 1. Першим кроком буде розбирання конструкції дверей. Так, з однією з сторін повністю знімаєте фурнітуру і, якщо є, оббивку.
 2. Якщо при демонтажі облицювального полотна зберегти його цілісність не вийшло, то не страшно. Його можна буде замінити листом ДВП. Завдяки цьому ви заощадите час при складанні, підбираючи складну конфігурацію китайського болтика або іншої деталі.
 3. Далі по периметру двері встановлюєте дерев’яний каркас, закріпивши його до полотна саморізами по металу. Товщина рейок може бути до 20 мм, рівняючись товщині пінопласту.
 4. Тепер весь простір усередині рейкової конструкції заповнюєте пінопластом. Для цієї роботи рекомендується використовувати спеціальний клей, який не буде деформувати пінопласт. Завдяки приклеювання, пінопласт не буде бовтатися всередині двері і відповідно кришитися. Також клеєм заповнюються щілини між утеплювачем.

Как утеплить железную дверьПриклеювання пінопласту

 1. Вибираючи пінопласт, віддавайте перевагу тим матеріалом, який має велику щільність. А враховуючи, що ціна на цей утеплювач невисока, його буде можливо купити кожному.
 2. Як ми вже говорили, каркас дверей будемо зашивати листами ДВП. До металу лист ДВП закріплюється саморізами. При цій роботі рекомендується використовувати струбцини. Щоб у майбутньому легше було викручувати саморізи, в рамі попередньо радиться просвердлити отвір.
 3. Як і в пінопласті, так і в ДВП виконуєте відповідні отвори для вічка, дверного замка та інших елементів двері.
 4. Після підготовки ДВП і приклеювання пінопласту, зверху застилаєте поролон і прикриваєте його фінальної обшивкою (ДВП). У цьому випадку товщина поролону повинна бути такою, щоб лист ДВП можна було без особливих зусиль закріпити.
 5. На завершення поверхню обтягиваете шкірою або іншим обробним матеріалом. Для краси під оббивку можна також покласти поролон та, подумавши фігуру, забивати цвяшки з декоративною головкою.
 6. Тепер можна встановити фурнітуру і повісити двері на петлі.

Через збільшення товщини двері після її утеплення, можливо, вам потрібно буде замінити дверний замок або ручки. Про це подумайте до проведення робіт інакше доведеться спати з відкритими дверима!

Відео

На додаток до вищевикладеного матеріалу подивіться відео про те, як утеплювати дверну коробку:

Фото

Нижче наводиться ряд фотографій, з яких ви зможете наочно ознайомитися з іншими деталями утеплення металевих дверей:

Как утеплить железную дверьАкуратна підрізка пінопласту

Как утеплить железную дверьКаркас для утеплення

Как утеплить железную дверьОбшивка дверей утеплювачем

Как утеплить железную дверьПінопласт для утеплення

Как утеплить железную дверьСхема утеплення

Как утеплить железную дверьУтеплення мінватою

Как утеплить железную дверьОдночасно шумоізоляція

Как утеплить железную дверь

Как утеплить железную дверьУтеплення пінопластової крихтою

Як утеплити залізні двері

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code