Вимикачі і розетки складно назвати значущою деталлю в інтер’єрі. Найчастіше про купівлю розеток і вимикачів ми замислюємося тоді, коли настає час ремонту, або якщо прилад вийшов з ладу. У цій статті ми розглянемо їх основні види і розповімо, на що слід звернути увагу при покупці цих виробів.

Вимикачі: різновиди та особливості застосування

Вимикач — це комутаційний апарат, який використовують для включення і відключення освітлення у приміщенні. На відміну від розетки він взаємодіє з струмом значно меншої сили. Всі механічні вимикачі працюють за одним і тим же принципом: натиснув на кнопку, і одразу ж спалахнуло світло. Основний критерій довговічності вимикача — його міцність. Найчастіше для їх виробництва використовують пластик.

Найпоширенішими вважаються звичайні клавішні вимикачі, якими оснащені більшість сучасних квартир і офісів. Але на ринку можна зустріти і більш інноваційні моделі.

Одноклавішний вимикач підходить для невеликого приміщення. Відмінно справляється із завданням управління одним джерелом світла.

Двоклавішний вимикач здатний контролювати з одного місця процес включення і виключення двох різних електроприладів або керувати кожною секцією одного приладу. Найчастіше такий вимикач використовують для включення декількох світильників на люстрі: кожна з клавіш відповідає за певну групу ламп, а при натисканні обох клавіш люстра включається повністю.

Трьохклавішні вимикач відповідає за три освітлювальних приладу з однієї точки, забезпечуючи повноцінне керування світлом. Це дуже зручно, та і виглядає один такий вимикач в інтер’єрі більш виграшно, ніж три.

Поворотний вимикач доповнено особливим механізмом, що повертає при відпусканні клавіші у вихідне положення. Простіше кажучи, світло включається тільки в тому випадку, коли ви тиснете на вимикач. Такі нефиксируемые кнопки часто встановлюють в системах «розумний будинок».

Вимикач з індикатором або з підсвічуванням оснащений всередині маленькою лампочкою неонового типу. Таке розумне рішення дозволяє без зусиль знаходити вимикач в темряві.

Кнопковий вимикач не так давно з’явився на ринку. Від клавішного він відрізняється більш оригінальним дизайном, в іншому ж мало чим поступається йому.

Вимикач-реостат дозволяє регулювати силу струму і плавно змінювати інтенсивність світла.

Будинок, безпечний для дитини >>>

Розетки: види і призначення

Асортимент сучасних розеток настільки великий, що часом буває складно зробити вибір. Щоб не помилитися, необхідно знати про тип проводки в приміщенні, про наявність або відсутність заземлення, про необхідний ступінь захисту корпусу розетки і про те, на яку напругу вона повинна бути розрахована. Виробники захищають корпусу сучасних розеток від нагрівання і від механічних ушкоджень, часто для підвищення безпеки всередині встановлюються спеціальні захисні шторки. В залежності від призначення всі розетки поділяються на групи:

  • Розетка одномісна встановлюється для підключення до мережі різних побутових електроприладів.
  • Двомісна розетка або подвійна дозволяє підключати до мережі кілька електропобутових приладів. По суті, це дві одномісні розетки, які об’єднує спільний корпус. До переваг двомісним розетки можна віднести економію коштів, більш швидкий монтаж і набагато більш привабливий вигляд.
  • Тримісна розетка – об’єднує в одному корпусі три электроразъема.
  • Чотиримісна розетка представляє собою корпус з чотирма роз’ємами.
  • Комп’ютерна розетка служить для підключення до локальної мережі або Інтернету.
  • Телефонна розетка призначена для підключення стаціонарних пристроїв до телефонної мережі.
  • TV+FM-розетка призначена для підключення телевізійного кабелю і радіо.

Який би вид вимикача і розеток ви не вибрали, пам’ятайте, що їх монтажем повинні займатися професіонали. Тільки в цьому випадку присутність у вашій оселі електроустановочних виробів подарує відчуття комфорту та повної безпеки.

Актуальну інформацію з фото і цінами на вимикачі і розетки в Казахстані можна побачити за наступним посиланням.

Інформаційна служба plot.kz

Як вибирати вимикачі і розетки

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code