Якщо в заміському котеджі регулярно відбуваються відключення електрики, то без автономного електропостачання не обійтися. Благо моделей електрогенеруючої техніки з різною потужністю зараз в магазинах на вибір пропонується маса. Однак щоб вибрати генератор правильно, необхідно спочатку вдумливо розібратися у всіх його різноманітних технічних параметрах. Для приватного будинку краще брати один варіант, а для дачі оптимальним буде зовсім інший.

Зміст

 1. Критерії вибору
 2. Види
  • 2.1 За типом палива
   • 2.1.1 Дизельні
   • 2.1.2 Бензинові
   • 2.1.3 Газові
   • 2.1.4 Комбіновані
  • 2.2 Вироблення струму
   • 2.2.1 Синхронний
   • 2.2.2 Асинхронний
   • 2.2.3 Інвекторний
 3. Як вибрати
 4. Виробники
 5. Висновок

Критерії вибору

Вибір генератора слід починати з оцінки робочих умов, де і для чого ця техніка буде використовуватися. Якщо агрегат потрібен для будівництва будинку на ділянці без електропостачання, то це одна ситуація. А якщо обладнання підбирається для живлення верстата або апарату електрозварювання на 380 В для виконання зрідка будь-яких робіт, то це зовсім інший випадок та інші потужності.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Схема підключення генератора з автоматичним перемиканням

Нерідко електрогенератор і зовсім є зайвим. На звичайній дачі їжу можна розігріти і без нього, скориставшись газовим пальником. А для зарядки телефону зараз є плівкові сонячні панелі. Все потрібно заздалегідь і ретельно зважити.

Серед основних критеріїв вибору електричного генератора значаться:

 1. Потужність – від 0,5 до 24 кВт.
 2. Вихідна напруга – 220 або 380 Вольт.
 3. Гучність і тип виконання (закриті шумлять менше відкритих, але складніше в обслуговуванні).
 4. Вид палива, і його витрата.
 5. Вартість і виробник.
 6. Наявність захисних систем від короткого замикання, перегріву, перевантаження і т. п.

Якщо генератор береться для електропостачання побутових приладів у будинку, то досить буде однофазного на 220 В агрегату потужністю 3-5 кВт. Якщо техніка підбирається для великого котеджу або бетономішалки, зварювального апарата або іншого потужного споживача, то варто орієнтуватися на трифазні моделі під 380 В і електроживленням на виході до 7-8 кВт.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Потужність споживання електроенергії

При повітряному охолодженні генератор доведеться кожні 4-6 годин вимикати, щоб дати йому охолонути. Для тривалої роботи слід дивитися електрогенератори з рідинної охолоджуючою системою. Їм подібні перерви не потрібні.

Види

Модельний ряд побутових генераторів для заміських дач і котеджів прийнято ділити на групи за використовуваного палива і типу вироблюваного струму. Причому обидва ці критерії впливають як на ціну, так і умови застосування розглянутої техніки.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Як підключити заземлення до генератора

За типом палива

В якості палива В електричних генераторах використовується:

 • дизель;
 • бензин;
 • газ (балонний або магістральний).

Незалежно від потужності більшість генераторів працює на одному з цих видів пального. Але є також моделі, здатні працювати на двох видах палива. Вони коштують дорожче, але дозволяють господареві будинку бути більш гнучким у питанні придбання пального.

Дизельні генератори

Дизельні генератори розраховані на тривалу безперервну роботу і більш економічні у порівнянні з бензиновими аналогами. Проте в зимовий час їм потрібно підігрів. Плюс вони найбільш гучні і дорогі з усіх інших варіантів з тією ж потужністю.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Дизельні генератори

Бензинові

Дешевше всього по ціні техніки обходяться бензинові генератори. Але вартість палива з розрахунку видаються кіловати в цьому випадку найвища. Однак якщо потрібно компактний, недорогий і для короткочасної роботи агрегат, то бензогенератор буде оптимальним вибором.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Бензинові генератори

Газові генератори

Газові електрогенератори відрізняються дешевизною пального, але дороги в обслуговуванні. Відремонтувати їх при поломці найчастіше можливо тільки в сервісному центрі. Однак якщо будинок газифікований, то кращого варіанту не знайти. Головне не помилитися – є моделі, які розраховані тільки на магістральний газ або тільки на скраплений балонний.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Газові генератори для дому

Об’єднані

Основна перевага комбінованих (двухтопливных) генераторів полягає в їх універсальності. По мірі необхідності таку техніку можна без зупинки перемикати з одного палива на інше. За ціною вони трохи дорожче газових аналогів, але зате більш зручні.

Залежно від вироблення струму та потужності

Одні електроприлади чутливі до скачок напруги, в інших при старті великий пусковий струм, а третім практично без різниці характеристики напруги електроструму. Тут вибирати потрібний генератор на дачу або котедж слід за типом виконання альтернатора у нього всередині. Є синхронний щітковий варіант і асинхронний без щіток.

Синхронний генератор

Більшість моделей електрогенеруючої техніки зараз відноситься до синхронного типу. Вони видають струм більш високої якості, надійні і спокійно витримують короткочасні підвищені навантаження. Але такі агрегати потребують постійної чистки і заміни щіток.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Чим відрізняється синхронний генератор від асинхронного

Асинхронний

Асинхронний аналог більш дешевий, має закритий корпус (що дозволяє застосовувати обладнання в запиленому приміщенні) і не страшиться коротких замикань. Він оптимально підходить для зварювальних апаратів, але пристрій з електродвигуном або спліт-систему до нього підключати не рекомендується.

Інвекторний

Крім цього є ще інверторний варіант – генератор, у якого струм видається на споживачів не прямо, а через випрямляч і акумулятор. Ці агрегати відрізняються високими характеристиками електроструму на виході, низьким рівнем шуму, компактністю і досить високою вартістю.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Двотактний або чотиритактний: що краще вибрати

При виборі бензогенератора необхідно дивитися двотактний він або чотиритактний. Перші моделі поступаються другим по потужності, але більш прості в пристрої, невибагливі в експлуатації і коштують менше.

Якщо потрібен бензиновий генератор для дому під регулярне і тривале або цілодобове включення, то слід брати чотиритактний дизельний агрегат. Двотактні більше призначені для короткочасної роботи.

Плюс їм потрібно заливати в бак не просто бензин, а спеціально підготовлену суміш палива з маслом в потрібній пропорції, яка вказується виробником.

Виробники

Серед основних брендів електрогенераторів значаться:

 • Hyundai і Daewoo (Південна Корея);
 • Huter, Brima і Fubag (Німеччина);
 • Вепр, Ударник і Inforce (Росія);
 • DDE (США).

Російські електростанції від Вепр і Inforce можна без перебільшення назвати оптимальними за якістю-ціною. Також великою популярністю користуються агрегати від Hyundai і Brima.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Імпортні генератори дорожчі, але якість і безперебійна робота гарантовані

При виборі треба порівнювати технічні характеристики конкретних моделей потрібної потужності. Всі вони знаходяться приблизно в одному ціновому діапазоні. Однак у одних є додаткові опції, а в інших немає. Одні шумлять менше, а інші більш гучні. Цей момент треба максимально уважно вивчати, вибираючи те, що потрібно в залежності від існуючих потреб за выдаваемому струму і типу палива.

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Вітчизняні генератори відрізняються кращим співвідношенням ціни та якості

З першого погляду зробити електропроводку в дерев’яному будинку своїми руками – більш просте завдання, ніж підібрати собі невелику автономну електростанцію. Але тут треба лише раз розібратися в критеріях вибору і чітко розуміти, що потрібно. Додатково до генератора потім нічого крім палива купувати не доведеться. Це повністю готова до експлуатації техніка.

Висновок

Якщо необхідний генератор для використання на дачі з мінімум електроприладів і в якості резервного джерела, то варто зупинити вибір на бензиновому агрегаті в 1-2 кВт. Дизельний аналог більше підходить для тривалого застосування, коли світло в селищі пропадає на кілька годин або добу. При наявності газу краще віддати перевагу працює саме на ньому варіант.

Дивіться також відео про те, як вибрати якісний генератор для будинку з урахуванням всіх потреб:

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code