З предмета необов’язковою розкоші кондиціонер зараз все більше перетворюється в звичайну побутову техніку. Його зовнішні блоки все частіше можна побачити на фасадах багатоквартирних будинків і котеджів. При цьому асортимент подібного обладнання величезний. І щоб витрачені гроші не пішли в нікуди, до його вибору треба підходити максимально докладно. А нюансів в цьому питанні чимало. Так який кондиціонер краще вибрати для квартири – спробуємо детально розібратися.

Зміст

 1. Види
 2. Критерії вибору
 3. Розрахунок потужності
 4. Корисні функції
 5. Популярні виробники

Види кондиціонерів

Якщо техніка для кондиціонування працює тільки з внутрішнім кімнатним повітрям, то вона відноситься до рециркуляционному класу. Зазвичай для квартир вибирають саме такі компактні кондиціонери. Вони дешевше аналогів, але призначені винятково для пониження (підвищення) температури в кімнаті без подачі повітряних мас ззовні.

Якщо вентиляція будинку не справляється зі своїми завданнями і потрібно додатковий приплив кисню з вулиці, кондиціонер краще брати припливного типу. Ця техніка при роботі проводить забір зовнішнього повітря, а потім охолоджує (нагріває його і потім вже подає в приміщення. Плюс є варіанти з рекуперацією – припливно-витяжні моделі. Але це обладнання коштує дорожче і у приватних оселях встановлюється вкрай рідко.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Як працює кондиціонер з рекуператором

Всі моделі кондиціонерів поділяються на чотири основних види:

 1. Віконні (єдиний блок у вікні або іншому отворі стіни).
 2. Мобільні підлогові – моноблочні (випарні охолоджувачі) або двоблокові (компресорні).
 3. Спліт-системи (внутрішній і зовнішній роз’єднані блоки).
 4. Мульти-спліт системи (на один зовнішній кілька внутрішніх модулів).

Найдешевшими є віконні моделі. Однак вони і найбільш галасливі, а також закривають частину вікна, що зменшує в кімнаті рівень природної освітленості. Спліт-система вимагає складного монтажу, але від неї найменше шуму. Найчастіше побутові кондиціонери у квартирах зараз встановлюють якраз цього виду.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Види кондиціонерів для дому

Мобільним варіантів необхідно лише підключення до електромережі, монтувати що-небудь на стіні тут не потрібно. Однак коштують вони досить дорого і шумлять при роботі. Охолоджувачі працюють за рахунок випаровування водяної всередині приладу. Двоблокові аналоги – це класична спліт-система з холодоагентом і компресором, тільки в одному корпусі і з гофрованою трубою для відведення з приміщення нагрітого повітря.

Мульти-спліт, як і відносно складна і дорога у виконанні припливно-витяжна вентиляція, в приватних малоповерхових будинках практично не використовуються. Дана техніка в основному призначена для промислових і офісних будівель.

Кондиціонери та критерії їх вибору

Вибираючи який кондиціонер краще піти купити для дому, необхідно врахувати:

 • енергоефективність і продуктивність конкретної моделі;
 • умови експлуатації – техніка буде стояти на підлозі, повішена на стіні або змонтована на вікні;
 • вимоги по функціоналу – потрібно, крім охолодження також режим обігріву;
 • рівень гучності обладнання (комфортними вважаються 30-35 дБ і менше);
 • потреба в додаткових фільтрах та іонізатори повітря.
Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Джерела тепла в будинку

Якщо для невеликої кімнати потрібно лише «ОХОЛОДЖЕННЯ», то найкращий вибір – компактний малопотужний охолоджувач мобільного типу. Він не сильно шумить, ефективно охолоджує повітря і споживає мало електроенергії.

А ось для побудованого в теплому регіоні котеджу варто вибрати спліт-систему. Кращого кондиціонера для подібних умов придумати складно. Влітку він буде охолоджувати, а при температурах за вікном близько нуля – нагрівати кімнатне повітря до комфортних показників. Це не повноцінна система опалення, але при відсутності сибірських морозів на вулиці така техніка цілком в змозі впоратися з обігрівом житла.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Особливості роботи кондиціонера в режимі обігріву чи охолодження

Розрахунок потужності кондиціонера

Найголовніший параметр вибору кондиціонера є його потужність. Причому тут мова не про споживання електроенергії, а про можливості техніки з охолодження приміщення певного розміру.

Для спрощеного розрахунку необхідної потужності кондиціонера по охолодженню треба скористатися формулою:

Qp=Qv+Qm+Qt

У цій формулі враховуються такі потужності:

 • Qp – підсумкова розраховується;
 • Qv – необхідна для охолодження кімнати певної кубатури з урахуванням інсоляції;
 • Qm – потрібна для компенсації теплової енергії, що виділяється знаходяться в приміщенні людьми;
 • Qt – необхідна для компенсації тепла, виробленого побутовою технікою.
Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Приклад розрахунку потужності для приміщення

Qv=V*q (де V – це обсяг приміщення, а q – коефіцієнт по інсоляції). Якщо кімната виходить вікнами на північ або північний схід, то q приймається за 30 Вт/м. куб. Якщо вона в будинку знаходиться з південної, південно-західної або південно-східного боку, то в розрахунок слід підставляти 40 Вт/м. куб. В інших випадках q=35 Вт/м. куб.

Qm розраховується перемножуванням 100-150 Вт для кожної людини на їх кількість в кімнаті. При цьому треба враховувати постійно знаходяться в приміщенні. Якщо в ньому люди ведуть себе активно (наприклад, займаються спортом), то Qm слід брати з верхнього порогу – 150 Вт. А для спальні або вітальні, де людина зазвичай в спокійному стані лежить або сидить, цілком вистачить і 100 Вт.

Для розрахунку Qt необхідно підсумувати номінальні потужності техніки (телевізора, комп’ютера, освітлювальних приладів і т. д.) і помножити їх на коефіцієнт 0,3.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Як розрахувати потужність кондиціонера з урахуванням площі приміщення

Підсумкова сума Qp буде відображати необхідну потужність купується кліматичної техніки. Плюс до розрахованої цифри варто додати про запас ще 10-15%. І вже з цими даними можна йти в магазин підбирати кондиціонер в квартиру або котедж, щоб купити його.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Що означають цифри на кондиціонерах

Інші функції

Перш ніж почати вибирати кондиціонер марки і потужності, слід визначитися з необхідним функціоналом. Виробники пропонують кліматичну техніку з найрізноманітнішою автоматикою і додатковими функціями. Всі фірми, що займається розробкою подібного устаткування, прагнуть запропонувати споживачу щось своє унікальне.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Корисні функції при виборі кондиціонерів

При виборі кондиціонера треба врахувати необхідність наявності в ньому:

 • режиму не тільки на «ОХОЛОДЖЕННЯ», але і на «ОБІГРІВ»;
 • систем іонізації, очищення та осушення (зволоження) повітря;
 • підсистем самодіагностики і самоочищення;
 • ІК-сенсора руху для автоматичного вимикання техніки, коли люди йдуть їх приміщення;
 • турбо-режиму для швидкого зниження температури в кімнаті;
 • таймера для завдання різних режимів роботи.

Ще один нюанс – комплектування кондиціонера для котеджу і квартири інвертором. Це пристрій призначений для плавного пуску компресора. З ним електродвигун служить набагато довше, а споживання електроенергії знижується на 30-40%. Однак коштує таке обладнання дорожче звичайного.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Маркування енергоспоживання кондиціонерів

Кліматична техніка досить складно влаштована всередині і вимагає хороших професійних навичок при монтажі. Це схема і пристрій вентиляції в лазні з природною тягою не відрізняються складністю, таку систему провітрювання цілком можна влаштувати самотужки. Кондиціонери (за винятком мобільних варіантів) монтувати і підключати своїми руками не рекомендується. Їх установкою повинен займатися професіонал.

Популярні виробники кращих моделей

Будь підрозділ виробників кондиціонерів за критерієм «елітності» або «бюджетності» є досить умовним. Зараз кожною такою фірмою пропонується широкий модельний ряд для самих різних ситуацій і з різною ціною.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Кондиціонери в інтер’єрі

Тут варто дивитися на функціонал конкретної моделі. Чим більше здатна техніка, тим вона дорожча. Це не примусова вентиляція в гаражі, яка оснащується простеньким канальним вентилятором. Кліматичне обладнання більш складно і дорого.

Серед найкращих з виробників-лідерів варто виділити «Daikin» і «Toshiba». Ці японські бренди славляться своєю якістю, ефективністю і широким набором функцій. Але ті ж «Samsung», «LG», «Electrolux», «Panasonic» та «Ballu» мало їм в чомусь поступаються. А заплатити за їх моделі буде потрібно декілька менше.

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Рейтинг довговічності кондиціонерів різних брендів

На російському ринку сьогодні представлені всі існуючі світові бренди. Вибрати кондиціонер з потрібною потужністю і доступною вартістю є з чого. Причому найчастіше різноманітні додаткові режими і функції є надлишковими. Нерідко від частини їх цілком можна відмовитися, заплативши за техніку менше і в результаті не програвши.

Дивіться також відео про

Як вибрати кондиціонер для квартири чи будинку?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code