Достаток підлогових матеріалів бентежить кожного, хто стикається з проблемою вибору. Все ж, незважаючи на появу сучасних підлогових покриттів, практичний і універсальний лінолеум залишається популярним і затребуваним. За доступну ціну можна отримати якісне і міцне покриття для свого будинку, яке не боїться великих навантажень і вологи. Але у нього є і недоліки, які впливають на якість і експлуатаційний термін. Перед тим як купувати покриття підлоги для квартири, доведеться зайнятися вивченням характеристик. Про це і піде мова в статті.

Переваги

Как выбрать линолеум для квартирыУ лінолеуму багато переваг

В першу чергу необхідно ознайомитися з усіма перевагами лінолеуму. Як вже було сказано вище, основними його перевагами є:

 • міцність;
 • вологостійкість;
 • стійкість до механічних впливів (ступінь зносостійкості залежить від якості розглянутого покриття);
 • велика різноманітність забарвлень;
 • еластичність;
 • легкість монтажу.

Как выбрать линолеум для квартирыЛегкий монтаж

Щоб постелити лінолеум на підлогу, не потрібно володіти спеціальними навичками і знаннями, тому, маючи інструкцію з цим етапом впорається кожен.

Как выбрать линолеум для квартирыВеликий асортимент

Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент найрізноманітніших малюнків, кольорів і фактур.

Вид

Вид лінолеуму – важливий критерій, за яким визначаються спочатку, так як виробники випускають кілька різновидів. У кожного з них є свої переваги і недоліки, а також певні особливості використання. Все це слід врахувати, вирішуючи, який вибрати тип матеріалу.

Натуральний

Как выбрать линолеум для квартиры

До складу входять такі компоненти:

 • лляне масло;
 • пробкова і деревне борошно;
 • порошок вапняковий;
 • соснова смола;
 • натуральні барвники.

За основу виробники беруть джутову тканину. В результаті виходить абсолютно екологічно чисте покриття, яке може бути використане для будь-якої кімнати у квартирі, включаючи дитячу. Алергіки і астматики будуть спокійно жити в будинку з таким підлоговим покриттям, не відчуваючи дискомфорту.

Как выбрать линолеум для квартирыНатуральний лінолеум в інтер’єрі

Серед переваг також виділяються:

 • стійкість до стирання;
 • збереження первісної забарвлення на протязі багатьох років;
 • бактерицидні властивості;
 • негорючість;
 • простота у догляді.

Натуральне покриття не рекомендується стелити в приміщеннях з високим рівнем вологості.

ПВХ

Как выбрать линолеум для квартирыПВХ лінолеум

Поширений на сьогоднішній день полівінілхлорид також використовують у виробництві лінолеуму. Завдяки використанню інноваційних європейських технологій, покриття відрізняється:

 • теплоізоляційними властивостями;
 • присутністю діелектричних властивостей;
 • екологічністю;
 • стійкість до гниття;
 • простотою монтажу і догляду;
 • великим вибором відтінків і візерунків.

При цьому варто врахувати, що такий вид дуже чутливий до підвищених температур, лужних і хімічних розчинників. Якщо температура різко впаде, то еластичність стане мінімальною.

Підвиди за місцем використання

Как выбрать линолеум для квартирыКомерційний лінолеум

Лінолеум може бути:

 1. Комерційний. Використовується в офісному приміщенні, його середньостатистичний термін служби складає близько 20 років. Позитивними сторонами є міцність і зносостійкість.
 2. Напівкомерційний. Стелиться як в офісах, так і в квартирах. Якщо такий вид вибирається для офісного приміщення, то кімната повинна мати невелику прохідність, так як термін експлуатації може знизитися до 7 років.
 3. Побутовий. Тонке і дешеве покриття, яке має найменший термін експлуатації – 5 років. Використовувати його можна тільки в житлових приміщеннях.

Інші різновиди

Как выбрать линолеум для квартирыРелін

Варто сказати і про менш популярних різновидах лінолеуму:

 1. Гліфталевий. Процес виробництва досить простий: на тканинну основу наносяться алкідні смоли. Це дозволяє надати матеріалу підвищені тепло – і звукоізоляційні властивості. Правда, процес укладання такого матеріалу не простий.
 2. Коллоксіліновий. До складу покриття входить нітроцелюлоза – компонент, який надає покриттю вологостійкість, негорючість і еластичність. Разом з тим є і недоліки: чутливість до температурних перепадів і схильність до усадки.
 3. Релін. Процес виробництва ускладнений, так як матеріал складається з 2 шарів: дробленої гуми з бітумом і суміші із пігменту, гуми і спеціального наповнювача. До переваг можна віднести еластичність і стійкість до впливу вологи.

Із-за того що в релине присутня велика кількість шкідливих летючих речовин, його не рекомендується настилати в житлових приміщеннях.

Структура лінолеуму

Как выбрать линолеум для квартиры

Перейдемо до розгляду структури лінолеуму. Виділяють дві групи:

 • гомогенні;
 • гетерогенні.

Перша група має відносно невелику товщину від 1,5 до 2 мм, а технологія нанесення малюнка є наскрізною. Такий підхід дозволяє довше зберегти первинний вигляд, особливо в кімнатах з підвищеною прохідністю. На думку фахівців, саме гомогенний лінолеум є відмінним варіантом для кухні або коридору.

Гетерогенний тип, на відміну від свого аналога, має велику товщину, яка досягає 6 мм. Він складається з наступних шарів:

 • ПВХ підкладка (спінений полівінілхлорид);
 • скловолокно (армування);
 • ПВХ з малюнком;
 • лакове покриття з бактерицидною просоченням.

Останній шар дуже важливий, оскільки він виконує і декоративну і захисну функцію. Такий вид підійде для лоджії, балкона, їдальні, передпокою і санвузла.

У деяких магазинах можна зустріти лінолеум змішаного типу, де за основу береться гомогенний шар, але також присутні шари ПВХ, скловолокна, поліуретанової плівки, яка виступає захистом від механічних впливів.

Забарвлення

Как выбрать линолеум для квартирыВажливий критерій — забарвлення

Важливий критерій, який має великий вплив на сприйняття інтер’єру будь-якого приміщення і кімнати. Стиль інтер’єру кімнати може бути будь-яким, як і її призначення, в будь-якому випадку можна буде підібрати оптимальний варіант, який доповнить обстановку. Щоб не помилитися при виборі забарвлення, необхідно звернути увагу на два головні критерії:

 • дизайн інтер’єру;
 • призначення приміщення.

Как выбрать линолеум для квартирыВибір забарвлення

Розглянемо приклади для основних кімнат.

 1. Спальня. Доречно вибирати підлогове покриття неяскравих і теплих відтінків без малюнка. Ідеальним рішенням буде вибір на користь імітації натурального матеріалу – дерева або мармуру.
 2. Вітальня. Залежно від інтер’єру і стилю, тут доречними будуть спокійні і насичені відтінки теплих кольорів. Можна розглянути варіанти з малюнками або орнаментами.
 3. Дитяча. Тут слід уникати нудних і одноманітних малюнків. Краще всього віддати перевагу яскравим і соковитим тонам, контрастному і різноманітному малюнку. Таке поєднання зробить обстановку святковою і веселою.

Виробники

Как выбрать линолеум для квартирыВиробництво лінолеуму

Є ще один важливий момент – якої фірми віддати перевагу лінолеум. Більшість критеріїв будуть залежати саме від виробника, тому цьому питанню необхідно приділити багато уваги. При виборі відомої і популярної компанії-виробника можна автоматично розраховувати на високі показники всіх характеристик. Але будьте готові до того, що такий варіант може виявитися не по кишені.

Занадто низька ціна змушує задуматися, оскільки якість підлогового покриття буде сумнівним. У цьому випадку про справжній склад покриття можна тільки здогадуватися. Будьте уважні, так як цей матеріал може виділяти токсичні пари, які шкідливі для організму людини.

Після вивчення вітчизняного ринку серед лідируючих марок підлогових покриттів можна виділити Таркетт. Цей виробник впровадив сучасні та інноваційні технології. До складу лінолеуму входять тільки натуральні або допустимі компоненти. Продукція повністю відповідає санітарно-гігієнічним і протипожежним нормам. Крім того, Таркетт має і інша перевага – великий асортимент.

Загальні рекомендації

Как выбрать линолеум для квартирыВибирайте полотно по ширині приміщення

І, нарешті, ще кілька практичних порад, як визначити якісне підлогове покриття.

 1. Вибравши лінолеум, понюхайте покриття. Якщо є дуже різкий запах, то це означає, що до складу входять шкідливі речовини. Якісний матеріал або не має ніякого запаху, або він незначний, малюнок виглядає чітко, а поверхня не має сального блиску.
 2. Щоб не було стиків, необхідно полотно, відповідне по ширині габаритами кімнати. Якщо придбати відповідний лінолеум не виходить, придбайте матеріал з запасом, так як, можливо, доведеться підганяти малюнок. Враховуйте наявність порогів, виступів та ніш для батарей.
 3. Покриття повинен повністю відповідати всім нормам безпеки. Ознайомтеся з маркуванням, що підтверджує проходження експертизи і наявність відповідних сертифікатів якості.
 4. Враховуйте спосіб і можливість транспортування.
 5. Наявність захисного шару продовжить експлуатаційний термін покриття.
 6. Полотно не рекомендують складати навпіл, а також використовувати скотч для скріплення, так як згодом залишиться слід.

Перевіряти якість потрібно в розгорнутому вигляді. Тільки так можна помітити наявність горбів, хвиль або відшарувалася плівку.

Як бачите, процес вибору покриття для підлоги квартири досить складний. Але якщо врахувати всі нюанси і тонкощі, придбати якісне підлогове покриття буде легше. Фахівці рекомендують для передпокою використовувати ПВХ покриття, для кухні – напівкомерційне натуральне покриття, спальня і дитяча також вимагає покриття з особливими показниками якості та екологічності.

Читайте також:

Прибираємо бульбашки на лінолеумі

Поради щодо вибору ламінату

Килим на підлогу

Відео

Додаткові поради з вибору лінолеуму ви дізнаєтеся, подивившись відеоматеріал:

Як вибрати лінолеум для квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code