Роблячи ремонт у квартирі, господарі прагнуть вибрати якісне підлогове покриття, і все частіше віддають перевагу ламінату. У чому перевага цього підлогового покриття перед іншими, і як зробити вибір, щоб потім про це не пошкодувати?

В чому перевершує інші покриття?

Как выбрать ламинат для квартирыГлянцевий ламінат

Ламінат – зручний і практичний будівельний матеріал, що застосовується для покриття підлог, який являє собою пресовану панель ДВП. Кожна ламель оснащена чотиристоронньої системою замків. Завдяки цій системі покриття легко укладається на підлогу. З його укладанням може впоратися навіть непрофесійний будівельник.

Якщо придбати фірмовий ламінат, то кожна панель оброблена спеціальним покриттям на основі меламінових смол, що забезпечує йому високу водостійкість і зносостійкість. Купуючи дешевий варіант, потрібно знати, що він так не оброблений, тому вплив вологи на нього згубно, але зіпсовану водою ламель завжди легко можна замінити новою.

Для укладання потрібно вирівняти поверхню. Дуже незначні нерівності допоможе згладити підкладка.

Цей будівельний матеріал легко переносить навантаження. Не продавлюється під вагою меблів, тому на ньому не залишається вм’ятин від ніжок диванів, крісел.

Якщо у вашій місцевості ламелі продаються поштучно, то завжди є можливість точно розрахувати, скільки матеріалу піде на ремонт кімнат, коридорів, передпокою. Для того, щоб привезти матеріал додому, не потрібно наймати вантажний транспорт – він без проблем поміщається в будь-який легковий автомобіль.

Це покриття укладається на підлогу сухим методом, що дозволяє уникнути появи зайвої бруду, якої завжди і так вистачає під час ремонту.

На що звернути увагу при покупці ламінату

Как выбрать ламинат для квартирыВибір в магазині

Вибір ламінату для квартири – важлива і відповідальна задача. Для того щоб не розчаруватися в матеріалі, необхідно знати, на що потрібно звертати увагу при його покупці. Зрозуміти, чи підходить чи ні конкретний вид для житлового приміщення, допоможуть кілька цифр на його упаковці.

Це підлогове покриття, як і багато інші види товарів, ділиться на класи. Він може призначатися для побутових, житлових або промислових приміщень. У маркуванні виробник вказує кілька цифр. Перша говорить про те, який товщиною має матеріал (від 2 до 4), друга – про те, наскільки міцний цей вид ламінату (від 1 до 4) і з якою інтенсивністю його можна використовувати.

Чому потрібно звертати увагу на якість

Как выбрать ламинат для квартирыЯкісні варіанти не бояться вологи

Якщо перша цифра на упаковці підлогового покриття «2», то це означає, що ламінат можна використовувати для укладання в будинках, квартирах, побутових приміщеннях. Його товщина повинна становити не менше 6 мм. Але цей вигляд – не самий міцний. Він з усіх видів володіє найменшою зносостійкістю і ударостійкість. Якщо його, наприклад, покласти в дитячій кімнаті, то він довго не прослужить. Його можна укладати тільки в приміщеннях, які використовуються періодично. Наприклад, у вітальні, якщо вона є лише місцем для спільного дозвілля родини вечорами або у вихідні дні. Але по такій підлозі краще не пересувати зайвий раз меблі. Якщо господарі мають цю звичку, то їм для вітальні рекомендується вибрати інший вид ламінату.

Більш міцним вважається покриття з цифрами «33» і «34» на упаковці. Товщина першого становить 7-10 мм, другого – 10-12 мм (у різних виробників ці дані можуть відрізнятися). Ці види ламінату укладаються в офісних і виробничих приміщеннях. По першому можуть скільки завгодно ходити і бігати люди, з другого – навіть пересуватися техніка. Тому, якщо хазяйські діти активні, люблять бігати, стрибати, грати з м’ячиком – ці два види стануть хорошим рішенням для дитячої кімнати. Ці ж види краще стелити в передпокої і коридорі. Зазвичай тут на підлоги припадає найбільше навантаження.

Навіщо слід знати міцність?

Как выбрать ламинат для квартирыКласи ламінату

Друга цифра на упаковці ламінату говорить про його міцності. Вона визначається на спеціальній истирочной машині, яка називається тайбером. Чим більше оборотів робить тайбер, тим більшим запасом міцності має підлогове покриття. Цифри від 1 до 4 говорять про те, скільки оборотів зробив тайбер:

 • 1 — від 6000 до 10000;
 • 2 — від 10000 до 18000;
 • 3 — від 18000 до 25000;
 • 4 — понад 25000 обертів.

Найміцніший ламінат, який має на маркуванні цифри «3» і «4». Якщо тайбер зробив менше 6000 оборотів, то не витримало такого випробування покриття вважати якісним покриттям не можна.

Для яких приміщень призначається ламінат

Как выбрать ламинат для квартирыУ спальні

Отже, який ламінат вибрати для квартири? Вибирати необхідно з урахуванням значень обох цифр на упаковці. Якщо це цифри 2 і 1, то від такого виду краще відмовитися. Він не принесе господарям нічого, крім розчарувань. Непоганим вважається покриття з цифрами 3 і 2 на упаковці. Його можна укладати на сходах, у тамбурах. Але лише за умови, що на них не доводяться високі навантаження.

Якщо господарі хочуть вибрати дійсно хороший і якісний ламінат для сімейного гніздечка, то краще починати розглядати товар з цифрами 3 і 4, 4 і 2, 4 і 3, 4 і 4. Ці значення на упаковці говорять про те, що покриття володіє достатньою товщиною і високою міцністю. Підлогове покриття можна сміливо купувати для житлового приміщення. Його не так просто буде розламати і навіть подряпати.

Не слід забувати і про інші характеристики

Как выбрать ламинат для квартирыЗамкове кріплення

Не потрібно поспішати з покупкою навіть дуже дорогого ламінату, поки не перевірено, наскільки він безпечний для здоров’я. Для перевірки на якість слід купити одну ламель і опустити її у воду на 20 хвилин. Якщо через цей час ламель починає поширювати навколо себе різкий неприємний запах, значить, вона була випущена з використанням шкідливих для здоров’я людини речовин. Партія, з якої ламель була придбана для тіста, не відповідає вимогам до екологічності цього виду підлогового покриття. Спокушатися надійністю відомих європейських брендів в цьому випадку не слід. Багато з цих підприємств ламінат виробляють з використанням формальдегідів для продажу продукції в країнах третього світу. Такий підлоговий матеріал можна часто зустріти і в російських магазинах.

Необхідно також звертати увагу на наступні характеристики:

 • Міцність і геометрію ламелей. Чим міцніше їх основа — HDF плита – тим менша ймовірність, що в процесі експлуатації між ламелями з’являться щілини. Ідеальна геометрична форма полегшить укладання.
 • Оброблені чи ні замки ламелей воском. Віск приховує недоліки замку, робить легше укладання, не дозволяє скрипіти покриттю після укладання.
 • Покрита HDF плита вологовідштовхуючим складом. Це властивість допомагає відштовхувати вологу.
 • На малюнок ламелей. Якщо господарі хочуть придбати ламінат, який найбільше схожий на натуральну дерев’яну дошку, малюнок у процесі укладання повинен рідше повторюватися. Дерев’яні дошки не бувають однаковими!
 • Наявність фаски у ламелей. Ламелі, мають фаски, більш довговічні. Служать господарям в 2-3 рази довше, ніж ламелі без фаски. Фаска робить щілини між ламелями менш помітними.

Чим прискіпливіше господарі ставляться до вибору ламінату, тим вище ймовірність купити більш якісне підлогове покриття. Але у кожної людини, звичайно ж, є власний досвід проведення ремонту в квартирі і покупки будівельних матеріалів. Можливо, саме ваш досвід вибору не дозволить зробити іншим помилок при його покупці! Чекаємо ваших відгуків та порад…

Також рекомендуємо вам ознайомитися зі статтями, інформація яких допоможе правильно вибрати і укласти цей вид підлогового покриття:

 • Яке підлогове покриття вибрати: паркет або ламінат.
 • Що робити, якщо скрипить ламінат.
 • Укладання ламінату на нерівний підлогу.
 • Догляд за ламінатом в квартирі.
 • Як вибрати підкладку під ламінат.

Оцінити всю красу цього покриття і вибрати підходящий варіант інтер’єру можна з фото.

Фото

Как выбрать ламинат для квартирыОбробка ступенів

Как выбрать ламинат для квартирыМіцні види ламінату тварини не подряпають

Как выбрать ламинат для квартирыНезвичайна забарвлення

Как выбрать ламинат для квартирыВ офісі

Как выбрать ламинат для квартирыКолір

Как выбрать ламинат для квартирыГлянцевий ламінат в кімнаті

Как выбрать ламинат для квартирыОригінальний дизайн

Відео

Поради з цього відео допоможуть правильно вибрати ламінат для квартири:

Як вибрати ламінат для квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code