Якщо ви проживаєте далеко від централізованої водопровідної системи, то, швидше за все, основним джерелом води є свердловина або колодязь. Щоб підняти воду з надр землі, необхідно спеціальне обладнання. Насос в цьому випадку є важливою ланкою. До його вибору необхідно підійти дуже серйозно, адже може так статися, що вам не буде вистачати тиску води в крані або, взагалі насос, не зможе підняти і доставити воду на необхідну відстань. Щоб подібного не сталося, у цій статті буде висвітлено питання, як вибрати насос. Також ми порівняємо моделі, серед яких будуть бюджетні, середнього діапазону і з високої ціни.

Принцип роботи

Как выбрать погружной насос

Занурювальний насос опускається нижче рівня води. Найчастіше для підйому води використовується труба або шланг. Сама ж вода піднімається під впливом роботи насоса. В залежності від потужності насоса, воду можна буде направляти на 40, а то і 80 м. Закачана вода розподіляється по трубопроводу як зовнішнього, так і внутрішнього.

Для свердловини

Как выбрать погружной насос

Розглянемо особливості вибору насоса для свердловини. При його виборі обов’язково враховуються важливі нюанси:

 • Глибина свердловини і рівень води. Оптимальну глибину для конкретної моделі насоса можна знайти в технічному паспорті. Якщо ви не знаєте точну глибину, то виміряти її можна самостійно і зробити це можна примітивним способом. Опускаєте в свердловину суху мотузку з прив’язаним вантажем. Так за намоклої частини мотузки, ви зможете швидко визначити глибину.
 • Скільки потрібно води. Залежно від обраної моделі, величина обсягу подачі води може коливатися від 20 до 200 літрів в хвилину. В середньому на одну особу на добу необхідно до 2 тис. л води. Якщо в сім’ї 4 людини, то необхідний насос зі швидкістю 30-50 л на хвилину. Не варто виконувати розрахунки впритул. Обов’язково робіть запас потужності. Якщо ж насос буде качати воду для поливу, то потужність повинна бути іншою. Для зрошення та поливу угідь в добу потрібно в середньому до 2000 л, як наслідок знадобиться насос потужністю 40-50 л/хв.
 • Маса води і дебет свердловини. Отримати точну величину практично неможливо. З цієї причини необхідно постаратися отримати приблизні дані. Для цього засічіть час, за який свердловина буде повністю спустошена і заново наповниться водою. Друге значення (час заповнення) необхідно поділити на перше (час спустошення). Отриманий результат буде представляти собою дебет свердловини.
 • Напір. Ця величина дуже важлива для вибору насоса. Так, для її обчислення в метрах на глибині додається 30. Так, отримаєте величину стовпа. Це значення можна збільшити на 10%. Розглянемо приклад: початкова глибина свердловини 50 м, виходить висота стовпа 80 м, додаємо 10% що дорівнює 88 м. Відштовхуючись від цих обчислень, вибираємо насос з напором 90-95 м.
 • Діаметр свердловини. Якщо буріння виробляла спеціалізована компанія, то цю величину повинні були занести у відповідний паспорт. Якщо ви робили її самостійно, то можна обчислити самостійно. У більшості випадків всі пристрої мають розмір 3-4 дюйми. Але краще всього зупинятися на розмірі 4 дюйма, при цьому пам’ятайте, що 1 дюйм дорівнює 2,54 см, значить 4 – 10,16 див.
 • Ціна. Пам’ятайте про те, що купівлею одного насоса не обійтися. Слід придбати автомат для підключення, нержавіючий трос і т. п. Не слід поспішати купувати найдешевше або найдорожче. Звертайте увагу на технічні характеристики. Нижче ми порівняємо кілька варіантів насосів в різному ціновому діапазоні.

Який краще

Как выбрать погружной насос

Насоси поділяються на дві категорії: занурювальний і поверхневий. Також вони різняться за методом управління ручний або автоматичний. Тепер визначимо, який найкраще тип пристрою підійде для свердловини.

Как выбрать погружной насосЗанурювальний

Занурювальний. Розрахований на рівень залягання води до 150 метрів. У процесі роботи повністю або частково розташовані під водою. Порівняно потужні пристрої. Такі моделі насосів мають захищений корпус, за рахунок чого внутрішньо повністю виключено попадання води. Більш того, це забезпечується швидке і якісне охолодження мотора.

Цей тип насоса поділяється на 3 види:

 1. Вихровий.
 2. Гвинтовий.
 3. Відцентровий.

Якщо свердловина містить велику кількість піску, то ідеальним варіантом є вихровий насос. При малій подачі води, він здатний створювати великий тиск. При всьому цьому продуктивність такого агрегату низька.

Гвинтові моделі застосовуються для підняття води з свердловини з невеликим вмістом піску. Також їх можна використовувати і у водоймах. Що стосується відцентрового, то вони використовуються для перекачування води з великої глибини і з великим вмістом піску. Відрізняються такі пристрої високою продуктивністю, а також надійністю.

Как выбрать погружной насосПоверхневий

Поверхневий. У цьому насосі корпус значно віддалений від води. Максимальна глибина всмоктування досягає до 8 м, а мінімальна до декількох сантиметрів. Якщо свердловина глибока, то поверхневий насос не підійде.

Хоча поверхневий і занурювальний насос відрізняється за своїм призначенням і технічними характеристиками, вони здатні перекачувати великі об’єми води.

На чому зупинити вибір

Как выбрать погружной насос

Отже, найважливіші критерії вибору насоса для свердловини – напір і продуктивність. Робити розрахунок споживання води на одну людину на добу слід робити з запасом. У середньому він становить до 1 тис. л. Це значення множите на кількість проживаючих людей в будинку і виходить приблизний показник.

Якщо, необхідно здійснювати полив саду чи городу, то зазвичай достатньо 2 тис. л на добу.

Що стосується визначення напору, то тут слід виконати кілька послідовних дій. Складаєте висоту вашого будинку і глибину свердловини. Після додаєте 6 м і множите отриманий результат на коефіцієнт втрати напору в трубопроводі, який дорівнює 1,15. Якщо будинок віддалений від свердловини, то на кожен 10 м довжини горизонтального трубопроводу втрачається 1 м напору. Тому для забезпечення максимальної витрати води додатково використовується гідроакумулятор.

Від правильності вибору насоса залежить наскільки якісно і надійно буде працювати система водопроводу. Тому в більшості випадків робити розрахунки варто доручити фахівцям. Вам залишиться дотримуватися заданих параметрів.

Для колодязя

Как выбрать погружной насос

Перед тим як організувати подачу води з колодязя, необхідно отримати наступну інформацію:

 • Аналіз на придатність води для пиття.
 • Глибина колодязя, відстань води від поверхні до рівня води у верхній і нижній позначці.
 • Необхідний тиск води в трубопроводі. Звичайно досить 3 атм. Враховуючи це, слід знати довжину трубопроводу, так як з кожним метром тиск падає.
 • Витрата при одночасному включенні всіх джерел води.

В залежності від глибини колодязя, вибирається занурювальний або поверхневий тип насоса.

Рівень води ближче 7 м. Для такої глибини досить використовувати поверхневу станцію з гідроакумулятором, системою автоматики і зваженим насосом. Установка подібного насоса проста, так що з нею може впоратися непрофесіонал.

Как выбрать погружной насосЗанурювальний насос

Рівень води від 8 до 15 м. У цьому випадку буде потрібно погружной насос. Якщо колодязь побудований на пливуни, то не варто використовувати вібраційний насос, так як вібрації можуть спровокувати рух шарів з-за чого дно колодязя підніметься, а рівень води, відповідно, впаде. Як наслідок необхідно буде регулярно здійснювати очищення колодязя. Тому ідеальним рішенням буде відцентровий або поверхневий насос.

Рівень нижче 15 м. Якщо вода залягає на такій глибині, то варто подумати про облаштування свердловини.

Как выбрать погружной насосПогружной насос для колодязя

Відштовхуючись від цього, можна вибрати відповідний насос для колодязя.

Вибір насосів з різної цінової категорії

Пропонуємо порівняти різні моделі насосів, які в цілому можна розділити на 3 категорії: бюджетні, середня і висока ціна. При цьому врахуйте, що наведені ціни, залежно від місцевості, де ви проживаєте, можуть відрізнятися.

Занурювальний насос «Вихор СН-50»

Как выбрать погружной насосВихор

Вартість вітчизняного агрегату коливається в межах 6 тис. виходячи з комплектації і модифікації. Завдяки зовнішньому діаметру, який дорівнює 102 мм, агрегат можна занурювати у свердловину Ø110 мм. Його корпус виконаний з нержавіючої сталі. Що стосується основних вузлів, то для їх виготовлення використовувалася латунь. Вихор СН-50 здатний піднімати воду на 50 м, при цьому продуктивність становить 2,4 м3/год. Відмінний варіант для забезпечення дачних і побутових потреб протягом круглого року. А наявність автоматики робить процес експлуатації комфортним.

Unipump серії MiniEco

Как выбрать погружной насосUnipump

Пристрій має невеликі розміри, так само як і невелика витрата електрики до 750 Вт. Максимальний витрата води становить 3 м3/год Може використовуватися для свердловини, глибиною до 20 м особливість Unipumpсерии MiniEco є плаваюче робоче колесо. Воно значно підвищує надійність насоса у разі перекачування води з піском. Ціна цього агрегату від 6 тис. р.

«Grundfos» SQE 5-70

Как выбрать погружной насосGrundfos

За порівняно невисоку ціну, від 6 тис. р. можна придбати надійний насос «Grundfos» SQE 5-70. Потужність – 1,73 кВт з витратою води до 7,5 м3/год. Максимальний напір становить 106 м. Цей агрегат захищена від негативного впливу стрибків напруги і сухого ходу. Це підвищує експлуатаційний термін.

Джилекс Водомет

Как выбрать погружной насос

Якщо ви проживаєте за містом, то цей насос відмінний варіант. Подача води досягає від 3,6 до 6,8 м3/год з напором до 115. Потужність агрегату 1100 Вт. Ціна Джилекс Водомет коливається від 5 до 16 тис. р.

Матеріал, який використовується для його виготовлення не змінює хімічний склад води. Він не створює вібрації, які негативно позначаються на обсадні колони, а сама робота пристрою безшумна.

BELAMOS TF3

Как выбрать погружной насосBELAMOS

Ця модель насоса відрізняється простим методом монтажу. Цей агрегат здатний піднімати рідину, що містить пісок 150 г/м3. Насос обладнаний однофазним двигуном. Здатний піднімати воду з глибини до 30 м. Подача води 3,3 м3/год, напір становить 45 м. потужність пристрою становить 1,73 кВт. Цей тип насоса можна придбати в районі 8 тис. рублів.

GrundfosSQ

Ця модель насоса відноситься до категорії дорогих. Купити його можна в межах 30-50 тис. грн. На що здатний такий дорогий агрегат? Подача води до 7,5 м3 води/ч з напором до 155 метрів. Його можна експлуатувати в свердловині з діаметром від 76 мм. Проте явним мінусом можна виділити – висока чутливість до води. Але довговічність, автоматичний захист від сухого ходу, стрибків напруги і перегріву та інші позитивні якості, роблять GrundfosSQ незамінним при облаштуванні водопроводу на дачі.

Тут наведені деякі моделі насосів з різної цінової категорії. Кожен з них має особливі технічні характеристики. Тому вибір слід робити виходячи з потреб вашої сім’ї, а також особливості облаштування свердловини або колодязя.

Отже, ми розглянули з вами тонкощі вибору насоса для води. Як видно, вибрати водяні насоси можливо, але для цього важливо мати необхідні дані, які були вказані в цій статті. Якщо ви пройшли цей етап, то діліться своїм досвідом у цій сфері, залишаючи коментарі до цієї статті.

Відео

У цьому відеоматеріалі ви зможете точніше дізнатися про те, як правильно вибрати глибинний насос:

Як вибрати насос

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code