Облаштування ванної кімнати – це не тільки правильне розташування всіх розташованих на ній предметів, але і підбір якісною, красивою і довговічною сантехніки. Кран є важливим предметом у будь-якій ванній кімнаті, адже він використовується інтенсивно. Не варто купувати перший-ліпший змішувач, інакше необхідність у ремонті та заміні сантехніки з’явиться набагато швидше, ніж хотілося б. Для того щоб вибрати змішувач для ванної, потрібно розібратися в різноманітності видів і технічних характеристиках.

Види за механізмом подачі води

Как выбрать смеситель для ванной комнатыОдноважільний тип

Одноважільні. Іншими словами, такі змішувачі мають всього одну ручку, завдяки якій і відбувається регулювання потужності потоку води, температурного режиму. Цей тип найбільш популярний в останні роки, що не дивно. Їм надзвичайно зручно користуватися. Більшість моделей цього типу мають горизонтальну ручку, яка злегка піднімається вгору, що й відкриває потік води. Є крани, в яких ручка розташована вертикально, так звані джойстиковые змішувачі, однак їх популярність значно нижче.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыДжойстиковый

Двохвентильні. Саме такі змішувачі ще кілька десятків років тому стояли в кожній квартирі. Конструкція подібних виробів дуже проста, і вони служать довгі роки. Управління напором води та її температурою здійснюється двома ручками-вентилями – окремо для гарячої і холодної води. Для того щоб отримати потік води певної температури і потужності, потрібно зробити чимало обертальних рухів.

При інших рівних умовах ціна на кран вентильний буде менше ціни одинважільного. Сьогодні такі моделі виходять з моди, хоча досі залишається чимало шанувальників змішувачів саме цього типу. Можна сказати, що двохвентильні крани – це обов’язкова умова для ванної кімнати в стилі ретро, а також для інтер’єрів класичного або ж кантрі-стилю. До недоліків можна віднести постійно виходять з ладу прокладки, які досить часто і швидко стираються з-за інтенсивного прокручування вентилів. При несвоєчасній заміні прокладки вона починає протікати.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыДвохвентильний

Термостатному. Це нове слово техніки. Людина самостійно визначає температуру, комфортну для використання, і отримує потік води з заданими температурними характеристиками. Температура води в загальному трубопроводі значення не має. Можна сказати, що термостатному змішувачі – це свого роду підігрівачі.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыТермостатный змішувач

Такі моделі ідеально використовувати в будинках з дітьми, які можуть випадково обпектися надміру гарячою водою.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыТермостатный сенсорний

Безконтактні. Такі змішувачі поки велика рідкість. Подача води активізується не механічним способом, а завдяки інфрачервоному датчику. Іншими словами, людині варто тільки піднести руки, і кран включить воду. Звичайно, для функціонування такої системи обов’язково харчування.

Деякі безконтактні змішувачі мають доступ до електричної мережі, інші живляться від батарейок, які необхідно регулярно замінювати.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыБезконтактний

Види по методу кріплення

Настінні. Це найбільш частий спосіб кріплення. Зазвичай трубопровід має висновок на стіні.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыВрізні варіанти для ванни

Врізні. Зазвичай такий тип кріплення характерний для ванних кімнат в сучасних готелях. Врізним методом можна замаскувати душовий шланг і трубу, адже всі комунікації будуть заховані за бортом ванни чи раковини.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыПідлоговий

Підлогові. Це досить новий вид, тому навіть не всі майстри ознайомлені з таким методом кріплення. Всі труби маскуються в стійки, яка кріпиться до підлоги. На цій стійці є гачок, де і розташовується душова лійка і сам змішувач, який може бути як двухвентильным, так і одноважільного. Підлоговий метод кріплення ідеально підходить для оригінальних ванних кімнат, коли ванна розташована поряд зі стіною, а, наприклад, по центру.

Матеріал

Багато в чому саме від матеріалу залежить довговічність крана. Можна відразу сказати, що пластикові змішувачі не заслуговують ніякої похвали, і навіть їх низька вартість не може розглядатися в якості переваги.

Как выбрать смеситель для ванной комнатыЛатунний

Латунні змішувачі – це кращий вибір для будь-якого споживача. Вони дуже міцні, красиві. Найчастіше випускаються хромовані моделі, і це покриття є ще й своєрідним захистом, у тому числі і від бактерій. Хромоване покриття може пошкодитися механічним способом, а тому слід поводитися з ним обережно.

Кран повинен бути металевим не тільки зовні, але і всередині. Простіше кажучи, регулювальні і кріпильні деталі також повинні бути виконані з латуні, тільки в цьому випадку можна говорити про справжню якість.

Куди кріпити

Все залежить від того, які цілі переслідує власник квартири. Найчастіше раковина знаходиться в безпосередній близькості із ванною, а тому змішувач встановлюється на стіні над раковиною таким чином, щоб краник міг вільно переміщатися з однієї ємності в іншу. Лійку в такому випадку зазвичай протягують в зону ванни, де її підвішують на гачок, розташований на стіні.

Виробники

Как выбрать смеситель для ванной комнатыОдночасно для раковини і ванни

При виборі фірми виробника, варто придивитися до італійським і німецьким торговим маркам, наприклад, Roca або Grohe, однак сьогодні непогано підтяглися і виробники з Азії. Навіть китайські інженери намагаються рівнятися на європейських колег, а тому досить легко можна знайти гідні за якістю і ціною змішувачі.

Можна відзначити продукцію французької компанії Jacob Dlafon, де видно тісна співпраця інженерів і дизайнерів, що призводить до гарного і якісного результату. Висока якість виробів і в компанії Hansgrohe, яка вже більше століття займається випуском сантехнічних виробів і може з гідністю нести звання лідера у своїй сфері.

Поради редакції:

  • монтаж душової кабіни своїми руками;
  • реставрація ванн своїми руками в домашніх умовах.

Відео: корисні поради

Як вибрати змішувач для ванної кімнати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code