Сучасний будівельний ринок здатний запропонувати просто величезний вибір матеріалів для вирішення самих різних завдань. Так, наприклад, коли мова заходить про вибір підлогового покриття варіантів можна придумати безліч. Однак слід знати, що одним з головних умов монтажу підлогового покриття є наявність максимально рівного підстави. Наприклад, укладання тепер вже звичного всім ламінату небажана, якщо поверхня має перекоси більш ніж 2 мм на площі 1 м2. Це означає, що в більшості випадків не обійтися без попереднього вирівнювання поверхні. Якщо потрібно з’ясувати, як вирівняти підлогу на балконі, то потрібно мати на увазі, що процес цей, в принципі, ідентичний для всіх приміщень незалежно від призначення.

Способи вирівнювання

Как выровнять пол на балконеСухий спосіб

Насамперед, необхідно відзначити, що за великим рахунком способи розв’язання означеної вище завдання можна розділити на дві умовні категорії:

 • «Сухі» способи. Сюди можна віднести вирівнювання підлоги за допомогою різноманітних листових матеріалів начебто фанери або ДВП. Сюди ж можна віднести і утеплювачі, які мають деяку власну міцність, наприклад, пінопласт. Його використання в деякій мірі дозволить нівелювати незначні дефекти покриття.
 • «Мокрі» способи. Тут мова йде про тих ситуаціях, коли виконується вирівнює бетонна стяжка або використовуються самовирівнюючі суміші.

Вирішувати, який варіант застосувати в кожному конкретному випадку індивідуально, але варто сказати кілька слів про те, що при виборі необхідно керуватися не лише особистими міркуваннями, але і суттю проблеми. Для більшої конкретики та інформативності варіанти варто розглянути більш докладно, але відразу можна сказати, що в будь-якому випадку роботи не будуть являти собою великої складності, а тому можуть бути здійснені своїми руками.

Листові матеріали

Как выровнять пол на балконеВирівнювання листовими матеріалами

Якщо перекоси поверхні незначні, то вирівняти поверхню можна з допомогою укладання листових матеріалів, наприклад, товстої фанери. Мається на увазі фанера від 2 див.

 • Спочатку необхідно звільнити балкон від зайвих предметів і підготувати поверхню. Підлогу балкона треба підмести дрібної щіткою, а краще не пошкодувати пилосос і пройтися ним.
 • Потім слід вимірювання площі. У більшості випадків приміщення балкона не відрізняється об’ємністю або складністю геометрії, тому тут теж не повинно бути труднощів.
 • Згідно з отриманими розмірами листи фанери розмічаються і пиляються. Для цього найзручніше використовувати електролобзик, але можна обійтися і простий ножівкою з дрібним зубом.
 • Отримані пластини фанери укладаються на поверхню, заздалегідь покриту шаром утеплювача (підійде практично будь-рулонний матеріал) і фіксуються за допомогою анкерів.

На цьому роботи можна вважати завершеними. Як видно, немає нічого складного.

Суміші

Как выровнять пол на балконеПо маяках

Говорячи про другої групи способів, якими може бути проведено вирівнювання підлоги на балконі, слід сказати, що роботи тут чекають кілька більш складні, ніж описані вище, але і вирішувати завдання таким способом можна більш серйозні. Наприклад, з допомогою стяжки можна вирівняти зовсім вже кривої або з вибоїнами підлогу. Роботи будуть полягати в наступному:

 • Спочатку поверхня готується, аналогічно до першого випадку. Тобто очищається, а всі тріщини закладаються мастикою.
 • Потім на поверхню наноситься шар гідроізоляції. Варто додати, що можна вибрати такий матеріал, який буде не тільки служити для гідроізоляції поверхні, але і допомагати зберігати тепло. Наприклад, таким матеріалом може бути рулонний фольгований утеплювач, застосовується для фасадів.
 • Далі на поверхні встановлюються маяки. Можна використовувати профільні рейки. При цьому потрібно стежити за горизонтальністю їх розташування.
 • Після чого готується сама суміш для стяжки і заливається між маяками.
 • Потім за допомогою правила, в якості якого можна використовувати ту ж рейку, суміш рівномірно розподіляється по всій площі між маяками.
 • Коли суміш схопиться, маяки витягуються, а місце, що залишилося від них, заповнюється розчином.

На цьому роботи можна вважати завершеними.

Як видно з викладеного, вирівняти підлогу на балконі може практично кожен. Головне – це бажання і праця.

Відео

У цьому відео показаний монтаж підлоги на балконі з дошки:

Як вирівняти підлогу на балконі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code