Підлогових покриттів у продажу дуже багато. Можна оформити підлогу в квартирі або будинку за допомогою керамічної плитки, лінолеуму, паркету або ковроліну. Але серед всіх матеріалів є один, який заслужено користується гарною репутацією – це ламінат. Він поєднує в собі багато позитивних якостей, тому і користується великою популярністю.

Перед тим як придбати і укласти ламінат, необхідно належним чином підготувати підставу. Воно має бути рівним і міцним. Тільки в цьому випадку матеріал прослужить довго. Перед тим як вирівняти підлогу під ламінат рекомендуємо ознайомитися з інструкцією представленої в цій статті.

Вирівнюємо підлогу

У квартирах і будинках часто зустрічаються бетонні підлоги. До таких відносять будь-яке покриття, виконане з використанням цементу. Це може бути бетон, залізобетон або піщано-цементна стяжка. У будь-якому випадку такі підлоги рідко відрізняються достатньою рівністю, а тому вони потребують особливих роботах.

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияСтяжка, потребує ремонту

Вирівнювання підлоги потрібно виконувати в кілька етапів. Але на початку слід уточнити, які саме нерівності зустрічаються на подібних підставах. Це можуть бути:

  • всілякі відколи і вибоїни;
  • тріщини різної глибини і ширини;
  • крихка поверхню і відшарування;
  • бетонні напливи;
  • нахили площині;
  • перепади. Якщо вони більше 2 мм, вимагають виправлення.

Від усіх цих нерівностей необхідно позбутися до початку монтажу ламінату. Для цього потрібно виконати наступні роботи:

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияПроходимо пилососом

  1. Першим ділом видаляємо все сміття з поверхні. При цьому великі елементи збираємо вручну, а потім потрібно попрацювати пилососом. Це необхідно, щоб видалити пил і пісок. Також видаляємо (по можливості) старе покриття. Якщо є плями забруднювачів і малярного покриття, то від них теж потрібно позбутися.
  2. Тепер займіться великими тріщинами і нерівностями. Перші заповнюються піщано-цементним розчином. Напливи, якщо вони мають великий перепад висоти, потрібно збити за допомогою перфоратора.
  3. Наступним етапом буде укладання стяжки. До цього необхідно пройтися по всій поверхні грунтовкою. Таке покриття буде перешкоджати швидкому поглинанню води з нанесеного розчину. Потім по маяковым профілів заливаємо піщано-цементну суміш.
  4. Дуже часто одержаний чорнова підлога володіє достатньою рівністю. Якщо ж поверхня все одно має нерівності, то слід покрити її самовирівнювальним розчином. Для цього поверхня шліфується, грунтується і заливається потрібної сумішшю.

Перед заливкою вирівнюючого розчину потрібно почекати від 14 до 28 днів. За цей час стяжка повністю висохне.

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияПокриття самовирівнювальним розчином

Шар самовирівнюється суміші застигає за 3-5 діб. Ці терміни потрібно витримувати обов’язково. В іншому випадку ламінат швидко прийде в непридатність через зайвої вологи.

Підлога з дерева

При монтажі ламінату на дерев’яну підлогу необхідно ретельно обстежити основу. Якщо дошки прогнили, то необхідно їх замінити. Також уважно обстежте лаги, вони повинні бути міцні і не мати слідів гниття. Перед початком монтажу потрібно додатково закріпити усі дошки саморізами.

Капелюшки старих цвяхів (і нових саморізів) необхідно “втопити”. Якщо цього не зробити, то постраждає підкладка і сам ламінат.

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияВирівнювання циклюванням

Вирівняти дерев’яну підлогу можна декількома методами. Вибір буде залежати від величин нерівностей на поверхні. Якщо дошки рівні, і відхилення від горизонтальної площини не більше 5 мм, то можна обійтися укладанням підкладки. Також, при наявності потрібного інструменту, є сенс провести циклювання. При наявності істотних опуклостей необхідно попрацювати рубанком.

Застосовуємо ДСП

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияФанерний підлога

Способи вирівнювання підлоги можуть бути різними. Але якщо використовувати ДСП, то зробити рівним можна будь-яку основу. Такий метод підходить як для дерев’яного, так і для бетонної підлоги. Сенс його полягає в тому, що на всю площу укладаються листи ДСП (або товстої фанери).

На підставі прибираються тільки великі опуклості. Потім на підлогу укладаються листи.

Якщо ви будете використовувати фанеру для вирівнювання, то бажано застосувати багатошарову конструкцію. У цьому разі листи укладаються таким чином, щоб шви в різних шарах не збігалися.

ДСП можна використовувати і при вирівнюванні основи з застосуванням фальш-підлоги. Такий спосіб прекрасно підійде в будь-якій ситуації (дуже нерівний бетонну підлогу, поведені дошки тощо).

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияФальш-пол

Для створення фальш-підлоги застосовують дерев’яні лаги. Їх монтують на спеціальні стійки, які кріпляться до основи за допомогою болтів. Потім на лаги укладаються листи ДСП (або фанери).

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияКріплення обрешітки до підлоги

У такого методу є як переваги, так і недоліки. До перших можна віднести ідеально рівну поверхню, сухий і швидкий спосіб монтажу (не використовуються розведені водою будівельні суміші, а значить, немає необхідності чекати висихання, відсутня бруд). До мінусів відноситься зменшення вільного простору. При монтажі фальш-підлоги потрібно підняти лаги на кілька сантиметрів над основою.

Використання інших підстав

Как выровнять пол под ламинат: инструкцияУкладання на лінолеум

Якщо в кімнаті покладений лінолеум, то це відмінний варіант для монтажу ламінату. На таку підставу покриття лягає без будь-яких попередніх приготувань. Звичайно, якщо стать не має перепадів більш ніж в 2 мм. Тут головне, щоб лінолеум був приклеєний до підлоги по всій площі. В противному разі при виконанні монтажу ламінату він може бгати.

При наявності покриття з керамічної плитки, також слід стежити за наявністю нерівностей. Якщо їх немає, то ламінат буде лежати надійно. Якщо плитка стара, то можлива поява тріщин на поверхні. В цьому випадку їх потрібно закрити за допомогою шпаклівки.

Якщо в кімнаті було покриття з ковроліну, то від нього потрібно позбутися. Така підстава занадто м’яке. При укладанні ламінату він почне прогинатися, а значить, швидко вийде з ладу. Також у ворсинках ковроліну буде накопичуватися волога і бруд. У такій середовищі прекрасно розмножуються мікроорганізми, появи неприємного запаху в цьому випадку не уникнути.

Відео: технологія заливки наливної підлоги

Як вирівняти підлогу під ламінат: інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code