Для того щоб результат проведення ремонтних робіт влаштовував своєю якістю, до всіх його етапах необхідно ставитися максимально відповідально. У цій справі дрібниць не буває, особливо якщо мова йде про проведенні робіт у ванній кімнаті.

Вся справа в тому, що в цьому приміщенні під час його експлуатації створюються досить екстремальні умови. Маються на увазі висока вологість, досить велика амплітуда коливань температури. Саме тому вибір відповідних матеріалів для обробки – це завдання досить складне, а також необхідно враховувати, що практично всі вони вимагають максимально рівної підстави для монтажу.

Способи проведення робіт

Как выровнять стены в ваннойРемонт у ванною

Існує кілька способів для вирівнювання стін, і їх можна розділити на дві великі групи.

 1. Вирівнювання за допомогою сумішей.
 2. Вирівнювання за допомогою листового матеріалу.

Кожен з цих варіантів може бути застосований в залежності від конкретної ситуації. Наприклад, якщо в якості оздоблювального матеріалу вирішено використовувати керамічну плитку, то вирівнювати стіни краще сумішами. І навпаки, якщо стіни планується фарбувати, то доцільніше буде скористатися листами гіпсокартону. Для найбільш повного розуміння суті процесу, кожен з варіантів проведення робіт слід розглянути більш докладно.

Вирівнювання сумішшю

Підготовка

Как выровнять стены в ваннойВидалення плитки зі стін

На цьому етапі потрібно демонтувати старе покриття, якщо воно було і відчистити поверхню від забруднень. Не варто забувати і про те, що, якщо на стінах були встановлені якісь світильники або інші елементи декору, вони підлягають демонтажу. Також варто пам’ятати, що поверхня, передбачувана до вирівнювання, повинна бути оброблена антисептичними складами. Це не тільки захистить стіни від виникнення грибка, але і збільшить адгезію суміші до стіни, що піде на користь з точки зору якості проведення робіт.

Розмітка

Как выровнять стены в ваннойРозмітка стіни перед установкою маяків

Після підготовки поверхні, її необхідно розмітити. Для цих цілей зручно використовувати лазерний рівень, але можна це зробити і з допомогою простого схилу і будівельного рівня. Ці інструменти доступні і ефективні. Необхідно на відстані метра один від одного, нанести вертикальні паралельні лінії по всій поверхні стін. Використовуючи лазерний рівень можна легко перевірити, наскільки рівні стіни, знайшовши максимальні випирають точки – це чітко показано у доданому відео. Якщо ж працювати по-старому, то доведеться розмічати за допомогою водяного рівня і вирівнювати маяки по горизонтально простягнутою нитки, що більш трудомістко.

Установка маяків

Как выровнять стены в ваннойПростий спосіб установки маяків

Після того як буде нанесена розмітка, потрібно встановити спеціальні маяки, за якими буде здійснюватися вирівнювання поверхонь. В якості цих елементів можна використовувати, наприклад, профільні рейки, які зазвичай застосовуються при монтажі решетування під яке-небудь покриття. Рейки необхідної довжини монтуються на стінах наступним чином:

 • Спочатку готується суміш. Для цього в пропорції 1×3 змішується цемент і пісок і розбавляється до в’язкою, але щільної консистенції.
 • Потім, за допомогою будівельного кельми ця суміш накидається на стіни вздовж розмічених раніше ліній. Суть в тому, щоб за підсумками робіт вийшла низка невеликих горбків суміші. Відстань між ними повинна бути приблизно рівною.
 • Після чого на ці горбки укладаються рейки і злегка вдавлюються. Необхідно з допомогою рівня упевнитися в тому, що вони знаходяться в одній площині.

Якщо ви беретеся за роботу, не маючи певного досвіду, то краще не використовувати для установки маяків розчин з додаванням гіпсу, так як він схопиться швидше, ніж ви встигнете виставити за рівнем маяк.

Вирівнювання

Как выровнять стены в ваннойШтукатурка по маяках

Після того як маяки будуть встановлені, можна приступати безпосередньо до вирівнювання. Для цих цілей готується та ж суміш цементу і піску, з тією лише різницею, що в неї для досягнення більшої пластичності і твердості можна додати який-небудь будівельний клей. Суть робіт полягає в тому, що простір між маяками заповнюється сумішшю, після чого, за допомогою правила (можна використовувати відрізок тієї ж рейки) суміш вирівнюється. Правило рухається вниз по площині маяків, згладжуючи тим самим і вирівнюючи поверхню. Після того як вирівняна суміш трохи застигне, маяки слід витягти, а простір, що залишився від них заповнити сумішшю.

Вирівнювання гіпсокартоном

Как выровнять стены в ваннойВирівнювання стін гіпсокартоном у ванній кімнаті

Ще одним варіантом є вирівнювання стін, за допомогою листів вологостійкого гіпсокартону. Тут все ще простіше:

 • Спочатку проводиться розмітка стін. Як і в попередньому випадку, потрібно розмітити вертикальні лінії.
 • Після чого, уздовж ліній монтуються елементи кріплення. Для цього потрібно спочатку в стіні просвердлити отвори. Використання в цьому випадку перфоратора є досить доцільним. В отвори забиваються дюбелі.
 • За ним закріплюються металлопрофильные рейки. Важливо пам’ятати, що необхідно стежити за тим, щоб елементи знаходилися в одній площині, для чого варто використовувати будівельний рівень.
 • До рейок прикручуються листи матеріалу.

Как выровнять стены в ваннойНаклеювання гіпсокартону

Важливо пам’ятати, що якщо вирішено скористатися гіпсокартоном, то необхідно вибирати тільки вологостійкий варіант. Крім того, можна додати, що якщо стіна має незначні нерівності, то листи гіпсокартону можна не прикручувати, а просто приклеїти безпосередньо на стіни. Так можна значною мірою скоротити час проведення робіт і полегшити їх. Але так можна вчинити лише при невеликих нерівностях і перепаді висот поверхні не більше 3,5 см на м2.

При занадто великих нерівностях стіни, її треба підготувати, грубо вирівнявши цементно-піщаним розчином.

Тільки відповідальне ставлення до роботи дозволить з упевненістю говорити про надійності і довговічності результату.

Радимо прочитати:

 • як зібрати кутову душову кабіну;
 • реставрація ванни емаллю своїми руками.

Фото

Как выровнять стены в ваннойШтукатурка під плитку

Как выровнять стены в ваннойШпаклювання

Как выровнять стены в ваннойЯскрава ванна кімната

Как выровнять стены в ваннойВізерунки на стіні у ванній

Как выровнять стены в ваннойОздоблення плиткою

Как выровнять стены в ваннойПофарбовані фарбою різного кольору

Как выровнять стены в ваннойМозаїка у ванній

Как выровнять стены в ваннойДля дітей

Відео

У цьому відео демонструється процес штукатурки стін по маяках:

Подивіться як відбувається вирівнювання стін, за допомогою приклеювання до них гіпсокартону:

Як вирівняти стіни у ванній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code