Рано чи пізно в будівництві виникає потреба витягти цвях з того чи іншого предмета. Причин на це може бути достатньо, варто знати, як правильно це зробити. Саме про те, як витягти цвях, ми і поговоримо сьогодні.

Технологія витягання цвяхів

Для витягування цвяхів сьогодні можна використовувати самі різні інструменти, наприклад:

  • обценьки,
  • кліщі,
  • плоскогубці,
  • молоток з роздвоєним носиком і т. п.

Але незважаючи на те, що є велика кількість інструментів, щоб витягти цвях, потрібно кмітливість і вміння володіти тим чи іншим інструментом. Для успішної роботи потрібно оголити головку цвяха. У деяких випадках, коли цвях голий, його можна випрямити і вибити з тильного боку. Це можна зробити за допомогою молотка і іншого цвяха.

З використанням іншого цвяха

Щоб полегшити перебіг цвяха, виступаючу частину можна злегка змастити водою, милом або жиром. Дана мастило дозволить швидко витягти цвях. Особливо вона буде ефективною, коли цвях поржавів. У деяких випадках при витаскуванні цвяха, частина його може поламатися. Тоді, використовуючи інший цвях, необхідно бити по його торця, який розташовується в матеріалі. Це дія дозволить підняти капелюшок. Для цієї мети можна використовувати відповідний по діаметру стрижень або зубило.

Не завжди можна підібратися до вістря цвяха. В більшості випадків воно розташовується в товщі заготовки. З цієї причини необхідно тягнути цвях тільки за капелюшок. Для цього підійде зубило або ж викрутка, яка має стержень, що проходить через всю рукоятку. Така викрутка при ударах по ній молотком не зламається. В результаті своєрідний міні-цвяхосмик з викрутки допоможе витягти цвях за капелюшок. Ця викрутка повинна мати роздвоєну лопатку, яка при згинанні по відношенню до стрижня дозволить швидко виконати роботу.

Саморобний цвяхосмик з викрутки

Але не завжди і капелюшок цвяха доступна. У деяких випадках вона втоплена в заготівлю. У таких випадках, щоб витягти цвях, використовують інший прийом. Роблять невелике заглиблення навколо головки з допомогою стамески. Поглиблення повинно бути достатнім, щоб з’явилася можливість зачепити цвях кліщами. Якщо зачепитися за капелюшок так і не вдалося, тоді краще всього зрубати її, а старий цвях витягти на протилежну сторону. Для цього потрібно вибити цвях, як це описувалося вище.

Кліщі – зручний інструмент!

Как вытащить гвоздьКліщі

Один з найбільш зручних інструментів для витягування цвяхів – кліщі. Краще всього мати кліщі середніх і малих розмірів. Щоб менше прикладати зусилля для видалення цвяхів, рекомендується придбати кліщі, що мають довгу ручку і розмашисті губки.

Якщо ваші кліщі мають маленькі ручки, то не рекомендується подовжувати їх з використанням трубки. Це може призвести до травми!

Якщо ви вирішили витягати довгий цвях, то без перехоплення вам ніяк не обійтися. Перехоплення кліщами потрібно, коли стрижень вийде на 1 сантиметр. Кліщами слід перехопитися цвях у підстави заготовки. У цьому випадку будуть потрібні зусилля, так як стрижень гладкий. Щоб спростити цей процес, під опорну поверхню кліщів підкладають дощечку. Цей метод дозволить отримувати цвяхи з дощок.

Как вытащить гвоздьЦвях може погнутися

Використовуючи цей метод, будьте обережні, особливо коли ви плануєте використовувати цвях. Якщо ви витягуєте цвях з перехопленням і тягнете його виключно в одну сторону, є ризик витягти цвях у формі веселки. Щоб його випрямити, вам буде потрібно його рихтувати, як правило, цей процес досить копіткий і трудомісткий. Більш того, ідеально вирівняти буде вкрай складно. Щоб запобігти сильне згинання, витягаючи цвях, розхитуйте його в різні боки.

Как вытащить гвоздьВитяг кліщами

Щоб не пошкодити поверхню заготовки при витяганні цвяха кліщами або іншим підручним інструментом, розумно використовувати спеціальну підкладку. Якщо поверхня лакована, то можна підкласти шкіру або інший м’який матеріал під дощечку.

Столярний молоток і кусачки як альтернатива гвоздодеру!

Що стосується столярного молотка, то цей предмет може послужити відмінну службу для витягування цвяхів. От тільки вам знадобиться той молоток, який з іншого боку має роздвоєний носик. При його використанні без підкладок не витягнути довгий цвях. Тому витяг відбувається за методом, що описаний вище.

Даний метод ефективний, проте, несе в собі небезпеку. Якщо ручка молотка у дерев’яна, то багаторазове його використання в якості обценьків, може її зламати. З цієї причини краще всього в господарстві мати молоток зі сталевою або поліуретановою ручкою.

Как вытащить гвоздьЗ допомогою молотка

Використання кліщів для витягування цвяхів, значно простіше, ніж використання молотка. Більш того, якщо цвях не має капелюшки, то такий молоток стане і зовсім непотрібним, оскільки буде просто ковзати по стрижню.

Що стосується кусачок, то їх краще всього використовувати, коли іншого відповідного інструменту немає. Справа в тому, що вони використовуються тільки для зачищення проводів від ізоляції і т. п. Якщо їх постійно використовувати для витягування цвяхів, то ріжучі елементи дуже швидко затупився чи выщербятся. Крім того, можна перекусити цвях, особливо якщо вони зроблений з м’якої сталі.

Як правильно витягти цвях з дошки?

У деяких ситуаціях потрібно використовувати відразу кілька інструментів. У разі якщо цвях наскрізь забитий у дошку і стирчить з іншого боку дошки на всю свою довжину, потрібно спочатку видалити цвях за допомогою молотка в зворотному напрямку. Для початку краще всього змастити цвях маслом або жиром, щоб спростити процес. Щоб стрижень цвяха не затупився, можна підкласти алюмінієву або латунну пластину. Коли цвях повністю вибитий, то решту потрібно вилучити кліщами.

Витяг довгих цвяхів

Хоча не у всіх випадках потрібно витягти цвях з дошки. Якщо вона вже не буде використовуватися, то частина з стирчить цвяхом можна просто відрізати ножівкою.

В іншому випадку, коли дошки вже прогнили, а цвяхи ще в доброму стані, не поспішайте їх викидати. Можна витягти цвяхи будь-яким з перерахованих вище методів.

Как вытащить гвоздьЗручний спосіб витягування цвяхів

Якщо перед вами велика дерев’яна конструкція, яка збита великою кількістю цвяхів, то тут доведеться прикласти силу. Для початку нанесіть кілька ударів по цій конструкції кувалдою або молотком. Це необхідно для того, щоб між збитими деталями утворилися щілини. Після в них можна вставити сокиру або обценьки. Таким варварським методом можна здійснити реструктуризацію великої дерев’яної заготовки і, відповідно, витягти цвяхи.

Ось, мабуть, найбільш розповсюджені методи, які допоможуть вам при необхідності видалити цвях із стіни, дерев’яної заготовки і не тільки. Тепер, якщо у вас немає обценьків, який призначений безпосередньо для цієї роботи, перераховані вище поради допоможуть вам впоратися із завданням. Пам’ятайте, не у всіх випадках сила грає ключову роль. Найчастіше цінується акуратність, адже при поспіху і великих зусиллях можна загнути цвях або відірвати капелюшок. Не забувайте про заходи безпеки: бережіть свої очі і інші частини тіла, адже при витаскуванні цвяхів існує ризик отримати травму.

Відео

Дивіться керівництво по вилученню іржавого цвяха:

Як витягти цвях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code