Іноді бувають в житті ситуації, коли перед вами постає зовсім незвичайна проблема, наприклад, як вийняти склопакет з рами. І як на зло, у вас під руками не виявиться ніякого спеціального інструменту, тому справлятися з поставленим завданням вам доведеться наявними підручними засобами.

Але для початку необхідно зрозуміти, як склопакет тримається в рамі вікна. Як і при закріпленні скла в старих дерев’яних рамах, склопакет утримується за допомогою штапиків. Виконані вони також з ПВХ і вставляються штапики в раму у площині скла, а не перпендикулярно їй, як може здатися на перший погляд. Зверніть увагу на цей момент, тому що інакше при їх витяганні ви пошкодите вікно і його доведеться міняти.

Витягаємо склопакет

Как вынуть стеклопакет из рамыВитяг склопакета сокирою

  1. Перш за все знайдіть у себе вдома звичайний сокира. Він повинен бути не занадто гострим, але при цьому ви змогли б його вставити в невелику щілину. Ріжуча кромка сокири повинна бути максимально плоскої форми (а не напівкруглої).
  2. Приставте топорище до вертикального шва між рамою і штапиком, утримує склопакет. Дійте акуратно, щоб не пошкодити раму і не залишити на ній непотрібних подряпин сокирою. Намагайтеся натискати відразу на всі вістря сокири так, щоб, потрапивши в потрібне вам місце, він зміг відсунути штапик від рами хоча б на 1 міліметр.
  3. Акуратно повертаючи рукоятку сокири, отщелкните штапик від рами. Це дія повторюйте по всій довжині штапика.
  4. Потім дістаньте руками штапик з рами, витягаючи його не на себе, а рухаючись в площині скла.
  5. Потім повторіть всю процедуру з нижнім горизонтальним штапиком. Пам’ятайте, що всі штапики защелкнуты на свої місця дуже щільно, тому дійте сокирою дуже акуратно. Розраховуйте свої зусилля, що прикладаються до сокири, щоб не пошкодити склопакет і штапик.
  6. Наступним зніміть вертикальний штапик, а потім – верхній горизонтальний. Змінювати послідовність вилучення штапиків не рекомендується, так як склопакет може просто випасти раніше часу. Знімаючи верхній штапик, обов’язково притримуйте склопакет рукою.
  7. Підніміть верхній край склопакета пальцями і трохи перекиньте його на себе.
  8. Перемістіть руки так, щоб взяти склопакет за його бічні вертикальні боку, і акуратно вийміть його з рами. Так як вийняти склопакет з рами вже нескладно, будьте уважні і завжди підтримуйте його рукою, інакше він випаде сам і розіб’ється.

Как вынуть стеклопакет из рамыВитяг підручними інструментами

Якщо склопакет має велику площу, витягувати його слід тільки разом з напарником, завданням якого буде страхувати склопакет від падіння, поки ви витягаєте штапики.

Аналогічний інструмент

Как вынуть стеклопакет из рамыЗняття штапика шпателем

Вийняти склопакет можна використовуючи і інший аналогічний інструмент – широкий міцний шпатель або стамеску з гумовим молотком. Однак якщо ваші рами зроблені з твердого пластику, впоратися із завданням зможе тільки спеціальний інструмент «віконних працівників», або сокиру (про нього ми говорили раніше).

Навіщо витягувати склопакет

Как вынуть стеклопакет из рамыНавіщо виймати склопакет

Найчастіше причиною вилучення склопакета стає його пошкодження. І хоча на перший погляд здається, що таке подвійне скло дуже міцне, насправді склопакет досить крихкий. Крім зовнішнього пошкодження склопакета (тобто коли його розбивають яким-небудь предметом, кинувши в нього), може бути ще і внутрішнє пошкодження, коли він перестає бути герметичним, замерзає або запотіває.

Друга причина вилучення склопакета – це те, що він просто не справляється зі своєю функцією утримувати холодний чи гарячий) повітря, а також вуличні шуми за межами приміщення.

Якщо в склопакеті пошкоджено одне скло, то зазвичай заміну підлягає весь склопакет. Винятком є лише ситуації, коли ціле скло в склопакеті є унікальним, приміром, має вітражний розпис, яку вам не хотілося б втрачати. У цьому випадку витягнутий склопакет слід віднести відповідну майстерню, де замінять тільки пошкоджене скло.

Дерев’яне вікно

Как вынуть стеклопакет из рамыЗаміна склопакета в дерев’яному вікні

Якщо підлягає видаленню склопакет знаходиться в дерев’яному вікні, то вам необхідно знати, що під штапиками він додатково утримується за допомогою силікону. Тому, видаливши штапики, силікон вам доведеться акуратно зрізати, утримуючи склопакет від падіння (для цього краще залучити до роботи помічника).

Штапики в цьому випадку теж будуть виконані з дерева, як і основна рама вікна, тому видаляти їх треба обережно, намагаючись не пошкодити. Вони кріпляться до рами спеціальними шпильками, які досить складно отримати без спеціального інструменту.

Так що якщо у вас є можливість покласти роботу по вилученню склопакета з дерев’яного вікна на професіоналів, краще зробіть це, а не ризикуйте пошкодити своє вікно.

Відео

Як вийняти склопакет за допомогою сокири дивіться нижче:

Як вийняти склопакет з рами

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code