Займаючись облаштуванням свого будинку, людина в першу чергу думає про комфортності і безпеки кожного члена сім’ї. Особливо ретельно розглядається питання безпеки при спорудженні сходів, що ведуть в будинок або з’єднують між собою два поверхи будівлі.

Як встановити балясини на сходи, щоб було і красиво, і маленька дитина не міг пролізти між ними? На ці питання ми постараємося дати відповідь у нашій статті. Розглянемо всі тонкощі установки виробів з різних матеріалів.

Які бувають балясини

У сучасних інтер’єрах застосовують найрізноманітніші балясини, зроблені з міцного скла, різного металу або натурального дерева. Класифікація виробів:

  • Скляні балясини

Как установить балясины на лестницуСкляні

Скляні балясини відливають безшовними, надійними і в високохудожньому стилі. Вони здатні нести велике навантаження. Для лиття балясин найхимерніших форм вибирають кришталеве скло. Прикрасивши скляні вироби красивою підсвічуванням, ви створите самі незвичайні декоративні елементи. Це стане особливістю встановленої вами конструкції. Що вийде в підсумку, залежить тільки від вашої фантазії та вміння втілювати ідеї в життя.

  • Дерев’яні балясини

Как установить балясины на лестницуДерев’яні

Дерев’яні балясини роблять з найкращих порід дерев. Чудово вписуються практично в будь-який інтер’єр вироби з сосни, бука, ясеня, міцного дуба і ніжною берези. В основному це ручна робота, виконана на замовлення. Крім теплоти справжнього дерева, балясина несе в собі теплоту душі майстра. Дивитися на дерев’яні балясини без захоплення не можна. Це найхимерніші форми, фігурки звірів, птахів та фантастичних істот. Особливо в захваті від різьблених балясин дітвора.

  • Металеві балясини

Как установить балясины на лестницуМеталеві

Металеві балясини бувають самих різних форм із сплавів металу, сталі, литого чавуну або величавої бронзи. Для виготовлення балясин використовують товстий прут різного перерізу або профільну трубу. Строгі рівні або зігнуті в химерну форму металеві балясини послужать вам дуже довго.

  • Ковані балясини

Как установить балясины на лестницуКовані

Ковані балясини здатні здивувати навіть найвибагливішого власника будинку. Вони надзвичайно міцні, безпечні і легко вписуються в будь-який стиль інтер’єру. Все залежить від бажання власника будинку.

Встановлюємо скляні балясини

Как установить балясины на лестницу

У сучасних конструкціях сходових маршів розмір поперечного перерізу балясини не має особливого значення, оскільки її основною функцією є прикрашення зовнішнього вигляду споруд, що з’єднують між собою два поверхи. Скляні вироби можуть бути абсолютно різної форми і величини, вибір яких залежить від загального дизайнерського рішення при оформленні стилю приміщення.

Для кріплення скляних балясин потрібні кріпильні деталі, спеціально виготовляються для цих цілей з натурального дерева або хорошого металу. Для з’єднання з основою застосовують насадки або шарніри, зроблені з металу. Сама основа з’єднується з конструкцією сходи шурупами.

Якщо обрані вироби плоскої форми, кріплять їх задвижным методом. Для цього в сходинці робиться 2 см борозна. У неї і засовують плоску скляну балясину.

Безпечну експлуатацію сходових маршів забезпечують балясини, виготовлені з універсального з незвичайними характеристиками будівельного триплексу. Красивий прозорий матеріал має багатошарову структуру, що складається з склеєних полімерною плівкою пластин силікатного скла. При сильному ударі він не розбивається, а всього лише з’являються тріщини. У вас ніколи не буде гострих осколків, навіть коли впаде вся сходова конструкція.

Встановлюємо балясини з дерева

Как установить балясины на лестницуВстановлюємо дерев’яні балясини

Розглянемо конструкцію сходів. Вона складається з східців, поручнів і балясин. Кожен елемент має свої складові. Перила являють собою поручень, з’єднаний з планкою. Поручень зверху, а планка знаходиться під ним. Для кріплення верхньої частини балясини використовується планка і саморізи. Низ балясини з’єднується з основою. Такий монтаж балясини називається вертикальним і підходить він найбільше для встановлення сходових балконів.

Для сходових маршів застосовують бічне кріплення. Перш ніж приступати до монтажу дерев’яних балясин, потрібно вивчити їх конструкцію. Виріб складається з міцної основи (підошви), центральної фігури і верхньої опори. Основа — нижня частина кріпиться до східців сходової конструкції. Вона повинна бути надійною, не допускається наявність якихось сколів, тріщин або сучків у масиві дерева.

Как установить балясины на лестницуСпосіб кріплення

Центральна частина виглядає найбільш витонченою і красивою, вона декоративний елемент і служить прикрасою всієї сходової конструкції. Тому як якісно буде проведена її обробка, залежить загальний вигляд всієї споруди.

Опора вироби призначена для з’єднання балясини з поручнями.

Під час установки балясини опору підганяють так, щоб з’єднання було щільним і ідеальним. Встановлюють балясини через кожні 15 див.

Для балясин використовується та ж порода дерева, яка була обрана для сходової конструкції. Застосування двох або більше порід порушує цілісність конструкції і виглядає негармонійно.

Особливості установки металевих балясин

Как установить балясины на лестницуКріплення металевих балясин

Бажаєте спростити собі завдання кріплення балясин на головній сходах — віддайте перевагу металевим балясин. Цей вид елементів сходів можна придбати в магазині з повним набором деталей, що дає можливість встановити і міцно прикріпити балясини на основі з будь-якого матеріалу. В комплект входять:

  • Спеціальні шурупи.
  • Кріпильні деталі балясин до основи сходів.
  • Кронштейни або шарніри.

Ковані балясини з’єднуються із загальною конструкцією по двох точках — перила та сходи. Місця кріплення встановлюються виробником балясин і вказуються в інструкції, що додається.

Как установить балясины на лестницуКріплення

Стандартна висота опори робиться не нижче 80 см і не вище 100 см, що зручно для пересування. Відстань між окремими елементами огородження на відкритій стороні сходів не повинен перевищувати показник в 107 мм. Між сходинкою і нижній деталлю кованих балясини бажано залишати простір розміром не більше 152 мм.

Всі варіанти розглянуто і настав час вибору і самостійного монтажу. Ви знаєте всі правила кріплення і зможете вибрати підходящий варіант балясини для сходів у вашому домі. Якщо ви вже займалися спорудженням сходів і знаєте якісь особливості кріплення балясин, поділіться своїми знаннями з нами, залишаючи коментарі до статті.

Рекомендуємо до прочитання:

  • як зробити сходи на другий поверх своїми руками;
  • дерев’яні гвинтові сходи своїми руками.

Відео

Пропонуємо подивитися відео про самостійній установці балясин на сходах.

Фото балясин в інтер’єрі

Как установить балясины на лестницуТворіння майстра

Как установить балясины на лестницуПрикраса інтер’єру

Как установить балясины на лестницуМеталева конструкція на сходах з дерева

Как установить балясины на лестницуВитончені ковані балясини

Как установить балясины на лестницуІндивідуальний проект

Як встановити балясини на сходи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code