Нерідко стара сантехніка не вписується в дизайн приміщення, в якому виконаний ремонт, і її потрібно замінити. Але що робити, якщо її не виходить встановити на колишнє місце? Якщо з раковиною проблем не виникає, то з унітазом не все так просто, правда, використання гофри допомогло вирішити і цю проблему. Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся, як встановити гофру на унітаз, попередньо вибравши відповідний виріб.

Види гофр

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуВиди гофр для унітазу

Насправді існує чимало різновидів гофр для унітазу, але люди не завжди набувають те, що їм потрібно, так як навіть не підозрюють про можливості вибору. На фото можна побачити гофри, які відрізняються формою і способом підключення. Вони відрізняються і за характеристиками, про які потрібно знати.

 • Хоча гофра розтягується як гармошка, все ж важливо взяти до уваги, що існують обмеження. При виборі дізнайтеся, яка максимальна довжина труби в розтягнутому стані.
 • Гофра може бути як жорстким, так і м’якою. Жорстка труба більш стійка до зносу і механічних пошкоджень, але її не завжди вийде зігнути так, як хотілося б. При виборі виробу необхідно враховувати цей фактор.
 • На жорсткість гофри впливає не тільки товщина матеріалу, з якого вона зроблена, але і армування. Пружиниста тонка дріт посилює жорсткість конструкції і продовжує її термін служби. Гнучкість такої труби досить незначна.

Відео: види і відмінності гофр для унітазу

Нюанси використання гофрованої труби

Застосування гофротруби багато в чому полегшило установку унітазу, особливо в тих випадках, коли його потрібно змістити або розгорнути. Але важливо пам’ятати, що це не панацея, і у такого виду підключення, крім переваг, є свої недоліки.

Плюси

 • Для монтажу гофри не потрібно мати якихось особливих знань і навичок. Достатньо ознайомитися з інструкцією, описаної в статті, і роботу можна виконати самотужки.
 • Заміна гофри унітазу легко виконується своїми руками.
 • У деяких випадках підключення цього сантехнічного приладу можна виконати тільки гофрованою трубою.

Мінуси

 • У м’якої труби мала міцність – її можна випадково проткнути гострим предметом.
 • Деякі хімічні речовини вступають в реакцію з матеріалом, з якого виготовлена труба, тому її стінки можуть поступово стоншується. Пластик буде деформуватися, якщо вилити в унітаз окріп. Справедливості заради варто сказати, що і фаянсове виріб може лопнути при контакті з киплячою водою.
 • Термін служби гофрованої труби для унітазу невеликий, тому несвоєчасна заміна може призвести до протікання, але враховуючи, скільки коштує гофра і простоту її заміни, цей недолік можна вважати несуттєвим.
 • Якщо гофра буде видно, то зовнішній вигляд приміщення може стати не дуже привабливим. Таку проблему вирішують шляхом встановлення короби, що призводить до додаткових витрат.
 • Сильно розтягнута гофра буде провисати, що призведе до прискореного засмічення трубопроводу в цьому місці. В такому випадку доведеться придумати, як її підперти.
 • Недолік будь гофротруби (використовується для відводу каналізації) полягає в тому, що ребриста поверхня погано пропускає сміття. Тому, в порівнянні із звичайною гладкостінної пластиковою трубою, ця труба буде частіше засмічуватися.
 • Є велика ймовірність придбати підробку низької якості.

Вивчивши подану інформацію, а також зваживши всі за і проти, можна приступати до монтажу.

Установка гофри: поетапна інструкція

Тепер розглянемо, як поставити гофру на унітаз, в залежності від його конфігурації і місця розташування.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуГофротруба встановлена в нерозтягнутому стані

На перший погляд може здатися, що тут гофра зовсім не потрібна, але якщо придивитися уважніше, то можна помітити, що унітаз трохи розгорнуто, тому простий трубою підключення виконати не вийшло.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуВихід каналізації з підлоги

З’єднання можна було б зробити більш плавним, використовуючи кутову гофру. Часто від цього варіанту відмовляються з-за того, що такі гофри виготовляють з більш дорогого поліпропілену або поліетилену.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуПідключення кутовий гофри

У цьому випадку каналізаційна труба виведена з підлоги, але із-за зсуву унітазу довелося скористатися гофротрубою.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуНизько розташована каналізаційна труба

Якщо не виходить виконати з’єднання пластиковими каналізаційними відводами тому, що немає вироби з відповідним кутом, то не залишається нічого іншого, як скористатися гофрою.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуДля такого з’єднання використана м’яка і довга гофра

Використовуючи дуже довгу м’яку гофру (або 2 зрощених), можна кардинально поміняти розташування цього сантехнічного приладу.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуУнітаз зміщений у бік

З допомогою гофри можна виконати підключення сантехнічного приладу, зрушений убік.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуКомбіноване підключення

Або ж таке з’єднання можна зробити змішаним, використовуючи різні труби.

З’єднання унітазу з каналізацією виконується не тільки гофрою. У деяких випадках, особливо коли прилад розташований поруч з каналізаційною трубою, краще скористатися ексцентриком.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуАльтернатива — спеціальна манжета ексцентрик

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуПідключення унітазу манжетою ексцентриком

Вибравши відповідну гофру, потрібно її правильно встановити. Розглянемо порядок дій.

 • Виберіть відповідне місце і поставте там унітаз.
 • Тепер потрібно визначитися з типом підключення до каналізації.
 • Якщо є можливість, то краще скористатися трубою ПВХ. Іноді для цього достатньо трохи зрушити унітаз в бік. Якщо вийшло, то зберіть всі коліна, витягнувши з них ущільнювачі, виконайте підключення приладу і змалюйте місце його розташування.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуНабір для кріплення унітазу

 • Закріпіть унітаз на підлозі з допомогою кріплення, спеціально призначеного для цих цілей. Щоб від води не згнив металеве кріплення, унітаз потрібно встановити на постіль з цементно-піщаного розчину або після монтажу замазати щілини герметиком.
 • При використанні гофри визначитеся з її типом і довжиною – після установки вона не повинна бути розтягнута до межі. Також краще не допускати сильних вигинів.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуПідготовка розтруба

 • При підключенні приладу гофрою до чавунної каналізаційної труби розтруб останній повинен бути добре очищена.
 • Для того щоб з’єднання було виконано герметично, місця з’єднання змащуються герметиком.

Как установить гофру на унитаз: советы по выбору и монтажуУстановка унітазу

 • Спочатку гофра вставляється в розтруб каналізаційної труби, а потім натягується на горловину випуску унітазу (порядок дій може бути і іншим). Щоб під час розтягування гофри вона не вискочила з розтруба, її потрібно притримувати.
 • Перевірте, щоб гофра не провисала і якщо потрібно, то підіпріть або перев’яжіть її.
 • Якщо виникне питання, як поміняти гофру після того, як вона прийде в непридатність, то з цим проблем не виникне – її досить зняти, видалити залишки герметика і таким же чином надіти нову.

Почекавши деякий час, можна перевірити герметичність з’єднання, спустивши воду з бачка. Якщо все в порядку, то з цього моменту можна користуватися унітазом.

Відео: монтаж унітазу з допомогою гофри

Як встановити гофру на унітаз: поради щодо вибору та монтажу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code