Добре відомо, що оштукатурювання стін і підлог передбачає обов’язкову установку спеціальних орієнтирів (так званих «маяків»), що дозволяють контролювати рівень наносимого складу. Ось чому до робіт з оштукатурення поверхонь ви зможете приступати лише після ознайомлення з тим, як установити маяки на стіну.

Використовуються для облаштування настінних маяків напрямні виготовляються, як правило, з металевих смуг або куточків того або іншого розміру; причому їх параметри вибираються з урахуванням товщини робочого шару наноситься згодом штукатурки. Іноді маяки після вирівнювання розчину не видаляються з-під нього, що нерідко практикується при оштукатурюванні стін, підготовлюваних до подальшої облицювання плиткою.

Матеріали та інструмент

Как установить маяки на стенуМаячковий профіль

Для установки настінних маяків вам можуть знадобитися наступні матеріали та інструменти:

 • шпаклівка, яку використовують для закріплення маяків на стіні;
 • шпатель відповідного розміру;
 • відро з водою;
 • правило з довжиною підстави від 1,5 до 3-х метрів;
 • профільний рівень з підставою близько метра;
 • рулетка;
 • маркер.

Как установить маяки на стенуНанесення розмітки для установки маяків

Підготовка стін до оштукатурювання полягає в нанесенні на них вертикальних позначок, що вказують місця розташування майбутніх маяків.

В ході проведення розмічальних операцій слід враховувати ширину правила, з якими вам доведеться працювати.

Как установить маяки на стенуПравильна установка маяків для штукатурки

Кількість металевих смуг, необхідних для підготовки направляючих, слід вибирати з таким розрахунком, що крім основної розмітки в деяких місцях оштукатуриваемой поверхні буде потрібно встановити додаткові (проміжні) маяки. Їх місце розташування вибирається зазвичай в точках, що знаходяться на рівній відстані від місць установки основних маяків.

Закріплення маяків на стіні

Как установить маяки на стенуГотуємо шпаклювальну суміш

Закріплення металевих маяків на стіні здійснюється з використанням шпаклівки, яку вам необхідно буде приготувати заздалегідь. Цей розчин готується на основі стандартних будівельних сумішей, шляхом їх змішування з водою в класичних пропорціях.

Крім цього для закріплення маяків можуть використовуватися і готові шпаклівки, які надходять у продаж у стандартній упаковці. При виборі суміші зверніть увагу на область використання придбаного вами складу. З усього різноманіття існуючих матеріалів перевагу слід віддавати сумішей, призначених для шпаклівки стін з цегли або бетону.

Как установить маяки на стенуУстановка маяків

Порядок закріплення маяків на стіні гранично простий і полягає в наступному:

 1. В першу чергу необхідно очистити від бруду і пилу ділянку стіни з нанесеними на нього вертикальними відмітками, які вказують місця розташування маячків.
 2. Після цього його слід добре змочити водою та обробити за допомогою звичайного грунтового складу.
 3. Потім за допомогою шпателя по розмітці на стіну наноситься кілька невеликих «плям» готової шпаклівки.
 4. І в ув’язненні на ці острівці розчину встановлюються (утапливаются в них) самі маячки.

Вирівнювання встановлених маяків

Как установить маяки на стенуПеревірка за рівнем

Как установить маяки на стенуВирівнювання вертикалі Перед тим як встановлювати маяки на стіну обов’язково слід оцінити ступінь вертикальної поверхні, що служить підставою для їх нанесення. Для проведення такої оцінки вам буде потрібно спеціальне правило зі вбудованим в нього рівнем або ж будь-якої іншої (аналогічний цього) вимірювальний інструмент.

Таким чином, орієнтуючись на свідчення ваших промірів, ви можете змінювати товщину «плями» під маяки, встановлені в різних точках поверхні стіни.

Після закріплення маяка на стіні не забудьте ще раз перевірити точність установки і провести коригування його положення (за потреби). Для цього вам потрібно буде докласти рівень до маячку і, акуратно придавлюючи його, домогтися вертикальності положення напрямної. По завершенні вирівнювання маяка не забудьте видалити з нього всі надлишки розчину.

Перед початком оштукатурювання поверхні необхідно зробити паузу в роботі, за час якої маяки зможуть надійно закріпитися шпаклівці.

Монтаж проміжних маяків

Как установить маяки на стенуВстановлення проміжних маяків

У разі неможливості використання для установки маяків довгого правила – необхідно буде зменшити відстань між контрольними точками за рахунок установки додаткових (проміжних) орієнтирів.

Для їх підготовки вам слід розділити відстань між сусідніми маяками на дві рівні половинки і нанести на стіну відповідну розмітку. Відразу відзначимо, що робити це можна буде лише після того, як висохла шпаклівка, яку використовують для кріплення основних маяків.

Потім на отриману вертикальну розмітку наноситься «пляма» розчину, після чого в нього вдавлюється додатковий маяк. Для його вирівнювання ви можете використовувати те ж правило, яке застосовувалося раніше для облаштування основних маяків.

Відео

Маячки можна встановити таким альтернативним способом:

Як встановити маяки на стіну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code