У цій статті ми спробуємо розібратися, як зробити монтаж мийки в стільницю самостійно, без допомоги сторонніх майстрів, уникнувши тим самим зайвих витрат.

Люди, які вперше виготовляють кухонний гарнітур, неминуче стикаються з проблемою монтажу мийки в стільницю. Спробуємо розібратися, як зробити цю роботу самостійно, без допомоги сторонніх майстрів, уникнувши тим самим зайвих витрат.

Установка мийки з нержавіючої сталі

В цілому, самостійно встановити в стільницю врізну мийку зі сталі досить просто, якщо заздалегідь запастися необхідним набором інструментів і матеріалів. Вам знадобиться: лобзик, викрутка, шуруповерти або дриль, плоскогубці, герметик і струбцини (інструменти для фіксації деталей у ході роботи). В роботі також знадобляться рулетка, олівець, лінійка, ніж.

Перш ніж приступити безпосередньо до установки мийки, вам доведеться провести ряд підготовчих робіт.

  1. Для початку на стільниці потрібно зробити відмітки в тому місці, куди буде встановлена мийка. Для цього стільницю потрібно зняти з тумби. Звичайно, фахівці можуть проводити монтаж та на встановлені стільниці, але «любителям» краще не ризикувати, так як при самостійній роботі краще організувати все як можна більш зручно. Щоб полегшити роботу з вирізання отвору, виробники часто вкладають спеціальні шаблони. Якщо шаблону немає, його легко можна зробити з картону або просто докласти мийку до стільниці і обвести її по контуру. Потім всередині провести ще один контур, відступивши від краю першого на 1-2 сантиметри. Цей контур і буде робочим.
  2. Далі настає відповідальний момент — вам належить випиляти отвір за наміченим контуру. На даному етапі поспішати не слід. Потрібно зручно розмістити стільницю на горизонтальній поверхні, просвердлити дрилем отвору під лобзик діаметром 10 мм по чотирьох кутах наміченої лінії. Потім строго по лінії лобзиком треба випиляти отвір. Після того як роботи по випилювання будуть закінчені, поверхню слід очистити від тирси і пилу.
  3. Наступний етап — місце зрізу з допомогою шпателя або кисті обробляється однорідним щільним шаром герметика. В якості герметика може бути використаний герметик, епоксидна смола і т. д. Ці речовини будуть захищати стільницю від попадання води всередину. Зазначимо, що вибір матеріалу, яким будуть оброблятися краю, залежить від матеріалу виготовлення самої стільниці. Так, наприклад, для герметизації кам’яних стільниць використовується силікон, для стільниць з дерева або пластику можна застосовувати спиртові герметики. Після обробки країв стільницю на деякий час треба залишити для того, щоб герметик встиг «схопитися».
  4. Тепер стільниця може повертатися на своє місце. Не забудьте її як слід закріпити.

Установка раковини своїми руками

Після того як все готово, вам належить встановити саму мийку. Її «садять» на стільницю, знову-таки, з використанням ущільнювальної прокладки і силікону. Прокладка повинна йти в комплекті з мийкою.

  1. Промажте зворотний бік країв мийки силіконом і наклеюйте прокладку як можна ближче до цих краях.
  2. Акуратно переверніть мийку і встановіть її в випиляний отвір. Струбцинами або кріпленнями, що йдуть в комплекті (якщо такі є), притисніть мийку до стільниці і залиште її на час, для того щоб підсох силікон.
  3. Видаліть що виступив з-під мийки силікон і ущільнювач. На цьому установка власне самої мийки завершується.

Однак вважати роботу повністю завершеною рано. Адже вам належить ще встановити зливну арматуру. Варто відзначити, що якщо мийка має складну систему арматури, то цей етап краще провести до того, як мийка буде вбудована в стільницю.

При купівлі мийки в комплекті з нею йде інструкція, за якою всі деталі арматури з’єднуються воєдино. Далі отримана конструкція герметично з’єднується зі зливними отворами мийки. Потім арматура підключається до каналізації за допомогою сифона, вибір якого залежить від особливостей будови і розташування каналізаційних труб на кухні.

Як встановити мийку з гранітного композиту

Окремо варто розповісти про механізм установки мийки з гранітного композиту. Цей процес складніше, ніж установка врізне миття, тому краще все-таки довірити його професіоналам. Але якщо ви вирішили зайнятися цією справою самостійно, то варто детальніше розглянути всі етапи процесу.

Найчастіше реверсивні мийки без дистанційно-керованого зливу продаються без отвору під змішувач. Вирізати його доводиться самостійно перед установкою. Для цього потрібно із зворотного боку мийки намітити отвір (тільки намітити, не просвердлюючи наскрізь) для деталей арматури з центральною частиною діаметру в 35 міліметрів. Потім отвір обережно проламывается за допомогою викрутки або невеликого долота.

Якщо діаметр центральних частин арматури більше 35 міліметрів, тоді отвір збільшується вузької прорізній ножівкою. З допомогою нього і ножівкового полотна отвір розширюють у вигляді зірочки, а потім обережно видаляють з’явилися пластинки.

У комплекті з мийками з гранітного композиту як правило йдуть всі деталі та елементи, необхідні для збірки. З чого починається монтаж?

  1. Вам необхідно знайти серед доданих деталей два кріпильних затиску і вставити їх у прорізи, які знаходяться на нижній стороні мийки. Після цього забиваються обидва гвинта, також йдуть в комплекті.
  2. Далі на очищений і відшліфований край мийки наноситься 2-міліметровий шар ущільнювача силіконової маси. Потім мийка вставляється у вирізаний отвір у стільниці і вирівнюється так, щоб всі кріплення мийки, після того як вона буде зафіксована, рівномірно захоплювали навколо матеріал стільниці.
  3. Тепер мийка притискається, який виступив ущільнювач видаляється, а кріпильні гвинти, розташовані навхрест, міцно затягуються. Якщо при цьому ви використовуєте електричні або пневматичні гвинтоверти, то затягування виконується з обертовим моментом максимум 6,0 Нм.

Особливості установки інтегрованого миття

Інтегровані мийки — група мийок, при інсталяції яких положення їх бортика відносно поверхні стільниці може бути вище, нижче або на одному рівні з нею. Щоб якісно встановити інтегровану мийку, потрібно докласти чимало зусиль, для того щоб зробити під неї якісне отвір і правильно загерметизувати. Краще всього для проведення такої роботи підійдуть координатно-фрезерні верстати. Завдяки тому, що вони заздалегідь запрограмовані і працюють на високій швидкості, такі верстати зможуть забезпечити високу точність траєкторії і чистоту зрізу. Варто зауважити, що якщо є можливість, встановлення такої мийки краще довірити професіоналам.

Для монтажу інтегрованої мийки, як при установці врізне миття, спочатку робиться чорнова виріз. Потім за допомогою фрезерувальної машини фрезерується паз під край мийки. Для того щоб виконати правильну траєкторію, вам доведеться скористатися шаблоном, який заздалегідь замовляється у виробника з урахуванням діаметрів кілець і фрезов. Кільце обкатує шаблон і веде фрезу.

Як встановити мийку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code