Перед тим як встановити пожежну сигналізацію, треба розібратися у видах таких систем і вибрати саме той тип, який підходить під конкретні вимоги. Установку системи можна виконати самостійно, однак краще все-таки викликати спеціальну бригаду. При бажанні власник системи може зареєструвати її в Госпожарнадзоре.

Види систем

Как установить пожарную сигнализациюВиди

Всі види систем пожежної сигналізації можна розділити на кілька типів.

  1. Порогові системи з радіальними шлейфами.
  2. Порогові системи, які мають модульну структуру.
  3. Адресно-опитувальна система.
  4. Адресно-аналогова система.
  5. Комбінована система.

Порогові системи з радіальними шлейфами

Как установить пожарную сигнализациюСистема з двома паралельними радіальними шлейфами

Порогові системи, обладнані радіальними шлейфами, популярні з однієї-єдиної причини — вони коштують дуже дешево. При цьому монтаж устаткування обійдеться досить дорого. У такої системи є маса недоліків, які складно помітити відразу після установки.

Зокрема, ПКП може давати помилкові сигнали. Кількість таких помилкових повідомлень тут на порядок вище, ніж в будь-яких інших пристроях. В одному приміщенні слід встановлювати як мінімум близько двох детекторів, а це веде до збільшення витрат. Незважаючи на те, що обладнання дуже економічно, його встановлення і витрати на зайві детектори призведуть до того, що сукупні витрати будуть дуже значні.

При достатку датчиків, їх буде неможливо відстежувати з одного комп’ютера.

Також у КП встановлений певний поріг, при якому подається сигнал. Справність сигналізації практично неможливо перевірити, при її поломки звук може не подаватися. ПКП сильно залежить від людського фактору.

Одним словом, недоліків у такої системи набагато більше, ніж переваг. При установці сигналізації в серйозних цілях краще вибрати що-небудь інше.

Порогові системи, які мають модульну структуру

Как установить пожарную сигнализациюПороги сигналізації з модульною структурою

Такі системи коштують недорого, як і попередній вид сигналізацій. У них практично ті ж недоліки: дорогий монтаж, певний поріг подачі сигналу, залежність від людського чинника.

Однак сигналізацію цього виду можна вільно контролювати з одного пульта або комп’ютера. Крім того, тут можна проводити одночасний монтаж двох блоків.

Адресно-опитувальна система

Как установить пожарную сигнализацию

Така система має принципово іншу структуру, ніж дві попередні. Вона працює інакше. Всі датчики в ній об’єднані в загальний блок, при цьому вони регулярно перевіряються з контрольної панелі. Сигнали від датчиків можуть мати чотири відповіді: “нормально”, “пожежа”, “несправність”, “відсутність”.

Недолік такого виду сигналізацій полягає в тому, що вони занадто пізно виявляють вогнище спалаху і повідомляють про нього. В іншому це дуже хороша система.

Дана система має оптимальне співвідношення ціни та якості, з допомогою опитувальної панелі завжди можна вчасно виявити несправність в датчиках, а також отримати багато корисної інформації.

Адресно-аналогова система

Как установить пожарную сигнализацию

В один шлейф такої сигналізації можна включити до двохсот датчиків. Щоб оцінити всі переваги цієї системи, треба зрозуміти, як працює пожежна сигналізація цього виду. Вона припускає наявність витих пар, це її основне гідність і одночасно недолік. При виході з ладу будь-якого датчика сама система залишається повністю справною.

Датчики не мають якогось певного порогу подачі сигналу. Вони просто реєструють атмосферу у відведеній їм точці і посилають дані на контрольну панель. Це дозволяє дуже швидко виявити вогнище загоряння. Крім того, такий пристрій системи дозволяє вчасно дізнатися про всі несправності в мережі.

Вартість самого монтажу адресно-аналогової системи обійдеться недорого, а от обладнання буде коштувати пристойно. Мабуть, єдиний недолік цієї сигналізації в тому, що протокол вимагає обов’язкової наявності витої пари.

Комбіновані системи

Как установить пожарную сигнализациюОб’єднані

Комбіновані пожежні сигналізації — найпотужніші. В них допускається установка декількох тисяч датчиків і пристроїв. Вони мають дуже широкий спектр додаткового оснащення.

Системи та пристрої пожежної сигналізації цього виду контролюються з одного пункту управління, що значно полегшує спостереження за безпекою. Недоліків у комбінованій пожежної сигналізації практично немає, за винятком того, що вона може обійтися в пристойну суму.

Установка і демонтаж

Как установить пожарную сигнализациюУстановка

Монтаж сигналізації вимагає дотримання особливих правил, які прописані в нормативній документації. Бажано встановлювати такі системи з допомогою професіоналів, якщо у власника приміщення немає навичок у роботі з такими системами.

Деякі власники ставлять питання, чи можна створити пожежну сигналізацію своїми руками, тобто зібрати сам пристрій в домашніх умовах. Так, таке цілком можливо, але в певних межах. Складні системи створити самостійно не вийде. Майстер може зробити тільки найпростіші пристрої, і ніхто не дасть гарантію, що вони будуть справно функціонувати.

Як відключити

Как установить пожарную сигнализацию

Іноді пожежна система спрацьовує без всякого загоряння. Перелякані господарі не знають при цьому, як відключити пожежну сигналізацію. Звук цієї системи дуже специфічний і навряд чи комусь сподобається. Щоб відновити тишу і порядок, треба поступити наступним чином.

  1. Спочатку треба дізнатися причину, по якій спрацювала сигналізація. Можливо, мала місце наявність диму або невелике вогнище загоряння. Треба негайно провітрити приміщення.
  2. Якщо все-таки система спрацювала без усякої причини, то треба визначитися з її типом. Найпростіша сигналізація з датчиками просто відключається. Для цього достатньо тільки вийняти джерело живлення з самих датчиків. При більш складному пристрої сигналізації треба йти до пульта управління. Система часто відключається тільки після того, як введений відповідний код.
  3. Радикальний спосіб усунення шуму — перекушування дротів сигналізації. У разі, якщо знадобиться її відновлювати, доведеться проводити цілий ряд робіт.
Як встановити пожежну сигналізацію

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code