Установка раковини — один з останніх етапів капітального ремонту ванної кімнати. Від того, наскільки якісно проведена ця робота, залежатиме подальший комфортне користування ванною кімнатою.

Сучасний ринок сантехнічного обладнання здатний задовольнити запити навіть самого вимогливого покупця. В залежності від ваших бажань і можливостей можна вибрати раковину потрібної форми, кольору та якості за ціною, яка вас влаштує.

Але яку б раковину ви не вибрали, монтаж, підключення до каналізації і водопроводу відбуваються за одним і тим же принципом.

Установка і підключення умивальника

До монтажу раковини можна приступати після того, як ви визначитеся з її місцерозташуванням, яке залежить від підведення каналізації і висновків гарячої та холодної води.

1. Для початку визначається висота кріплення раковини (при наявності опорної ніжки або якщо раковина вмонтована в тумбочку, цього, звичайно, не потрібно). За існуючими стандартами, рекомендована висота установки — 85 сантиметрів від підлоги до верхньої поверхні раковини. Для точності, приклавши на цій висоті рівень до стіни, проводимо олівцем горизонтальну лінію.

2. Чаша раковини має спеціальні отвори для елементів кріплення — приклавши її до стіни, вам потрібно зробити розмітку по цих отворах. Цю операцію краще проводити вдвох: один тримає чашу раковини і прикладає її верхній край до накресленої лінії, інший розмічає місця кріплень.

3. Далі в зазначених місцях просвердлюємо отвори, забиваємо дюбелі і вкручуємо шпильки для кріплення. Всі деталі повинні йти в комплекті з раковиною при покупці. До речі, глибина закручування шпильки повинна бути такою, щоб довжина виступаючої з стіни шпильки була більша товщини раковини в місці кріплення приблизно на 15-20 мм, щоб можна було накрутити кріпильну гайку.

4. Змішувач можна встановлювати і після монтажу раковини. Однак зручніше все-таки зробити це до того, як встановлено фаянс. При установці змішувача вкручуються кріпильна шпилька і шланги підведення гарячої і холодної води. Далі шланги пропускаються крізь отвори в раковині, зі зворотного боку на вихідні із стіни кріпильні шпильки надіваються ущільнювальна гумка, шайба і наживлюються кріпильні гайки, які потім затягуються з допомогою ключа. Однак перед тим як закріпити гайки, переконайтеся, що носик змішувача розташований правильно. Після того як змішувач встановлено, раковина надівається на вкручені в стіну шпильки і закріплюється за допомогою гайок. При закріпленні обов’язково перевірте рівнем — раковина повинна бути встановлена строго горизонтально.

5. Потім потрібно підключити шланги гарячої і холодної води до водопровідної труби. Місця з’єднання повинні затягуватися ріжковим ключем без особливого зусилля, щоб не пошкодити різьблення. На забувайте перевіряти наявність гумових або пластикових прокладок в місцях з’єднань.

6. Тепер настав час встановити зливний сифон і підключити його до каналізації. Цей етап варто розглянути детальніше. Спочатку вам належить закріпити злив з раковини. Щоб зробити це, знизу до раковині прикладається слив, зверху — решітка з нержавіючої сталі, і все це разом стягується болтом. При цьому не забудьте про гумову прокладку між сифоном і зливом. Прикручуючи гайку сифона до зливу раковини, ви з’єднуєте їх між собою. Потім виходить з сифона шланг для зливу приєднується до системи каналізації.

Все, ви впоралися із завданням! Монтаж раковини завершено, залишилося лише перевірити, чи правильно функціонує система. Увімкніть воду, подивіться, чи немає де-небудь протікань. Якщо помітите, що десь на з’єднаннях виступає вода, є якісь неполадки — перевірте по перерахованим вище пунктам весь процес установки, підкоригуйте недоліки в роботі. Якщо ж вам вдалося без помилок провести монтаж раковини — можете пишатися собою, так як це дійсно складний процес, що вимагає уважності, акуратності і не терпить поспіху.

Як встановити раковину у ванній

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code