Мало яке будівництво обійдеться без прокладки трубопроводів. Для їх монтажу можна використовувати різні труби, наприклад, поліетиленові, створені під низьким тиском (ПНД). Такі вироби використовують як в напірних, так і в безнапірних системах. Але щоб використовувати подібні труби, необхідно знати методику роботи з ними. У цій статті буде розказано про те, як з’єднати трубу ПНД.

Переваги використання труб ПНД

Как соединить трубу ПНДЗ труб ПНД легко зібрати водопровід

На сьогоднішній день труби, зроблені з поліетилену під низьким тиском, користуються великим попитом. Цьому сприяють позитивні якості таких виробів. А саме:

 • Великий термін експлуатації (понад 50 років).
 • Несприйнятливість до впливу агресивних середовищ.
 • Корозія таких трубах не страшна.
 • Можна проводити укладання безтраншейним способом, що значно здешевлює всі роботи, але обмежує період користування таким водопроводом.
 • Внутрішня частина труби дуже гладка. Це не дає утворюватися відкладів і наростам, що виключає появи засмічень.
 • Труби дуже легкі, це значно полегшує і прискорює прокладку трубопроводів;
 • Вироби з ПНД не бояться перепадів температур.
 • Труби володіють великою пластичністю. Побудований трубопровід легко переносить переміщення грунту. Саме тому такі труби часто використовують у сейсмонебезпечних регіонах.

Але є і деякі недоліки. Так, труби з ПНД погано переносять ультрафіолетове випромінювання. Також такі трубопроводи не призначені для перекачування рідин з високими температурами, внаслідок чого вони можуть деформуватися.

Зварювання встик

Как соединить трубу ПНДЗварена встик труба ПНД

Для зварювання поліетиленових труб встик використовується спеціальне обладнання. При цьому виконати таку роботу самостійно дуже складно, для цього необхідно мати спеціальну кваліфікацію. Зварювання труб ПНД встик проводиться двома способами:

 • з використанням механічного зварювального апарату;
 • з застосуванням електрогідравлічного зварювального агрегату.

Перший спосіб використовується тільки при монтажі трубопроводів з низьким тиском. До них відносять системи каналізації і відводів стоків на промислових підприємствах. Електрогідравлічна апаратура здатна створювати трубопроводи будь-якого призначення. З’єднання, виконані з використанням такого методу, виходять міцні і довговічні. Самі трубопроводи здатні витримати великий тиск і будь-які механічні дії.

Как соединить трубу ПНДПриварювання поворотного відведення

Для зварювання труб також можуть використовуватися різні деталі з ПНД. Так, промисловість випускає відводи, хрестовини, трійники, переходи і т. д. З їх допомогою можна створити систему трубопроводів будь-якої конфігурації.

Але, як вже говорилося вище, зварювання вимагає використання спеціального обладнання та наявності достатнього досвіду. З цих причин такий метод рідко використовується в побуті. Більш простий, але не менш надійний спосіб з’єднати труби ПНД (причому не тільки між собою) є використання фітингів.

Використання фітингів

З’єднання труб ПНД можна проводити з використанням спеціальних фітингів. Такі конструкції застосовують при створенні комунікацій з труб малого діаметру (до 50 мм). При цьому можна використовувати такі типи фітингів:

 • електрозварні;
 • компресійні;
 • редукційні.

Как соединить трубу ПНДЭлектросварное муфтове з’єднання

Перший варіант являє собою муфту із електронагрівальним елементом всередині. При з’єднанні (після підключення до електрики) фітинг нагріває і розплавляє поліетилен. В результаті виходить міцне і надійне з’єднання, але при цьому нерозбірна.

Для проведення робіт необхідно попередньо очистити трубу і фітінг від бруду. Потім вони виставляються по одній осі, при цьому домагається нерухомість всієї конструкції. Після цього з’єднувальний елемент підключають до спеціально призначеного для цих цілей джерела струму. В результаті нагріву пластик починає плавитися, герметично поєднуючи всі елементи. Більш докладно про роботу з такими з’єднувальними елементами можна дізнатися, переглянувши відео з інтернету.

Как соединить трубу ПНДФітинги

Найлегшим способом з’єднати труби ПНД є використання компресійного фітинга. З цим завданням може впоратися будь-яка людина, навіть не володіючи якими навичками. Такі фітинги складаються з:

 • поліетиленового корпуса;
 • ущільнювальних кілець;
 • затискних кілець (вони захищають з’єднання від механічних пошкоджень);
 • втулки;
 • кришки-гайки.

Перед початком роботи потрібно розібрати конструкцію з’єднувального елемента. Потім на кінці труби відзначаємо відстань, на яке вона повинна зайти в фітінг. Далі, попередньо змочивши у воді, надягаємо сполучний елемент. Остання дія ‒ це затягування кришки-гайки (при цьому надмірних зусиль застосовувати не потрібно). В результаті вийде з’єднання без ризику утворення протікання, до того ж розбірні.

Крім цього, у компресійних фітингів є ще один плюс – це можливість зробити з’єднання різних (за матеріалами) труб. Дуже часто при ремонті в квартирі потрібно під’єднати комунікації до старих металевих труб. За допомогою компресійних фітингів зробити таке з’єднання дуже легко. Процес роботи такий же, як і у випадку стикування двох труб з поліетилену.

Как соединить трубу ПНДРедукційний фітінг

Редукційні фітинги застосовують у тому випадку, якщо необхідно з’єднати дві труби різного діаметру. Принцип використання цього з’єднувального елемента такої ж, як і у компресійного.

Використовуємо фланцеве з’єднання

Как соединить трубу ПНДФланцеве з’єднання

Дуже часто для з’єднання труб ПНД використовують фланцеві елементи. Такий спосіб використовується при з’єднанні труб великого діаметру, а також фланці при приєднанні до різних клапанів і насосів. Таке з’єднання можна швидко демонтувати для ремонту і прочищення.

Сама фланцева муфта складається з двох вузлів:

 1. Компресійного фланця.
 2. Монтажного фланця.

Перша складова використовується для фіксації ділянки стику з боку труби з ПНД – вона працює за принципом компресійної муфти. Другий вузол – це звичайний фланець, з нормованими габаритами. І цей фланець кріпиться на другій частині з’єднання (входу насоса, металевої труби тощо).

Відео

У цьому відео показано, як з’єднати труби компресійної муфтою:

Як з’єднати трубу ПНД

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code