При виконанні багатьох ремонтних робіт часто виникає необхідність у застосуванні дюбелів. При забиванні цієї деталі в поверхню стіни виникає надійний кріпильний вузол, який здатний витримувати великі навантаження. Правильно забитий дюбель практично неможливо вийняти з тіла матеріалу, в якому він зафіксований. Давайте розберемося, як забивати дюбеля в стіну правильно.

Різновид дюбелів

Дюбелів існує безліч видів. Для кожного конкретного випадку підбираються різні – все залежить від поставленої задачі. Всі дюбелі поділяються на дві великі групи: універсальні та розпірні.

Как забивать дюбеля в стенуРозпірний

До розпірним дюбелів відносяться кріпильні деталі, корпус яких при монтажі не підлягає розширенню. Верхня частина деталі, як правило, проводиться з щільної пластмаси, в той час як сердечник, який вкручується у втулку, виготовляється з пластику або металу. Такі дюбелі переважно забиваються в тверді стіни з суцільним наповнювачем.

Как забивать дюбеля в стенуУніверсальний

Універсальні дюбелі можна закріпити на стіні, яка відрізняється пустотелостью. Матеріал верхньої частини такого дюбеля обертається під дією сили сердечника скручується і утворює нейлонову поверхню, яка щільно прилягає до поверхні отвору, зробленого в стіні. Для фіксації утеплювачів застосовують дюбелі з широкими капелюшками.

Как забивать дюбеля в стенуТарілчастий

Довжина дюбелів коливається в широких межах – від 20 до 120 мм. Це ж стосується і діаметра деталей – від 4 до 20 мм.

Одними з найбільш популярних кріпильних виробів є пластикові розпірні дюбелі. Корпус в таких деталях проводиться з нейлону, поліпропілену або інших ідентичних матеріалів. Втулка такого дюбеля виглядає фігурно – на ній проглядаються безліч гострих виступів і вусиків, завдяки яким деталь міцно «сидить» в стіні. Пластиковий дюбель розпірний оснащений металевим осердям, який довший зовнішнього підстави. На сердечнику нарізана різьба або є конусоподібні освіти. Завдяки їм внутрішня частина дюбеля при вкрученном стані міцно утримується в пластиковій втулці і, відповідно, в стіні.

Процес забивання дюбеля

При будівництві і ремонті найбільш затребуваний дюбель з саморізом або дюбель-цвях, їх можна кріпити в різних матеріалах. Щоб правильно зафіксувати їх у стіні, забезпечивши якісне кріплення, необхідно дотримуватися певні умови. Тільки на перший погляд здається, що забити дюбеля в стіну дуже просто. Щоб не пошкодити матеріал, потрібно дотримуватися правило, згідно з яким корпус дюбеля не повинен виступати за край стіновий поверхні.

Как забивать дюбеля в стенуСвердлиться отвір

  • В стіні перфоратором проробляється отвір, при цьому діаметр свердла повинен збігатися з розміром втулки дюбеля в перерізі. Важливо, щоб глибина отвору була на 0,5 см більше довжини дюбеля.
  • Після того, як зроблено отвір, його необхідно прочистити підручним довгим предметом. Щоб позбутися від пилу, отвір можна продути повітрям або, наприклад, прочистити пилососом.
  • Потім в отвір потрібно вставити корпус дюбеля і забити молотком до того моменту, коли край деталі стане збігатися з поверхнею стіни.
  • Після цього саморіз загвинчується в пластмасову основу практично до упору. У варіанті з цвяхом, останній забивається молотком. Сердечник після входження в тіло зовнішньої оболонки деталі надасть распирающее вплив на основу в отворі, при цьому дюбель вже витягнути буде практично неможливо. Щоб встановити дюбель якісно, потрібно дотримувати всі необхідні правила.

Как забивать дюбеля в стенуДюбель в отворі

Потрібно врахувати, що сердечник потрібно закручувати, а не забивати молотком. В іншому випадку втулка може розірватися і втратити свої міцнісні властивості. Це твердження підходить тільки для дюбеля, серцевиною якого є саморіз. Цвях повинен забиватися молотком до упору.

Відео

Дивіться иллюстрационное відео по установці дюбель-цвяхи:

Як забивати дюбеля в стіну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code