Зовсім негарно, коли після ремонту приміщення дроти не заховані в стіну, а безладно лежать на підлозі або висять на стіні. Вони не тільки псують загальну картину приміщення, але і можуть привести до нещасного випадку. У деяких випадках доводиться роздумувати про те, щоб підключити якийсь прилад і при цьому не зіпсувати дизайн приміщення. Безумовно, варто приділити увагу тому, як заховати дроти в квартирі.

У кожному будинку підключена та чи інша побутова техніка, і в будь-якому випадку проводи на стіні від цих приладів так чи інакше можуть кидатися в очі. У цій статті будуть дані докладні вказівки, як заховати дроти на стіні, в стіні і на підлозі.

Ховаємо проводу в стіну

Как спрятать провода в квартиреУкладання дроту в штробу

Спочатку за допомогою штроборізи потрібно, видаливши залишки штукатурки, бетону, вирізати в стіні штробу, в якій будуть заховані всі дроти. Проводка повинна бути поміщена в захисну оболонку – гофру, яка служить для захисту від зовнішніх несприятливих впливів. Потім дроти слід укласти в вирізані канали, після чого стіну необхідно заштукатурити.

Щоб заховати дроти в стіні, доводиться порушити її цілісність, а цього часто не хочеться робити, так як при цьому постраждає інтер’єр, крім того, робота пов’язана з пилом і сміттям, і згодом стіна підлягає реконструкції, що передбачає певні витрати. Тому можна застосовувати інші, більш вигідні способи, при яких не потрібно вдаватися до штроблення стіни.

Провід на стіні

Как спрятать провода в квартиреКреплен на стіні

Якщо у вас є художній смак, то можна закріпити дріт на стіні, зробивши з нього картину. Цілком зрозуміло, що рідного, півтораметрового дроту для цих цілей не вистачить. Виберіть відповідний малюнок, і перенесіть його контури на стіну, зробивши нежирний малюнок простим олівцем. Тепер потрібно вирахувати необхідну кількість дроти. Для цього можна прикласти до стіни капронову нитку, так щоб вона повторювала малюнок. Потім її відстань можна виміряти. Не забудьте додати довжину від малюнка до розетки і до джерела споживання електрики – додайте метр про запас, і ви отримаєте шукане кількість.

Виробники проводів найчастіше не тішать різноманіттям колірних виконань дроти, так що доведеться вибирати з того, що є – чорний або білий. Якщо ці кольори вас не влаштовують, то можна купити подовжувач, який може бути рожевим або червоним. Не поспішайте покладатися на свою думку – спробуйте прикласти до стіни смужку кольорової тканини і ви відразу побачите, чи підходить вибраний колір і буде гармоніювати із загальною обстановкою.

Как спрятать провода в квартиреЗадекорований провід не кидається в очі

Якщо ви вирішили зробити все просто, але зі смаком, то можна закріпити декор на дроті або придумати своє, щось оригінальне.

Альтернативні методи

Как спрятать провода в квартиреДроти прикриті тканиною

Можна знайти інший підхід – проводи маскувати, а не ховати, і в цьому допомогою будуть наявні елементи приміщення, наприклад, дверні наличники, плінтуси, багет стельовий, а також стояки опалення. При правильному підході до роботи прокладку проводів можна зробити практично непомітною, що сприятливо позначиться на інтер’єрі кімнати. Зазвичай слабкострумові проводу (інтернет та телефон) не викликають труднощів у прокладанні, їх можна заховати в плінтусах, під металевими порогами або в наличниках. При прокладання силового кабелю потрібен інший підхід.

Проблематично протягнути по стіні силові дроти, так як вони великого перерізу і майже завжди білого кольору, що значно виділяє їх на тлі стіни.

Найчастіше все електрокомунікації в наш час прокладають прихованим методом, але з-за різних обставин такий варіант прокладки буває неможливий, наприклад, коли при виконаному ремонту виникає необхідність в установці додаткових розеток або вимикачів.

Ховаємо провід в кабель-канал

Как спрятать провода в квартиреКабель-канал

Майже завжди в будинку є ділянка проводки, який потрібно заштробить в стіну або закрити за допомогою кабель-каналу, який представляє собою пластиковий короб – він захистить електричні дроти від механічного пошкодження. Короб має привабливий зовнішній вигляд і в даному випадку його можна використовувати як декоративний елемент. Цей варіант також є рішенням проблем пожежної безпеки.

Особливу трудність може створити прокладання проводу в ванній кімнаті, коли стіни та підлога приміщення повністю викладені кахлем. При наявності у ванній підвісної стелі дроту можна заховати в ньому, а якщо такої можливості немає, то допомогу в даній ситуації буде кабель-канал.

У ванній не рекомендується встановлювати розетки, і якщо у вас в цьому немає гострої необхідності, відмовтеся від цієї затії, обмежившись встановленням освітлювальних приладів. Якщо ж потрібна розетка, то потурбуйтеся про техніку безпеки, а розетка обов’язково повинна бути вологозахищеній.

Проводка на підлозі

Как спрятать провода в квартиреПлінтус з кабель-каналом

Варто також приділити увагу тому, як здійснюється прокладка проводів на підлозі. На сьогоднішній день проводяться спеціальні плінтуси, в яких конструктивно передбачена ніша для кабелю. Верхню панель плінтуса знімають, туди укладають кабель, потім її знову ставлять на місце. Перевага даного способу – зручність і робота без пилу. У такий плінтус можна заховати і комп’ютерні дроти, і мережевий кабель.

Как спрятать провода в квартиреКоробка для зарядних пристроїв

Часто нам заважають дроти від різних зарядних пристроїв. В такому разі можна зробити так, як на фото – сховати їх у спеціально зробленій для цього коробці. Якщо ви можете запропонувати свій метод, то в кінці статті додати коментар можна і прикріпити до нього фото вашого винаходу.

Монтаж проводки на підлозі

Как спрятать провода в квартиреШтроба в підлозі

Якщо необхідно заховати дроти в підлогу, то з допомогою штроборізи або перфоратора в бетоні робиться штроба, проводка протягується в гофру і вкладається в цю виїмку. По закінченні робіт місце монтажу вирівнюється піско-цементним розчином.

Якщо у вашому будинку дерев’яна підлога, то для того, щоб під ним провести проводку, доведеться знімати дошки, а кабель прожити в металевій трубі.

Ховаємо дроти від телевізора

Как спрятать провода в квартире

Як правило, телевізор розташовують на стіні у всіх на виду, тому провід від телевізора буде дуже помітний для оточуючих. Найкраще провід заховати в стіни, а розетки зробити за телевізором. Для цієї мети в стіні штроборізи, а якщо такого немає, то перфоратором, роблять канавку, дроти збирають і вкладають в гофру. Потім дроти з допомогою спеціальних кріплень і скоб необхідно закріпити в штробі і заштукатурити.

Якщо вам не обов’язково потрібно повністю сховати провід, то його можна замаскувати.

Всі тонкощі, пов’язані з проведенням у будинку, найкраще передбачати на стадії ремонту приміщення, щоб згодом не виникало проблем.

Рекомендуємо ознайомитися:

  • як підключити прохідний вимикач двоклавішний;
  • як правильно клеїти вінілові шпалери.

Відео

Подивіться, як можна приховати провід від світильника в плінтусі:

У цьому відео показано, як зробити і заховати проводку для домашнього кінотеатру:

Фото

Как спрятать провода в квартиреПровід від бра задекорований

Как спрятать провода в квартиреВаріанти розташування проводки на стіні

Как спрятать провода в квартиреІдеї укладання дроти

Как спрятать провода в квартиреСпособи декорування дроти

Как спрятать провода в квартиреТака проста задумка поліпшить дизайн приміщення

Как спрятать провода в квартиреВся проводка схована в кабель-каналі

Как спрятать провода в квартиреПроводка схована в плінтусі

Как спрятать провода в квартиреТакі меблі можна зробити самостійно

Как спрятать провода в квартиреПроводка прокладена в штробі

Як заховати дроти в квартирі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code