Незважаючи на велику популярність душових кабін, звичайна ванна, тим не менш, як і раніше залишається обов’язковим елементом інтер’єру сучасної ванної кімнати. Задуматися про те, як закріпити чавунну ванну, і які вимоги до техніки її установки, обов’язково доведеться при необхідності оновлення цього елемента.

Підготовка підстави

Как закрепить чугунную ванну

Спосіб кріплення різних типів ванн залежить від того матеріалу, з якого вони виготовляються. Ось чому для володіють значною масою чавунних ванн передбачається особливий вид кріплення, що вимагає застосування досить надійної і міцної основи.

В даний час чавунні ванни найчастіше закріплюються на подіумі, спорудженому на місці її постійного розміщення. Відразу відзначимо, що такий подіум (основу) має задовольняти наступним вимогам:

 1. Основа під чавунну ванну повинна підтримувати тільки днище ванни, тоді як її опорні ніжки повинні лише стикатися з підлогою;
 2. Подіум виготовляється звичайно з цегли; при цьому вирівнювання його опорної поверхні проводиться з використанням бульбашкового рівня;
 3. Висота опор виставляється відразу після того, як ванна встановлена на подіум; при цьому вирівнювання положення ванни по висоті помітно полегшується, оскільки основне навантаження зміщується з ніжок на подіум.

Основні правила кріплення ванн

Как закрепить чугунную ваннуУстановка зливу на ванну

При установці ванн будь-якого типу (в тому числі і чавунних) повинні дотримуватися правила, що відносяться до порядку приєднання зливу і кріпленню самого ного виробу. Вони виражаються наступними вимогами:

 • перед приєднанням зливного каналу рекомендується укласти ванну на бік;
 • потім необхідно під’єднати до ванни злив і тільки після цього приступати до її установці на подіум (ніжки);

Как закрепить чугунную ваннуЗакладаємо щілини

 • відразу слідом за цим потрібно акуратно присунути ванну до стінки, відрегулювати її по висоті і грунтовно закріпити;
 • потім за допомогою спеціального герметичного складу слід закрити щілини, що утворилися в місцях сполучення ванни зі стінами;
 • не чекаючи повного висихання суміші, можна приступати до установки пластикового бортика або плінтуса, використовуваного в якості декоративної накладки.

Поради фахівця (нюанси установки чавунних ванн)

Как закрепить чугунную ваннуНюанси установки чавунних ванн

Що стосується деяких деталей і тонкощів того, як закріпити чавунну ванну, то тут необхідно зазначити наступне:

 1. Как закрепить чугунную ваннуВстановлення за рівнем Ванна фіксується на підставі за допомогою чотирьох литих ніжок, які жорстко закріплені на її корпусі.
 2. Спосіб фіксації самих ніжок визначається конструктивними особливостями монтованою ванни; при цьому кріплення може здійснюватися як за допомогою металевих клинів, наявних в комплекті, так і за допомогою спеціальних стяжних болтів.
 3. При установці ванни з чавуну безпосередньо на підлогу під кожну опору обов’язково повинна підкладатися спеціальна металева пластина, завтовшки не менше 5 мм
 4. В процесі установки ванни з особливою обережністю необхідно діяти при стикуванні підлогового сифона з переливом і випуском, так, щоб патрубок сифона легко і без перекосів «сідав» у каналізаційну трубу.

Після остаточного закріплення ванни її відкриті бічні частини можна закрити листами гіпсокартону. Поверх листів ви можете покласти кахельну плитку або встановити спеціальний пластиковий екран.

Точне виконання всіх зазначених у статті рекомендацій, а також дотримання всіх необхідних умов забезпечить вам досить надійне і стійке кріплення ванни.

Дізнайтеся першими:

 • душова кабіна своїми руками з полікарбонату;
 • як правильно зібрати душову кабіну.

Відео

Процес установки чавунної ванни описаний у наступному відео:

Детальніше дізнатися, як встановити злив, ви можете, подивившись наступний нижче відеоролик:

 

Як закріпити чавунну ванну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code