Тен служить для того, щоб нагрівати рідина. Якщо говорити про пральній машинці, то процес прання відбувається при певній температурі, яку ви виставляєте на панелі приладу. Саме тен нагріває воду в пральній машині, до потрібної температури.

 

Зважаючи на те, що вода може бути жорстка і з домішками, при нагріванні утворюється накип, яка з часом, якщо тен не чистити, проводить до поломки приладу. Він може виходити з ладу і з інших причин. Тому, якщо ви помітили, що вода в пральній машині не гріється, можливо, тен зламався. Це потрібно перевірити й, якщо треба, купити інший. Правда, потрібно знати, як замінити тен в пральній машині без допомоги фахівців. Де він знаходиться і як перевірити, чи він працює, або зламався? Давайте дізнаємося.

Де знаходиться ТЕН

Щоб здійснити заміну цього елемента, потрібно знати, де він знаходиться. Природно, пральних машинок багато самих різних, але, як правило, тен розташовується внизу бака. А ось як до нього дістатися, вже залежить від моделі. У деяких машинок він знаходиться за передньою панеллю, в інших – за задньою кришкою. Іноді у машинок з боковим завантаженням він може перебувати збоку.

Как заменить тэн в стиральной машинеТен за передньою панеллю

Щоб визначити, де саме він розташований у вас, спочатку зніміть задню кришку і подивіться під бак. Її легше відкручувати, тому вона буде першою. Якщо тен розташовується там – відмінно, можна приступати до його вилучення. Коли його там немає, потрібно відкручувати передню панель. Можна сказати, що перший етап пройшов успішно. Залишається тільки вийняти його, перевірити, і, якщо треба, замінити. Давайте розглянемо, як це робити поетапно. А щоб спростити вам завдання, в статті будуть описані два методи розбирання машинок. Перший – коли тен знаходиться спереду, інший – коли він розташований ззаду.

Ось деякі правила, які треба дотримуватися, незалежно від марки приладу:

 • Якщо машинка підключена до мережі, обов’язково вимкніть її, витягнувши вилку з розетки.
 • Повністю злийте всю воду, для цього скористайтеся зливним фільтром, або злийте воду через шланг, опустивши його нижче рівня машинки.
 • Деяка кількість води може залишитися, тому майте під рукою тазик, ганчірку або швабру.

Как заменить тэн в стиральной машинеМоже знаходитися і за задньою панеллю

На цьому підготовчі роботи завершені. Для подальших робіт вам знадобляться:

 1. Викрутка.
 2. Ріжковий або торцевий гайковий ключ на 8 або 10.

От і все, як бачите, особливих спеціалізованих інструментів не потрібно, зважаючи на простоту роботи все можна зробити своїми руками.

Тен спереду

Як ми говорили раніше, найчастіше у всіх моделях тен розташовується за задньою кришкою. Але якщо у вас прилад фірми Bosh, LG або Samsung, за задньою панеллю ви знайдете тільки приводний ремінь, який кріпиться до мотору. Сам тен розташований спереду, під барабаном. Отже, розглянемо роботу поетапно.

Как заменить тэн в стиральной машинеЗнімаємо верхню панель

 1. Для початку, вам потрібно зняти верхню кришку. Для цього відкрутіть два гвинти, які кріплять кришку. Вони знаходяться ззаду. Вони можуть бути під хрестову викрутку, плоску або торкс. Відкрутивши їх, потягніть кришку назад і зніміть її.
 2. Потім вийміть лоток для миючих засобів. На його місці теж будуть 2 саморізи, які потрібно відкрутити. Із зворотного боку лицьової панелі є засувка, яку слід відсунути. Тоді вона знімається.
 3. Как заменить тэн в стиральной машинеЗнімаємо сталевий обруч і гумовий ущільнювач Наступний етап – зняти сталевий обруч, який тримає ущільнювач (гумову манжету) на люку завантаження. Це кільце стягує звичайна дротяна пружина. Вам потрібно розтягнути пружинку і зняти обруч з ущільнювача.
 4. Тепер зніміть гумовий ущільнювач.
 5. На передній панелі, знизу або спереду повинні бути саморізи, які теж потрібно відкрутити. Залишилося зняти кришку. Вона може кріпитися додатково кліпсами. Тому кришку необхідно трохи вивести вперед і опустити вниз.
 6. Біля люка є блокіратор двері. Від нього треба від’єднати проводи. Тепер можна прибрати панель і перейди до самого тену.
 7. Как заменить тэн в стиральной машинеКонтакти Він розташований внизу бака. Відразу на торці тена ви побачите дві клеми живлення, провід заземлення і роз’єм термодатчика.
 8. Спочатку зніміть клеми, заземлення і вийміть термодатчик. Щоб правильно все з’єднати після заміни, розташування проводів можна запам’ятати або краще сфотографувати.
 9. Залишається тільки відкрутити кріплення у вигляді гайки. Візьміть торцевий або ріжковий ключ і відкрутіть гайку, але не до кінця. Втисніть болт всередину, щоб тен можна було витягти.
 10. Тепер рухами вгору-вниз расшатайте тен і акуратно витягніть його.
 11. Проведіть профілактику бака. Всі залишки порошку, накипу і решта сміття потрібно прибрати. Тепер потрібна заміна тена.
 12. Купіть новий тен, відштовхуючись від маркування колишнього. Приєднайте до нього термодатчик і вставте в потрібне місце. Якщо є напрямні, в них потрібно потрапити і всунути прилад. Затисніть кріпильну гайку, підключіть дроти, їх важливо не переплутати.
 13. Останній етап – зворотний збірка машинки.

Как заменить тэн в стиральной машинеПосадочне місце нагрівального елемента

От і все. Тен успішно замінений. Так як марка марці ворожнечу, то кріплення можуть перебувати в різних місцях, але порядок дій і принцип один для всіх.

Как заменить тэн в стиральной машинеПеревірте тен

Буває, що заміна тена не вирішує проблему, тому на етапах розбирання потрібно перевірити сам тен. Перевірити його можна за допомогою омметра. Якщо прилад показує нескінченне опір – він згорів. Якщо ні, потрібно перевірити, чи все в порядку з проводами, немає чи інших пошкоджень.

Тен ззаду

Машини Indesit, Whirlpool і подібні моделі потрібно розбирати ззаду. Такий варіант набагато простіше і швидше.

Как заменить тэн в стиральной машинеРозбираємо з боку задньої панелі

 1. Розгорніть машинку.
 2. Від’єднайте харчування, слив воду.
 3. За допомогою викрутки відкрутіть шурупи і зніміть кришку.
 4. Знизу бака знаходиться наш тен. Від’єднайте всі дроти.
 5. Торцевим гайковим ключем відкрутіть гайку, але не до кінця, втисніть болт всередину і витягніть тен.
 6. Ущільнювальна гумка може заважати вам, не дозволяючи витягнути елемент, тому розхитуйте його, поступово витягаючи.
 7. Проведіть очищення бака і вставте новий тен назад. Ущільнювальну гумку можна змастити засобом для миття посуду, щоб прилад добре увійшов.
 8. З’єднайте всі дроти і закрутіть кришку. Після чого підведіть комунікації і перевірте машинку.

Машинки з верхнім завантаженням потрібно відкручувати збоку. Процес точно такий же, змінюється тільки розташування кришки, яку потрібно відкрутити.

На цьому все. Тепер ваша пральна машинка готова до чергової пранні. Як бачите, процес заміни тена дуже швидкий і зовсім не важкий. Можна сміливо брати потрібні інструменти і приступати до роботи прямо зараз!

Відео

Дивіться, як змінюється тен в пральній машинці Indesit:

Як замінити тен в пральній машині

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code