Стрічкові пили часто продаються в незаточенном стані. Професійний інструмент необхідно спочатку розвести, а потім нагострити. Раз на два-три роки процес розведення повторюють. Неправильно розлучена і погано наточенная пила може зіпсувати всю роботу.

Як заточити і розвести пилку правильно? Для початку треба розібратися в сутності цих процесів. Адже підготовка ручного інструменту відрізняється від підготовки електричного. У ручних пив зовсім інша форма зубів і техніка роботи.

Навіщо розводять пилу

Как заточить и развести пилуРозводка пили

Розведення — це такий процес, в результаті якого зуби стрічкової пилки відгинаються в різні сторони. Парні зуби відгинають в одну сторону, непарні — в другу.

Перед тим, як розвести стрічкову пилу, треба зрозуміти, для чого це необхідно. Безглузді процеси зазвичай не приносять позитивного результату. Відомо, що під час пиляння ширина розпилу повинна бути в два рази більше, ніж товщина полотна пилки. Якщо розпил буде вже, то пила почне застрявати в ньому. При неправильній розводці можливо викривлення полотна. В результаті пила буде йти криво, і рівного розпилу не вийде.

Способи розведення

Как заточить и развести пилуСпособи Один з найпростіших способів розведення зубів пилки здійснюється за допомогою плоскогубців. Треба просто брати кожен зубчик і відгинати поперемінно в різні сторони.

Зуб треба затискати на дві третини, тоді ухил буде правильним.

В результаті такої роботи половина зубів буде відігнута вправо, а половина — вліво. Ще один спосіб розведення здійснюється за допомогою спеціального інструменту.

Заточка

Как заточить и развести пилуПісля розведення пилку треба заточити. Це робиться за допомогою спеціального набору нехитрих інструментів. Заточити стрічкову пилку можна просто за допомогою звичайного тригранного напилка. Під час заточування, рухаючи напилок від себе, його притискають до зубах. Рухаючи в зворотному напрямку, його треба злегка відхилити.

Якщо заточити дискову пилу можна тільки за допомогою цілого набору інструментів, стрічкова може бути приведена в робочий стан одним тільки простим тригранним напилком.

Зуби стрічкової пилки повинні бути загострені з двох вершин.

В робочому процесі можна підточувати зуби також за допомогою бруска. Коли пилку постійно точать, то розводка поступово зникає, зубчики вирівнюються. Для того щоб повернути інструменту робочу форму, розведення повторюють знову. Капітальна розведення і заточування потрібно не так вже часто.

Догляд за пилкою

Как заточить и развести пилуДогляд Пилку важливо вміти не тільки розводити і заточувати. Треба також вміти її берегти. Коли інструмент не експлуатується, він повинен бути поміщений в тепле і сухе місце. Якщо на пилку потрапить волога, вона заіржавіє.

Навіть оброблена спеціальними складами, пила не зможе протистояти всім агресивних факторів.

Потрібно дбайливо ставитися до інструменту, і тоді він буде служити дуже довго. Зберігається пила зазвичай загорнута в матеріал. Можна також забезпечити для неї футляр. Залишати інструмент на зиму на балконі не рекомендується.

Типи стрічкових пив

Как заточить и развести пилуДворучна пила

Стрічкові пили розрізняються розміром зуба. Також слід виділити:

  • плоскі пилки;
  • поодинокі пилки.

Плоскі пилки точаться і розлучаються так само, як і звичайні поодинокі. Все відмінність такого інструменту в тому, що з ним працює дві людини відразу.

З допомогою стрічкових пив найчастіше розпилюють деревину та різновиди цього матеріалу. Дерево не вимагає занадто сильного впливу, воно є м’яким матеріалом, який легко пиляється і свердлиться. Однак у процесі роботи бажано все-таки закріплювати колоди і дошки. Під час розпилювання треба бути обережним і не тримати руку занадто близько до борозні розпилу. Це може призвести до тяжких травм.

Як заточити і розвести пилку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code