При проведенні ремонту в квартирі з повною заміною сантехніки її власникам досить часто доводиться стикатися з проблемою надійного закріплення встановлюється у ванній кімнаті обладнання. Особливо це стосується робочих процедур по установці нової ванної, специфіка монтажу якої визначається багатьма факторами, включаючи матеріал виробу та його фактуру. Так, відрізняється значним вагою традиційну чавунну ванну краще всього встановлювати за давно відпрацьованою методикою, що передбачає її надійну опору на вхідні в комплект і регульовані по висоті ніжки.

Для більш легких акрилових ванн, наприклад, буде потрібно додаткове кріплення, що забезпечує її надійну фіксацію і рівномірний розподіл навантаження по всьому корпусу. У нашій статті ми докладно розглянемо особливості монтажу кожного із зразків цього сантехнічного вироби.

Способи кріплення ванн

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьНіжки для сталевої ванни

Всім, хто бажає розібратися з тим, як зміцнити ванну, щоб не хиталася, ми радимо, перш за все, визначитися з матеріалом, з якого вона виготовлена, так як це значною мірою є визначальним спосіб її встановлення.

При виборі виробу найчастіше доводиться стикатися з такими варіантами:

  • класична ванна з чавуну;
  • акрилова ванна;
  • ванна сталева.

Для кожного з цих зразків виробів повинен застосовуватися особливий, тільки для нього відповідний спосіб кріплення, що враховує до того ж особливості рельєфу стін самої ванної кімнати.

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьНіжки для акрилової ванни

Чавунні ванни володіють достатньою стійкістю із-за своєї значної маси, так що їх установка допустиме в будь-якому місці приміщення. Зазвичай такі ванни встановлюються на стандартні ніжки, що входять в комплект поставки виробу і надійно фіксуються на його корпусі з допомогою спеціальних сталевих клинів або болтів. В якості додаткового кріплення може використовуватися заздалегідь викладене основу з цегли або ж закріплені на стіні куточки (у разі заснування з цегли її корпус може розташовуватися і не впритул до стін).

Сталеву ванну краще всього розміщувати на декількох точках опори, так що вона повинна розташовуватися безпосередньо біля стіни. Оскільки входять до її комплект ніжки не забезпечують необхідної надійності фіксації, для підвищення стійкості вироби нерідко використовується спеціальний цегляний подіум.

Для закріплення сталевої ванни можуть застосовуватися такі прийоми:

  • використання монтажної піни, що ущільнює місце стику зі стіною і одночасно зміцнює зону контакту;
  • установка на стінах спеціальних металевих профілів, які забезпечують додаткову опору;
  • і, нарешті, звичайна врізання в стіну.

Для надійного закріплення і забезпечення рівномірного розподілу навантажень акрилову ванну краще всього встановлювати на той самий подіум з цегли або ж використовувати для цих цілей спеціальний металевий каркас.

Розглянемо кожен з розглянутих у цій главі способів кріплення ванн більш докладно.

Монтажна піна

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьЗа допомогою монтажної піни

Використання монтажної піни для фіксації ванни є самим простим і доступним прийомом її одночасного закріплення на підлозі і стінах. При реалізації цього способу ванне виріб спочатку виставляється за місцем і по висоті з допомогою регульованих ніжок так, щоб біля стін залишався зазор близько 0,75–1,5 см, а потім до країв наповнюється водою.

Після цього можна буде приступити до закладення зазорів між корпусом ванни і прилеглими стінами кімнати, а також між її ніжками і підлогою за допомогою монтажної піни.

Ущільнювальна піна має властивість розширюватися при висиханні, так що її використання повинно бути строго дозовано. В іншому випадку можливі небажані деформації конструкції, що знижують надійність її фіксації. Незважаючи на те, що час «схоплювання» монтажної піни становить близько 12-35 годин, до робіт по обробці стін можна буде приступати вже приблизно через 6 годин.

Застосування цегляного каркаса

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьЗ допомогою цегляного каркаса

Цегляний каркас найчастіше застосовується в тих випадках, коли ви вирішили закріпити ванну без допомоги ніжок і забезпечити рівномірний розподіл навантаження по всьому периметру опори. При цьому способі установки можливі варіанти викладання каркаса як уздовж приміщення ванної кімнати, так і поперек нього.

У разі поперечного розташування ванна повинна спиратися безпосередньо на цеглу, що зажадає додаткового кріплення каркаса до стін з використанням куточків з металу (сталі або алюмінію). При цьому заздалегідь підготовлені куточки закріплюються дюбелями на стіні таким чином, щоб вільні кромки ванни мали додаткову опору, і вона не хиталася при натисканні.

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьУстановка ванни на цеглу

При поздовжній укладанні утворюється щось на зразок корита, в яку поміщається вмонтоване ванне виріб. Зазор або порожнину, що утворюється між стінками такого підстави і самої ванної необхідно закрити монтажною піною, що також сприяє підвищенню надійності її кріплення. У разі викладання передньої стінки до самого верху вдається повністю сховати корпус ванни, підготувавши таким чином основу для подальшої облицювання керамічною плиткою.

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьЦегляний екран

При виконанні цих робіт обов’язково потрібно передбачити невеликий оглядовий отвір, необхідне для забезпечення доступу до сифону. При обробці цей отвір може бути закрито відрізком гіпсокартону або ж шляхом встановлення невеликій пластиковій дверцята. У тому випадку, коли ви плануєте обробку стін керамічною плиткою – в якості передньої панелі такої підстави може застосовуватися готовий екран.

Установка на металевий каркас

Как укрепить ванну чтобы не шаталась

Зазначений спосіб закріплення ванн в основному застосовується при монтажі акрилових виробів, в комплекті яких, як правило, вже передбачається готовий сталевий каркас (при його відсутності цей аксесуар завжди може бути придбаний окремо або виготовлений самостійно). В процесі монтажу такої ванни настановні або напрямні планки каркаса спочатку кріпляться до її днища з допомогою саморізів (зверніть увагу, що їх кріплення проводиться в спеціально відведених для цих цілей місцях, що мають потовщення). А потім на закріплені таким чином напрямні допомогою болтового з’єднання встановлюються вхідні в комплект ніжки.

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьДодаткова опора

Після закріплення ніжок ванну необхідно буде поставити на місце і намітити точки дотику її корпусом стінок приміщення, після чого в цих точках монтуються спеціальні планки, що забезпечують додаткову опору.

Потрібно залишити невеликий зазор між планкою і бортиком (не більше 2-4 мм), що враховує розширення ванни після наповнення її водою.

Врізка ванни у нішу

Как укрепить ванну чтобы не шаталасьВрізка в нішу

У малогабаритних квартирах дуже часто виникає ситуація, коли ванна насилу поміщається у відведене для неї місце, що, з одного боку, помітно ускладнює її монтаж, а з іншого – забезпечує можливість жорсткою і надійної фіксації в ніші ванної кімнати.

Для врізання і жорсткого кріплення ванни вам необхідно буде з кожною з її сторін підготувати в стіні пази по товщині кромки виробу (для цих цілей ви можете скористатися перфоратором або болгаркою). У підготовлені з їх допомогою пази кромки або закоти ванни повинні вставлятися з невеликим «натяжкою», що гарантує максимальну жорсткість кріплення з-за повної відсутності люфту.

При недостатній жорсткості поставляються в комплекті ніжок ви можете додатково підсилити кріплення ванни за рахунок використання спеціальних поперечних профілів, що служать опорами для її одворотів.

Відео

Як можна встановити ванну в штробу, дивіться нижче:

Як зміцнити ванну щоб не хиталася

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code