Сьогодні, в епоху зростання вимог до комфортності житла, коли в побут міцно увійшли такі слова, як «внутрішній простір будинку» і «інтер’єр», багатьом з нас хочеться пожити в сучасних умовах. І якщо немає можливості переїхати в нове житло — хоча б змінити ситуацію у своїй, хай і непоганий, але неабияк обридлої квартирі.

Несучі краще не чіпати

До недоліків планування трикімнатної квартири на малюнку 1 можна віднести тісний кухню, дуже маленькі ванну і туалет і вузькі як пенали кімнати.

На жаль, видозмінити кімнати 6 і 7 «малою кров’ю», тобто не чіпаючи несучих стін, на думку дизайнерів, навряд чи вдасться. Звичайно, якщо кімната 6 призначена для однієї людини, її можна зменшити, якщо для двох — робити це небажано. Зате непоганим полігоном для творчості виявилася кімната 5, яка грає роль вітальні або їдальні. Що може вийти, якщо прибрати обмежують її перегородки, показано на малюнку 2. Кімната набуває сучасного вигляду, простір розширився, кухня стала частиною великої вітальні-їдальні. При бажанні її можна відокремити за допомогою рухомої перегородки або обіднього столу, який, навіть враховуючи збільшене простір кухні, все одно в неї не ввійде.

Прибираємо гострі кути

Квартира на малюнку 3 має ті ж недоліки, що і попередня. Правда, кімнати 6 і 7 тут ближче до квадратним, однак є інший мінус — кімната 6 не має окремого входу.

На малюнку 4 ви бачите ще один варіант експерименту з вітальні. Обидві перегородки, що обмежують її, прибираються, і замість них ставиться одна… дугоподібна. За рахунок цього, а також завдяки злиттю з передпокою, збільшився простір кухні. Вітальня теж стає більш просторою за рахунок частини передпокою, і в той же час перегородка створює ілюзію ізольованості. З таким архітектурною витонченістю кімната набуває незвичайний вигляд. На зовнішній стороні перегородки прекрасно виглядатиме кашпо, а внутрішню, завдяки невеликому вигину, можна зайняти меблями або телевізором.

Така зміна внутрішнього простору квартири на малюнку 3 допомагає вирішити і проблему прохідної кімнати 7: кімната 6 набуває зручний окремий вхід.

Єдиний недолік запропонованих ідей перепланувань — вони не вирішують проблеми ванної та туалету. Що ж, значить, залишається місце для ідей.

Інтер’єр вітальні

Вітальня кімната в «хрущовці» не дуже велика за своїми розмірами, але, як правило, її площа не менше 14-15-16 кв. м, тому якщо вона несе тільки єдину функцію — прийом гостей, розставити меблі і вибрати загальний напрям дизайну не складе праці.

Перш за все, визначитеся з набором меблів, яку ви хотіли б бачити в цій кімнаті. Якщо ця кімната призначена тільки для відпочинку та гостей, то вам необхідний диван або крісла, журнальний столик, меблі, необхідна для зберігання речей і, при наявності їдальні зони, стіл-трансформер і стільці. Втім, стіл може стояти і на кухні та перебувати у вітальні тільки в потрібний час. Решту меблі ви можете купувати за бажанням.

Для правильної розстановки меблів візьміть аркуш паперу і намалюйте свою вітальню в зменшеному масштабі. Це допоможе вам правильно розрахувати розміри меблів, яку ви будете купувати.

Диван у вітальні

Навіть якщо місця зовсім небагато, варто вибирати диван, розрахований не менш ніж на трьох осіб. Маленький диван заощадить місце, але на менший диван навіть ви самі не влаштуватися з комфортом для відпочинку. Навіть при прийомі гостей, у наш час, все намагаються розміститися з комфортом на зручних місцях, а не сидячи прямо на жорстких стільцях. І потім замисліться, скільки гостей ви приймаєте найчастіше? Як правило, це дві людини, не рахуючи господарів. За цим принципом і варто купувати м’який диван у вітальню в «хрущовці». Скільки людей до вас приходить, плюс дві людини, такий диван і слід купувати. Якщо у вас вітальня-спальня, це буде навіть зручніше.

Меблі для зберігання

Пам’ятайте, що відображають різні поверхні мають здатність розширювати простір, тому в маленькому приміщенні варто використовувати це властивість найбільш активно. При придбанні меблів зверніть увагу на блискучий, димчастий або відображає матеріал. Це можуть бути: шафи-купе з дзеркалами, матовими стеклами і димчастими пластиковими фасадами, розсувні двері з таких же матеріалів, серванти для зберігання сувенірів або предметів колекціонування. Якщо є можливість, використовуйте вбудовані шафи до стелі, вони можуть зіграти важливу роль, створюючи дизайн вітальні в хрущовці».

Багатьом здається, що таке поняття як стінка давно вийшло з ужитку, проте це не так. Сучасні стінки модернізувалися, стали легше і мобільніше, з’явилася можливість скласти свій власний стіна з різних модулів. Він може бути як кутовий, так і прямий, з шафами і скляними полицями, можна навіть заховати платтяна шафа. І це не буде пряма стіна коричневого кольору і однакового розміру для всіх, а відмінний модуль сучасного вигляду.

І найприємніше в цих стінках те, що вони красиво і стильно обіграють зону телевізора. Тобто він не просто буде висіти на стіні або стояти на тумбі, а буде красиво вписаний в загальний інтер’єр кімнати. І вже звичайно можна додати місця для невеликої (або великий) бібліотеки і місце для предметів колекції, зазвичай це модулі з прозорим або матовим склом. Всі ці предмети робляться на замовлення.

Довідка

Якщо ви хочете зробити реконструкцію всередині житлового приміщення, її необхідно узгодити з Департаментом державного архітектурно-будівельного контролю та ліцензування. Адреса в Астані: пр. Республіки, 28/1, телефон: 8 (7172) 702 766. У Караганді: вул. Толепова, 14, телефон: 8 (7212) 481-218.

Для цього ви повинні представити в ГУ:

  • копію правовстановлюючого документа на приміщення;
  • копію проекту реконструкції, виконаного ліцензованим спеціалістом;
  • копію ліцензії підрядної організації, що виробляє реконструкцію;
  • заява на ім’я начальника Департаменту.

На підставі цих документів вам видадуть довідку-висновок про можливість перепланування. Після цього ви повинні будете замовити новий техпаспорт на квартиру у відділі реєстрації прав на нерухоме майно органів юстиції.

Інформаційна служба plot.kz

Як змінити планування квартири

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code