Сьогодні для з’єднання металевих труб найчастіше застосовується електрична зварювання. Однак як зварювати електрозваркою, адже не всі можуть це робити, хоча запросто варять куточки, швелера і тому подібне? У цій статті цей процес буде описаний по можливості максимально докладно і зрозуміло.

Спосіб з’єднання, який проводиться електрозварюванням і електродами, самий звичайний. Останні розплавляються внаслідок впливу електричного струму і заповнюють шви між собою трубами, перетворюючись в рідкий метал. Утворене з’єднання виходить досить міцним і не деформується за будь-яких навантажень.

Вибір електродів

Как сваривать трубы электросваркойЗварювальні електроди

Спочатку трохи інформації про властивості електродах. Електрод – це тонкий металевий стрижень з нанесеним на нього покриттям для зварювання. Електроди бувають різної товщини, все залежить від виду і товщини матеріалу. Покриття на електроді бере участь у металургійній обробці місця з’єднання і захист його від впливу атмосфери, при цьому забезпечується більш стійке горіння дуги.

Перш ніж купувати електроди на ринку або в магазині, поцікавтеся у професіоналів або у сусідів, які варять будинку, електроди яких саме виробників краще всього купувати. Поцікавтеся також у них, як уникнути придбання підробок, інакше ви не зможете толком з’єднати шов із-за неякісних електродів, думаючи, що це – наслідок малого досвіду або поганого зварювального апарату. Можна сказати однозначно – хороший електрод дешевим не буде.

Как сваривать трубы электросваркойВидаляємо шлак

Під час проведення таких робіт зверху спливає шлак, створює захисну плівку, яка заважає поглинати металу азот і кисень. Ці компоненти негативно впливають на шов в металі, в тому місці, де він був розплавлений, внаслідок чого він не набуває необхідну міцність і стає крихким.

Що роблять досвідчені працівники в такому випадку? Після того як метал затвердіє, шлак остигає і стає досить легким і крихким. Він видаляється з допомогою нанесення невеликих, але точних ударів по ньому молотком або електродом. Якщо ж проігнорувати це і залишити шлак всередині шва – це може призвести до сумних наслідків – до утворення нориці або слабкого місця з’єднання, яке може дати текти. Труба вариться не так, як інші металеві форми. Важливо отримати більш щільний шов, щоб він був не тільки міцним, але і максимально герметичним. Для цього є спеціальні прийоми – робиться шов у вигляді вісімки або підкови, при цьому шлак поступово витісняється з кожним новим швом. Коли шлак зніметься, шов вийде не тільки міцним, але і красивим – у вигляді лусочок.

Как сваривать трубы электросваркойЗварювання електродами

Важливо застосовувати якісні електроди, щоб шов був міцним. Тільки якісний електрод забезпечить хорошу дугу і не буде залипати.

Як визначити потрібний діаметр електрода?

Как сваривать трубы электросваркойПідбір діаметра електрода

Все залежить від товщини стику, де буде проводитися зварювання. Для труб невеликого розміру можна застосовувати електроди з діаметром три міліметри. Вони підходять для металу від 2 до5 мм. З’єднання електричної зварюванням металевих труб з більшою товщиною (від 2 до 10 мм) вже буде вимагати використання електродів відповідно більшого діаметра.

Для пристрої багатошарових швів, як правило, в першу чергу використовуються електроди з діаметром в чотири міліметри, щоб створити велику глибину з’єднання шва.

Робимо правильний шов

Как сваривать трубы электросваркойЯк зробити правильний шов

Електродугове зварювання застосовується для створення певних видів з’єднань. Ось деякі з них: стикуючи їх між собою, розташовуючи вироби навпроти один одного; перпендикулярне розташування труб; кутова; внапуск. Види швів, які отримуються в результаті такого з’єднання, такі: вертикальні, горизонтальні, нижні і стельові. Найбільш звичним і найбільш поширеним є нижній шов. У ньому зварювання електродами виробляється зверху. Самий важкий шов – стельовий. Його вкрай незручно з’єднувати, так як розплавлений метал стікає вниз, так і розташування самої труби десь під стелею на висоті завдає чимало клопоту. Ще один недолік – погана видимість шва, із-за чого доводиться виконувати роботи за допомогою дзеркальця, що, погодьтеся, далеко не кожному під силу. Іноді просто неможливо дістати електродом, з-за чого в деяких ситуаціях доводиться його злегка вигнути, щоб добре з’єднати. Впоратися з таким швом непрофесіоналові, як правило, не під силу. Якщо є можливість, краще варити трубу тоді, коли її можна обертати. Зважаючи на вищеописані складнощів, перш ніж братися за таку роботу, можна потренуватися на чомусь іншому.

Застосування цих порад допоможе новачкам в даному питанні більш якісно виконати їх роботу, завдяки чому сполучені вироби прослужать довгі роки.

Відео

Для прикладу пропонуємо переглянути відеоролик за електродугового зварювання труб:

Як зварювати труби електрозварюванням

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code