Практичний і вдалий варіант пристрою каналізації на своїй ділянці – септик – є різновидом очисних споруд, що дозволяє очищати і утилізувати стоки. Як правильно вибрати септик для приватного будинку? Власник заміського житла зазвичай, при виборі конструкції звертає увагу на її ціну і продуктивність. Від останнього фактора буде залежати, наскільки ефективно виріб впоратися зі своїм призначенням. Різноманітність цих очисних споруд на сучасному ринку змусить розгубитися навіть самого досвідченого в цих питаннях споживача. Локальна установка, включається в каналізаційну систему і використовується для збору, відстоювання і очищення забруднених вод з житла. Для звичайного заміського будинку вони бувають наступних видів:

 • Наповнювального типу – споруда можна зробити самостійно, використовуючи бетонні кільця, еврокуб і т. д.;

 • Відстійники з доочищенням через грунт;

 • Установки для глибокого очищення.

При виборі оптимального варіанту септика слід також звертати увагу на матеріал виготовлення, тип ґрунту, де він буде встановлений, призначення житла (для стаціонарного або сезонного проживання).

Зміст

 1. Види
  • За типом фільтрації
  • За матеріалом
  • За формою
  • По розташуванню
 2. Що врахувати при виборі
 3. Резюме

Види септиків для заміського будинку

Раніше, коли виробництво пластикових септиків не було таким масовим, більш популярними були залізобетонні конструкції, які монтувалися поетапно. Також використовувалися очисні системи з металу. Сьогодні очищення стічних вод найчастіше відбувається за допомогою готових пластикових установок. Ці вироби надійні і довговічні. Високий рівень герметизації забезпечує екологічну безпеку установок. В залежності від експлуатаційних характеристик вони класифікуються за різними критеріями.

 1. За типом фільтрації

  • Класичний накопичувальний варіант – аналог звичайної ями-відстійника, в яку скидають стічні води.

   Який септик обрати для приватного будинку?

   Накопичувальна модель септика U1250 об’ємом 1250 л (Вартість близько 25 000 руб.)

   В таких резервуарах вода зберігається, поки не буде викачана асенізаційної машиною. Накопичувальні установки вимагають регулярного очищення. Хоч вартість таких ємностей і невелика, але частий виклик машин для очищення – недешеве «задоволення». Тому такий вибір важко назвати економічним.

  • З грунтовою очищенням – такий варіант відстоює і очищає стоки через спеціальні дренажне поле.

   Який септик обрати для приватного будинку?

   Модель Росток 1000 об’ємом 1000 л (Вартість близько 25 000 руб.)

   Вода викидається назовні, а в самій ємності залишається осад, який необхідно видаляти 2-3 рази в рік за допомогою спецтехніки. В результаті обробки В такому септику вода стає чистішою на 60-85%. Незалежність і простота в експлуатації є плюсами такого спорудження. Але його можна встановлювати в місцевості з високим водоносним грунтом через поганий очищення через ґрунтові фільтри.

  • Септик з глибокої біологічної очистки – в цьому випадку можна домогтися високого рівня очищення стоків (98-99%) і навіть використовувати рідину повторно для господарських потреб або для поливу городу.

   Який септик обрати для приватного будинку?

   Модель Дочиста Профі Н5 об’ємом 1000 л (Вартість близько 65 000 руб.)

   У цьому варіанті використовуються всі види очищення стічних вод: хімічний, біологічний, механічний. Такі резервуари можна встановлювати в будь-якому типі грунту, вони не гниють і можуть служити кілька десятків років. До мінусів біологічних септиків можна віднести їх енергозалежність. Тому в районах, де часто відключають світло, складно буде домогтися нормального функціонування установки.

   Який септик обрати для приватного будинку?

   Схема роботи самопливної системи очищення стічних вод

 2. За матеріалом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code