Гарний заміський будинок – це затишок, комфорт і респектабельність. Будь заміське будова, виконана з цегли, дерева, бетонних блоків або панелей, потребує захисту від вологи, вогню, а також додаткового утеплення. Особливо актуально це для тих будинків, у яких власники проживають круглорічно. Сучасні матеріали і технології дозволяють надійно захистити фундамент, стіни та покрівлю будинку від будь-якої природної стихії.

Класифікація захисних будівельних матеріалів

Залежно від функціонального призначення всі захисні матеріали діляться по категоріях:

1. Вітрозахист. Будівельники часто забувають про те, що новий будинок потребує додаткової якісної захист від вітру, який може наскрізь продувати більшість утеплювачів. Найбільше це стосується матеріалів, що володіють пористою структурою. Фахівці наполягають на тому, що додатковий шар вітрозахисту повинен бути передбачений спочатку, ще на етапі проектування будинку. Він покликаний захистити майбутню споруду від сильних поривів вітру і перепадів тиску повітря. Вітрозахисний шар також зберігає і підсилює властивості інших матеріалів для утеплення, використовуваних при будівництві. Для цих цілей використовують спеціальні мембрани, які купуються і укладаються разом з теплоізоляційними матеріалами. Монтаж вітрозахисту завжди проводиться з зовнішнього боку утеплювача.

2. Вологоізоляція. Регулярне вплив вологи може значно скоротити термін експлуатації будівлі, а протікає покрівля і вологих підвал зіпсують настрій навіть самому оптимістичному господареві. Використання вологоізоляції дозволяє захистити підвали, фундаменти, підлоги, покрівлю, відкриті веранди будівель, зберегти привабливий зовнішній вигляд будівлі в цілому і знизити витрати на ремонтні роботи. За принципом використання такі матеріали діляться на:

1. Мембранні (або рулонні). Сучасні гідроізоляційні мембрани здатні пропускати пар, створюючи тим самим природну вентиляцію в будинку.

2. Обмазувальні – мастики, матеріали на основі цементу, бітуму та ін.

3. Проникаючої дії — виробляються у вигляді сухих сумішей.

 • Вогнезахист. Безпека будь-якого будівельного споруди, без сумніву, є запорукою впевненості, спокою та комфорту його господарів. Тому одним з найважливіших аспектів при будівництві є вогнезахист будівлі. В принципі, це є комплекс заходів, спрямованих на те, щоб виключити або максимально знизити під час пожежі контакт вогню з будівельними та оздоблювальними матеріалами будівлі. Для цих цілей використовують обробку особливими матеріалами та сумішами, що в разі непередбачених ситуацій дозволяє запобігти обвалення елементів конструкції будівлі, зберегти обладнання, обмежити місце загоряння і уникнути отруєння людей продуктами горіння. Сучасні вогнезахисні матеріали застосовують для захисту деревини, металоконструкцій, тканин, кабельних шахт, воздухоотводов та ін.
 • Пароізоляція. Заходи, спрямовані на захист будівель від проникнення всередину пара, а значить і на захист від появи конденсату, називаються пароізоляцією. Найчастіше для цих цілей використовують «дихаючі» мембрани або плівки, які являють собою нетканий матеріал з синтетичного волокна.
 • Будівельна сітка. Цей спеціальний будівельний матеріал може бути використаний як огороджувальні захисне полотно при ремонтних роботах і будівництві. Інший вид будівельної сітки застосовують для армування стін та інших будівельних конструкцій.
 • Укривний матеріал – спеціальне захисне полотно для сільськогосподарських потреб, своєрідне «ковдра» для рослин. Його часто використовують для робіт в садах і городах з метою створення особливого мікроклімату для рослин, для захисту їх від переохолодження і перегрівання, для зменшення випарів з поверхні землі і т. д. Таке укрывное полотно дозволяє зберігати вирощувані ягоди і плоди в ідеальній чистоті, а також запобігає поширенню шкідників.

Застосування ізоляції

Сучасні захисні та ізоляційні матеріали допоможуть вам побудувати не тільки затишний, але і міцний будинок, який прослужить вашій родині не один десяток років. Головне — правильно підібрати і використовувати будівельні матеріали. Спектр їх застосування досить великий, вони застосовуються:

 • для стін;
 • для покрівлі;
 • для фасадів;
 • для армування будівельних конструкцій;
 • для армування штукатурних шарів;
 • для транспорту, обладнання, трубопроводів;
 • для садів і городів;
 • захисна сітка.
Захист від вогню, вологи і укривні матеріали: види та особливості

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code