Після переїзду в куплену квартиру, розташовану в будинку 1968 року побудови («хрущовка»), постало питання про заміну старого радіатора з чавуну на новий. Після довгих і болісних сумнівів ми все-таки прийшли до висновку, що краще варіанту, ніж чавунний радіатор, немає, а якщо і є новомодні, дійсно якісні некитайские біметалічні радіатори, то ціна на них просто захмарна. Далі я розповім як замінити батарею опалення в квартирі своїми руками.

Нам дістався в подарунок новий чавунний радіатор, який пролежав десять років в гаражі, і перед установкою його потрібно пофарбувати, щоб надати естетичний вигляд. Тому перш ніж викликати працівників для монтажу нового і демонтажу старого радіатора, я вирішила зайнятися фарбуванням. Ось так виглядав новий радіатор, який зберігався тривалий час у гаражі.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классНова батарея сильно покрита іржею

Насамперед, нову батарею ми поставили на попередньо застелений клейонкою підлогу для захисту. Робота почалася з зашкуріванія великої наждачним папером поверхні радіатора. Після того як самі великі нарости іржі були зняті, я опрацювала радіатор засобом від іржі «Санокс». Можу сказати, що супер ефекту це не дало, але батарея все-таки набула більш свіжий вигляд.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классДля початку батарея була оброблена від іржі засобом

Наступним кроком було знежирення поверхні за допомогою звичайного розчинника. Я просто макала пензлик в розчинник і мазала батарею. Потрібно відзначити те, що таку роботу потрібно обов’язково проводити відмінно провітрюваній кімнаті, тому що запах під час цієї процедури варто просто жахливий.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классПотім використовували важку артилерію — розчинник

Наступний етап – безпосереднє фарбування радіатора. Для цього була обрана фарба для металу зі іржею «HAMMERITE» («Хаммерайт») з молотковим ефектом срібляста. Купили банку 0,75 літра за ціною близько 900 рублів. Взагалі, планувалося пофарбувати батарею в золотистий колір, але в магазині золота фарба цієї фірми була з якимось зеленим відливом, і це мені не сподобалося. Хоча золота батарея виглядає в інтер’єрі дуже навіть непогано.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классФарбою Hammerite можна фарбувати прямо по іржі

Фарбувала я звичайної пензликом. Фарба лягає відмінно, має високу покривістість. Вона практично не пахне. Сохне досить швидко: приблизно через 6 годин вона вже не прилипала.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классНа цьому фото батарея пофарбована одним шаром

Наступний шар я завдавала тільки на другий день. До речі, під час нанесення другого шару ця фарба чомусь лягала не так гладко, вона ніби стала густішою. Банки фарби вистачило з лишком на два шари, ще й залишилася приблизно половина обсягу.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классТут нанесений другий шар

Через день я викликала працівників. За роботу по заміні радіатора було заплачено 3000 рублів і 500 рублів за злив стояка. Плюс за сантехнічні матеріали я заплатила близько 1200 рублів. Найдорожчими виявилися крани. У загальній складності ми витратили приблизно 5600 рублів з урахуванням того, що сам радіатор нам дістався абсолютно безкоштовно. Після того, як старий радіатор був демонтований шляхом відпилювання болгаркою, можна було побачити як виглядає зріз старого чавунного радіатора, який не міняли 48 років. Він практично повністю забитий, і така батарея навряд чи б добре гріла взимку. На старому радіаторі відсутній кран, за допомогою якого можна було б хоч якось промивати батарею через шланг, не знімаючи її.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классСтарий радіатор сильно забитий

А ось так виглядає новий чавунний радіатор після установки. Присутній кран для промивання, а також два крана (зверху і знизу), які дозволяють зменшувати і додавати температуру нагрівання батареї.

Замена батареи отопления в квартире своими руками: мастер классНовий радіатор з краном для промивки

Сподіваюся, що ця інформація вам доведеться до речі. Удачі!

Відео: інструкція по заміні чавунного радіатора на батарею сучасного типу

Заміна батареї опалення в квартирі своїми руками: майстер клас

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code