До вибору нової керамічної плитки ми завжди відповідально ставимося – цікавимося показниками якості і шукаємо інформацію про виробника. Але не менш важливий і правильний вибір затірки для швів, адже саме від неї буде залежати естетична привабливість і тривалість терміну служби плитки або іншого покриття.

Затірка – це особливий багатокомпонентний склад, необхідний для обробки і гідроізоляції швів між оздоблювальними матеріалами на зовнішніх і внутрішніх поверхнях. У порівнянні з іншими матеріалами, наприклад, герметиками, вона має ряд переваг: – більш високу міцність, водостійкість і абсолютну екологічність. Часто можна почути й іншу назву для «затирання» – «фуга».

Область застосування фуг обширна — їх можна застосовувати для роботи з вологими приміщеннями, внутрішніми стінами, підлогою і для зовнішніх робіт.

Класифікація по сфері застосування

 • Затирка для плитки. Застосовується для обробки поверхонь з настінної і підлогової плитки. Вхідні в її склад компонентів після висихання забезпечує відмінну водостійкість, стійкість до забруднень та негативних атмосферних впливів. Володіє сильним протигрибковим ефектом. Всі ці особливості дозволяють без побоювань використовувати даний вид затірки в приміщеннях з високим рівнем вологості.
 • Затирка для каменю. Натуральний і штучний камінь вимагає не лише професійної укладання, але і правильної замазки швів, які інколи можуть бути дуже великими. Спеціальна фуга надає кам’яному покриттю гарний завершений вигляд, надовго зберігає його і захищає від температурних перепадів.
 • Затирка для мармуру і граніту. Натуральний граніт і мармур сьогодні досить часто використовують при зведенні будівель, сходів, декоративних колон, при установці стільниць і підвіконь. Правильно підібрана затірка – це гарантія того, що поверхня покриття буде рівною, довговічним, стійким до вологи, хімічних речовин і витримує температурні коливання.
 • Затирка для клінкеру — зпециальная фуга, яка надає завершений вигляд поверхні і захищає від зовнішніх впливів робочу поверхню і краю клінкеру. При виборі важливо враховувати її тип і колір, адже неправильний матеріал може зіпсувати зовнішній вигляд клінкерної поверхні.
 • Затирка для мозаїки. Обробка швів між мозаїчними елементами – тонка ювелірна робота. Закінчена робота повинна являти собою цілісний малюнок, тому до вибору фуги слід ставитися дуже ретельно і строго слідувати інструкціям нанесення.
 • Затирка для гіпсокартону. Шви між листами гіпсокартону і місця його з’єднання з іншими матеріалами вимагають особливої обробки, так як саме вони беруть на себе все навантаження при деформації гіпсу від зволоження і висихання. Для затірки гіпсокартону використовують спеціальні гіпсові суміші з особливими добавками, що підвищують еластичність шва.
 • Затирка для підлоги. Затирка швів – останній етап робіт з укладання підлогової плитки. Якісно виконана, вона несе захисну функцію, вміло приховує невеликі вади і надає підлозі завершений вигляд.

Типи затерли за складом

 • Силіконова затирка випускається в тубах. Може бути використана в приміщеннях з нормальною і високою вологістю. Відрізняється особливою еластичністю, володіє протигрибковим ефектом, але не вважається міцною. Часто використовується як доповнення до звичайних затиркам. Може бути прозорою або кольоровою.
 • Цементна затирка виготовляється з піску, цементу, фарбувальних пігментів і особливих спеціальних добавок, що надає складу водостійкість, пластичність і міцність. Складові компоненти безпосередньо впливають на якість затирання. Використання високоякісного кварцового піску і дорогих пігментів, безсумнівно, відбивається на якості готового матеріалу. А це гарантія того, що затерла буде служити довгі роки, не вигорить на сонці і не тріскаючись. Вона також не змінить свій колір і не покриється грибком.
 • Епоксидна затирка являє собою двокомпонентний склад. Для її отримання потрібно ретельно змішати епоксидну смолу зі спеціальними наповнювачами і затверджувач. У результаті виходить міцна пластична маса, яку і використовують для заповнення швів. Такі епоксидні затірки можна вважати універсальними. Сфера їх застосування – це і місця з великим скупченням людей, і виробничі цехи, приміщення з високою вологістю. Крім зносостійкості і стійкості до різних впливів, епоксидні затирання володіють і відмінними декоративними якостями. Саме тому їх часто використовують для обробки швів на мозаїчних панно.
 • Двокомпонентна затирка продається у вигляді сухої суміші і рідкої добавки. Буває цементної і епоксидної. 2-хкомпонентная цементна затирка готується з цементу та рідкого латексного пластифікатора. Може бути використана як на дуже вузьких, так і на самих широких швах. Входить до складу затирання латекс робить її абсолютно водонепроникним, захищає від перепадів температури і появи цвілі. Двокомпонентна епоксидна затирка серед фуг являє собою саму міцну і довговічну масу для обробки швів. Усі вхідні в її склад компоненти екологічно безпечні, тому така затірка може бути використана навіть для ємностей з питною водою.
 • Гіпсова затірка – це суха суміш, що складається з гіпсу і сучасних модифікованих добавок. Може бути застосована для заповнення швів між настінної і підлогової керамічної плиткою, між листами гіпсокартону. Гіпсові фуги використовують у вологих і сухих приміщеннях. Основні характеристики даного матеріалу є екологічність, безпека, простота нанесення.

На сучасному ринку будівельних матеріалів затирання представлені у великій різноманітності, починаючи від компаній виробників і закінчуючи величезним вибором кольорів. Вибравши підходящий за призначенням варіант, ви додасте оброблюваної поверхні не тільки завешенный естетичний вигляд, але і значно збільшите термін її служби.

Інформаційна служба plot.kz

Затирки. Типи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code