Заміський будинок або дачну ділянку сьогодні все частіше оснащують лазнею. Але при будівництві такої споруди треба враховувати багато нюансів. Це і пожежна безпека, і добра теплоізоляція, і спосіб виведення стоків. Саме про останній і піде мова в цій статті. А точніше, про те, як зробити злив в лазні своїми руками.

Простий спосіб

Слив в бане своими рукамиПриямок під банею

Слив в бане своими рукамиПриямок біля лазні

Найпростішим способом вважається висновок стоків безпосередньо в грунт під спорудою, в так званий приямок. При використанні такого методу немає необхідності в облаштуванні системи каналізації, викопування вигрібної ями та інших труднощів.

Слив в бане своими рукамиЗливна яма біля лазні

Але злив стоків у грунт під банею не завжди можливий, тут потрібно враховувати різні чинники. А саме:

 • Характеристики фундаменту. Якщо в лазні фундамент виконаний стрічковим або плитковим способом, то використовувати такий спосіб не рекомендується. Бетон має властивість вбирати вологу, а значить, від великої її кількості може пошкодитися. Якщо в лазні будуть митися не більше трьох разів на тиждень, то це не настільки суттєво. У цьому випадку зливати стоки в грунт під будову можна. Але якщо користуватися лазнею частіше, то краще подумати про інші методи відводу.
 • Склад ґрунту. Важливо, щоб вода відразу йшла. Якщо під банею глинистий грунт, то такий метод точно не підійде. Краще якщо на ділянці пісок або супіщаний грунт.
 • Рельєф місцевості. Якщо є схил, то стоки будуть не вбиратися в грунт, а стікати. Це може нашкодити фундаменту.
 • Склад стоків. При наявності в лазні туалету зливати стоки необхідно тільки за допомогою системи каналізації в септик або вигрібну яму.

Створення системи зливу в самій лазні

Слив в бане своими рукамиЗлив усередині лазні

Багато не знають основних правил, що стосуються того, як зробити злив води з лазні. Одним із важливих питань у вирішенні цього завдання є створення системи каналізації в самій лазні. Насамперед необхідно скласти схему. У ній враховуються всі сантехнічні прилади, точки збору стоків і кількість «мокрих» кімнат. Основним завданням каналізації в лазні буде збір стоків з підлоги. Цьому потрібно приділити найбільшу увагу.

Етапи створення системи для збору стоків на підлозі будуть залежати від того, на якому етапі проводяться роботи. Найкращий варіант, якщо каналізація монтується під час будівництва. Але не всі готові лазні мають гарний злив, тому в першу чергу розглянемо варіант облаштування стоків у вже побудованому споруді.

Слив в бане своими рукамиТрап

У будь-якому випадку спочатку потрібно підготувати потрібні матеріали. Для робіт знадобляться:

 • Труби. Як правило, використовуються вироби з ПВХ. Діаметр труб буде залежати від кількості води. Якщо її буде трохи (митися одночасно не більше трьох осіб), то можна придбати вироби в 50 мм. Якщо передбачається велика кількість стоків, то краще встановлювати труби діаметром 110 мм
 • Корпузліва. Такі конструкції також робляться з ПВХ. Вони будуть встановлюватися на підлозі і збирати воду. Верх корпусу зливу захищений сіткою з міцного матеріалу (оцинкована сталь або чавун).
 • Сифон. Він потрібен, щоб запобігти потраплянню неприємних запахів у приміщення. Розміри сифона підбираються згідно параметрам труб і корпусів зливу.

Пристрій зливу буде представляти собою горизонтальні труби, вмонтовані в підлогу. В них через корпус зливу і сифон, буде потрапляти вода. Потім вона буде виводитися в стояк або безпосередньо на вулицю.

Щоб вмонтувати всю систему в підлогу вже готової лазні, необхідно докласти зусилля. Якщо підлога виконана з дерева, то забираються всі дошки і лаги. Якщо покриття з бетону, то необхідно виконати в ньому траншеї (наприклад, за допомогою штробірованія). При цьому точку збору краще робити в кутку приміщення.

Потім укладаються горизонтальні труби. При цьому потрібно робити ухил у бік стояка (або виходу), він повинен становити не менше 2 см на один погонний метр. Краще, якщо попередньо в траншею буде засипаний й утрамбований пісок. Потім на таку подушку укладаються труби. Вони приєднуються до стояка або виводяться назовні.

Наступним етапом буде встановлення корпусів зливу та сифонів. Якщо підлоги дерев’яні, то в потрібному місці робиться отвір і встановлюються потрібні конструкції. Для бетонної підлоги потрібно спорудити опалубку потрібного розміру і в неї вмонтувати злив і сифон.

При монтажі системи зливу під час будівництва роботи проводяться до заливки підлоги. Укладаються труби (під нахилом), підключаються сливи і сифон. Потім виробляють заливку підлоги. При цьому необхідно робити ухил у бік точки збору.

Місце збору стоків

Слив в бане своими рукамиСхема зливу з використанням фільтра

Після того як створена система збору води усередині лазні, необхідно продумати, куди будуть виводитися всі стоки. Тут можуть використовуватись декілька варіантів:

 • підключення до центральної каналізації;
 • установка септика;
 • створення вигрібної ями;
 • будівництво фільтруючого колодязя.

Якщо в селищі або в дачному товаристві є система центральної каналізації, то проблем з виведенням стоків виникнути не повинно. Як правильно підключитися до такої системи, можна дізнатися у місцевих комунальників.

Інше питання, якщо центральної каналізації немає. У цьому випадку багато домовласники будують фільтруючий колодязь або вигрібну яму. Методи їх будівництва приблизно однакові. Різниця тільки в герметичності:

 1. Вигрібна яма призначена для збору стоків і подальшої їх відкачування, то фільтруючий колодязь пропускає через себе воду в грунт. Перший варіант повинен бути герметичний (його можна використовувати при наявності туалету в лазні, щоб нечистоти не попадали в навколишнє середовище).
 2. Фільтруючий колодязь має дно, вільно пропускає воду. Під такою конструкцією робиться подушка з щебеню або гравію. Як це краще зробити, можна дізнатися, подивившись відео.

Слив в бане своими рукамиМонтаж септика для лазні

Установка септика може обійтися дорого. Але такий варіант найбільш безпечний для навколишнього середовища. Особливо септик бажано встановити при наявності туалету в лазні. В цьому випадку він буде очищати всі нечистоти. До того ж з септика не потрібно часто відкачувати накопичену воду. Можна заощадити на послугах ассенізаторской служби.

Відео

У цьому відео показано, як зроблений злив від лазні до приймальної бочку:

Подивіться, як зробити злив води в бані з системою гідрозатвори:

Злив в лазні своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code