Отримання хорошого врожаю овочів на власній ділянці, це не тільки забезпечення своєї родини екологічно чистою продукцією, але і велика гордість будь-якого городника. Невелика плівкова теплиця на сонячному обігріві, виявиться дуже потрібної і корисної спорудою в вирощуванні розсади та ранніх овочів. В умовах захищеного грунту створюються більш комфортні умови для росту рослин. За рахунок збільшення періоду плодоношення, врожайність овочевих культур підвищується майже в 3 рази.

Плівкова теплиця на сонячному обігріві

Найпростішу плівкову міні теплицю, з каркасом з брусів, не складе великої праці спорудити власноруч. Розташована в напрямку зі сходу на захід, з двосхилим дахом, вона буде добре прогріватися протягом всього дня.
Для установки теплиці потрібно визначитися з розмірами і заготовити матеріали:
— квадратний брус перетином 100 мм,
— брус перетином (25×50)мм,
— оліфа або фарба,
— цвяхи,
— плівка ПВХ.
Теплиця повинна розташовуватися на світлому відкритій ділянці. З північної сторони можуть бути ягідні чагарники або паркан.
Для зручності експлуатації і складання теплиці, всі секції роблять однакового розміру у вигляді рамок. Їх можна знімати в жаркий день, коли потрібно провітрювання і встановлювати на ніч.
На розчищеній ділянці робиться відповідна розмітка. Каркас теплиці збирається із брусків перетином (100×100)мм. Висота каркасу північної та південної сторін може бути 1.5 м, а до коника – 2.3 м.
По кутах майбутньої теплиці заглиблюються промазані оліфою загострені бруски та прибиваються довгими цвяхами до нижньої обв’язки. На підставі теплиці укладається ряд цеглин і скріплюється цементним розчином. Верхню і нижню обв’язки скріплюють брусками на відстані 0.7 м один від одного. Таким же чином, зміцнюють північний і південний схили даху.
З брусків перерізом (25×50)мм слід заготовити рамки розміром (700×1500)мм і обтягнути плівкою ПВХ. Ці рамки будуть підходити як для даху, так і для стін. Кількість рамок повинно точно відповідати розміри теплиці. Якщо передбачається зробити 10 секцій, тоді довжина теплиці повинна бути 7 м. Ширина теплиці повинна вміщати три секції з східної сторони, дві секції та двері з західної сторони. Дерев’яний каркас фарбують фарбою, для протистояння вологості.
Частина брусків необхідно розпиляти на дві частини по довжині. Їх прилаштовують до нижньої і верхньої обв’язки каркаса, щоб вийшли пази для установки рамок. При складанні теплиці, встановлені секції, закріплюють притискними фіксаторами. З західної торцевої сторони, встановлюють легку двері, зібрану з брусків (25×50) мм, шириною 0.75 м і висотою 1.70 м. На неї натягують плівку.
Переваги даної конструкції:
— мінімальні фінансові витрати;
— швидко і легко збирається навесні;
— рамки можуть зніматися на зиму і зберігатися в укритті;
— пошкоджену плівку на рамці, можна легко замінити новою;
— насичення відкритого ґрунту талою водою.
Починати роботи в плівковій теплиці можна вже з першої декади квітня, а якщо використовувати теплі грядки (біопаливо), то раніше.

Теплиця пристінна

Пристінна теплиця прилаштовується до сонячній стороні будинку або господарського будови. Вона може бути заскленими з полікарбонатного покриття або затягнуті плівкою. Каркас теплиці може бути дерев’яним.
Пристінна теплиця раніше і швидше прогрівається за рахунок додаткового тепла від нагрітої стіни. У теплиці можуть використовуватися як стелажі, для розміщення розсади, так і грядки, якщо це дозволяє місце.

Відео про те, як зробити міні-теплицю своїми руками

Міні-теплиця своїми руками: як зробити теплицю своїми силами

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code