В кожному будинку в наші дні можна знайти великий набір різного обладнання, підключеного до електромережі.  

Главная / Техника и электроника / Как защитить электроприборы от перепадов напряжения в сети

Це і побутова техніка самого різного призначення і розміру, і електроніка, і комп’ютерне обладнання. До мережі підключені тепла підлога, системи відеоспостереження і багато інші нововведення, які роблять наше життя комфортним і безпечним. Але наскільки безпечно становище самого цього обладнання?

Справа в тому, що навіть в наші дні досить гостро стоїть проблема забезпечення стабільних показників напруги в електричних мережах. Особливо це стосується будинків, що називається, з історією, які обслуговуються застарілими трансформаторами, підстанціями та лініями електропередач, що потребують модернізації. Все це призводить до того, що в електромережі регулярно спостерігаються коливання напруги, що аж ніяк не сприяє довгого життя електроприладів.

До того ж при зниженні напруги вся техніка просто не в змозі нормально виконувати свої функції, і навіть лампочки будуть світити похмуро і тьмяно. А ось і різкому підвищенні техніка просто перегорить.

Щоб вирішити зазначену проблему, прийнято використовувати кілька видів спеціальних пристроїв. Найпоширеніші – це стабілізатори напруги або захисне реле напруги. І другий варіант навіть більш затребуваний, оскільки демонструє оптимальне співвідношення ціни та ефективності. Причому незалежно від причин виникнення стрибків напруги в електромережі.

Подібні реле діють за загальним принципом. У їх складі є якийсь електронний елемент, який контролює параметри напруги в мережі. Виявивши відхилення від заданих меж, цей елемент передає сигнал на інший блок, який виробляє відключення від мережі. Через деякий заданий час реле автоматично повертає підключення до мережі. Параметри зазначеної затримки підключення залежать від параметрів того приладу, який необхідно захистити. Скажімо, для обладнання, оснащеного компресором (у тому числі для холодильників) така затримка може становити до декількох хвилин.

На сучасному ринку представлені різні моделі подібних пристроїв. Вони можуть бути як однофазними, так і трифазними. Але щоб правильно вибрати необхідне саме вам пристрій, перш за все, слід визначитися з його призначенням. Іншими словами, ваш вибір буде залежати від того, що саме ви плануєте захищати – повністю електричну мережу або єдиний конкретний електроприлад.

 

Як захистити електроприлади від перепадів напруги в мережі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code