Інокуляція зернобобових являє собою безпечну в екологічному відношенні та вигідну економічно технологію азотфіксації, суть якої — обробка насіння сої та інших зернобобових спеціальними препаратами, що містять в своєму складі бульбочкові бактерії. Ці мікроорганізми внаслідок симбіозу з зернобобовими рослинами формують на коренях бульби, котрі дозволяють рослинам фіксувати азот, що міститься в повітрі. Рослини постачають бульбам продукти фотосинтезу, тоді як бульби постачають азот у рослини.

инокуляция сои для увеличения урожая

Інокуляція сої дає значні переваги, зокрема, збільшення врожаю та концентрації в грунті азоту, зменшення кількості добрив, що витрачаються. Крім того, у порівнянні з мінеральними добривами симбіотична азотифікація — це процес, що регулюється самою культурою (азот проникає у рослину по мірі необхідності, хоча в критичні для розвитку рослини моменти він надходить в неї в максимальних дозах).

Переваги застосування інокулянтів сої

Головні переваги обробки сої інокулянтами:

  • Збільшення врожаю.
  • Підвищення якості рослин.
  • Збільшення кількості корисних бактерій.
  • Препарат не осипається з насіння.

Це свідчить на користь того, що цей способ цілком ефективний і дозволяє досягти відмінного результату. Оскільки в сою надходить азот у достатній кількості, в ній підвищується концентрація білка та відбувається активне формування значної кількості плодів. Ефективність інокулянтів підтверджують результати досліджень та практика використання їх у реальних умовах.

Ті фермери, що постійно здійснюють таку обробку, досягають відмінних результатів. Інокулянти для сої поділяються на два види. Перший вид інокулянтів випускають в сухій формі, другий — в рідкій. При цьому більш ефективними є рідкі інокулянти. Заслуговує на увагу один нюанс: ці біологічні препарати складаються з живих організмів. Вони потребують захисту від прямих променів сонця. На даний момент ефективність використання інокулянта під час першого посіву сої не потребує доказів, хоча дискусійним залишається питання щодо необхідності застосовування їх знову.

Насіння необхідно висіяти одразу після закінчення обробки рослини інокулянтом. Важливо пам»ятати ще одне правило: ніколи не можна вдаватися до використання препарату після закінчення терміну його придатності. Будь-який інокулянт — справді ефективний препарат. Процес його застосування не є складним. Інокулянт забезпечує швидкий розвиток сої. Завдяки йому стресова ситуація чи несприятливі погодні умови не зможуть більше погіршити врожайність.

Інокулянти для сої — що це таке і навіщо вони використовуються

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code