способи правильного утеплення віконВікна житлових приміщень повинні бути герметичними: це одна з головних умов збереження тепла і відсутності небезпечних для здоров’я протягів. Раніше утеплювачем для дерев’яних вікон слугувала стара газета, яку размачивали у воді для закладення щілин. Існували й інші методи: наклеювання на щілини паперових смуг або стрічок з тканини, замазування щілин парафіном, мастикою, шпаклівкою, заповнення ватою або повстяними смугами. Все це псувало зовнішній вигляд і ускладнювало очищення.

Сучасні матеріали: гумовий ущільнювач

Магазини, що торгують будівельними матеріалами, сьогодні пропонують матеріали для утеплення з хорошими теплоізоляційними властивостями. Ефективним є гумовий утеплювач для вікон. Він має липкий бік, захищений паперовою стрічкою. При наклеюванні такого ущільнювача захисна стрічка видаляється.

Перевага такого утеплювача в тому, що він виготовляється для профілю різної висоти і форми, що спрощує його вибір для щілин різного розміру. Крім того, гумовий утеплювач випускається в різних кольорах (чорного, темно-коричневого, світло-коричневого та білого), що робить його малопомітним на тлі вікна. Вікно можна, при необхідності, відкривати, що дуже зручно. Такий самоклеючий утеплювач можна використовувати кілька разів.

Силіконовий герметик

Цей матеріал добре заповнює всі щілини, не руйнується під впливом дощу, вітру і сонячних променів, не боїться перепадів температур. Завдяки таким якостям, ним можна герметизувати вікна як зсередини, так і зовні. Виготовляється силіконовий герметик різних кольорів, але найпопулярнішим є безбарвний і білий.

Недолік цього способу в тому, що на силікон практично не лягає фарба, що ускладнить малярні роботи. У зв’язку з цим, силікон найчастіше використовують при склінні віконної рами для ущільнення, наносячи його в пази і перед кріпленням штапиків.

Поролоновий утеплювач

Даний вид утеплювачів також дуже популярний. Його стали застосовувати для утеплення вікон відразу ж після того, як він з’явився (кілька десятиліть тому): тоді він використовувався як підкладковий матеріал для упаковки крихких товарів. Поролон нарізали смугами і втискали його в щілини.

Сьогодні поролоновий утеплювач продається у вигляді рулонів — точно відформатованих самоклеючих стрічок. Для їх наклейки досить зняти захисну плівку з клейкою боку і щільно притиснути на декілька секунд. Ефективність такого матеріалу не надто висока, але зате поролон дозволяє вікнам «дихати».

Існують і інші види утеплювачів для віконних рам: пенополіетиленові, поліуретанові, самоклеючі без клейкого боку. Всі вони використовуються для герметизації дерев’яних вікон. Але сьогодні на зміну дереву все частіше приходить пластик. Як вчинити при необхідності утеплення пластикових вікон?

Утеплювач для пластикових вікон

Якщо пластикові вікна не відносяться до серії дешевих, а їх монтаж був проведений на високому, професійному рівні, то проблем з їх герметичність не повинно бути ніяких. Але якщо вони — не найкращі або встановлені браковані склопакети, гумові ущільнювачі, то їх утеплення необхідно.

Перший спосіб припускає використання вже відомих засобів – силіконового герметика або парафіну. Ними можна закрити дрібні щілини. Парафін необхідно розтопити і набрати у шприц, а потім видавити в ті місця, які необхідно герметизувати.

Другий спосіб полягає в утепленні зовнішніх відкосів пінопластом або пінополіуретаном. Матеріал наклеюють на укоси і обробляють шпаклівкою для зовнішніх робіт. Таким же чином можна утеплити внутрішні відкоси.

Деякі проблеми можна вирішити за допомогою регулювання фурнітури: трапляється, що після усадки нещодавно зведених будівель утворюються перекоси в районі віконних прорізів, що призводить до появи щілин. Правильне регулювання ліквідує ці проблеми. В деяких випадках не обійтися без заміни гумових ущільнювачів (якщо дозволяє конструкція). Для більшої ефективності можна поєднувати кілька способів утеплення.

Чим краще утеплити вікна?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code