Напевно, ніщо не дратує так, як звук крана, який постійно капає і не перестає це робити ні на хвилину. Ця проблема знайома багатьом людям і приносить досить багато незручностей. Крім того, що це неймовірно сильно діє на нерви, так ще й доводиться платити гроші за воду, яка не використовується, а просто витікає з крану.

Як полагодити кран

Не кожна людина захоче в такій ситуації звертатися до фахівців і на це можуть бути різні причини. Як усунути несправність поламаного крана на кухні, з допомогою наших порад ви можете дізнатися самостійно і потім приступити до роботи.

Виявлення причини поломки

В першу чергу треба знайти причину того, чому почав протікати кран. Причин цьому може бути кілька. До найбільш поширених можна віднести наступні.

  • Знос прокладки. Ніщо не може служити вічно й через деякий час, потребує заміни. Досить часто кран починає протікати тільки з-за того, що зношується прокладка. У такій ситуації, для вирішення проблеми, достатньо її замінити.
  • Знос змішувача також може стати причиною того, що з крана на кухні постійно капає вода. Це може спровокувати не тільки тривалий термін експлуатації змішувача, а ще й появу іржі або інших дефектів, яких з часом  стало більше і вони спровокували його протікання.
  • Знос сальника зустрічається не часто. У такій ситуації необхідно негайно міняти сальники, адже це може призвести до більш серйозних поломок або навіть до того, що вам доведеться купувати новий змішувач.
  • В той же час ви могли придбати кран, який має якийсь певний заводський дефект або ж просто погану якість. Досить часто людям трапляються китайські підробки, які починають ламатися вже через кілька тижнів після початку їх використання. Особливо часто причиною протікання крана в такій ситуації стає те, що деталі дуже погано підігнані один до одного або ж для прокладок використовують погані неякісні матеріали. Тоді під постійним впливом води на деталі, відбувається активне руйнування.

У той же час, якщо у вас тече кран на кухні, шукати спосіб, як полагодити його в першу чергу потрібно звернути увагу на монтажну конструкцію. В даному випадку буде протікати не тільки дешевий виріб, але і дуже дорогий, з гарною якістю. Тому необхідно приділяти достатньо уваги правильній установці крана. Якщо ж ви не маєте ніякого досвіду в даному типі роботи, то викличте фахівця, який допоможе уникнути в подальшому такої проблеми, як протікання крана.

Варто сказати і про неправильне використання змішувача. Якщо на нього натискати дуже сильно або ж крутити вентиль не під тим кутом, то це призведе до дуже швидкої поломки. Хотілося б сказати про те, що статистика показує, що неправильне використання сантехніки на кухні, призводить до поломок в кілька разів частіше, ніж знос певних деталей або ж заводський брак.

Звичайно, можна уникнути цієї неприємної проблеми, але для цього потрібно регулярно перевіряти її. Регулярно міняйте прокладки або інші механізми. Хоча, більшість людей не згадують про крани до тих пір, поки з ним не починають проблеми, які приносять видимий дискомфорт.

Як полагодити кран на кухні двохвентильний

Вже досить давно звичайні крани були замінені спеціальними змішувачами, в яких в автоматичному режимі холодна вода змішується з гарячою. На сьогоднішній день досить популярними прийнято вважати ті моделі, які мають два вентилі. Один вентиль призначений для холодної води, а другий, відповідно, для гарячої. Дуже велику роль у цій ситуації відіграє маленька прокладка з гуми, яка під час роботи одного з вентилів замикає отвір, через яке не повинна йти вода. Як показує численна практика, саме ця прокладка і буває причиною поломки в більшості випадків.

Після того як ви визначите, що кран на кухні тече саме через проблеми з прокладкою, її потрібно терміново замінити. Спочатку придбайте абсолютно нову прокладку. Купити її можна в кожному магазині з будівництва та ремонту.

В процесі робіт по заміні, слід розібрати змішувач. Викрутіть в першу чергу корпус вентиля, а потім починайте крутити його проти годинникової стрілки. Під крайку необхідно підмотати ущільнювач (прокладку) і поставити вентиль. В останню чергу максимально щільно затягніть вентиль ключем, і на цьому ремонт буде закінчений.

Досить часто можна зустріти ситуацію, що була поставлена нова прокладка, але через кілька днів знову кран на кухні знову почав текти, як полагодити його тепер? У цій ситуації проблема полягає вже не в прокладці, а в «сідлі» крана, яке тепер і потрібно ремонтувати. Сідлом називають безпосередньо — те місце, в яке впирається прокладка.

В сідлі з часом можуть утворитися різного розміру виїмки або навіть тріщини. Вирішити цю неприємну проблему можна шляхом шарошки спеціальної фрези, яка знаходиться безпосередньо в корпусі крана. Цю фрезу потрібно обов’язково ввернути на те місце, де знаходиться черв’ячний кран. Таким чином, абсолютно всі нерівності будуть прибрані і можна вже ставити нову прокладку. У результаті вона буде служити досить довго, а сантехніка не буде протікати.

Ремонт одноважільних кухонних змішувачів

Досить часто для кухні можуть використовувати трохи інший тип крана — одноважільний. У цій ситуації регулювання натиску і температури води здійснюється за допомогою лише одного важеля. У кранах такого типу прийнято використовувати спеціальні дискові (рідше кульові) картриджі. Вони служать набагато довше, ніж прокладки, але і коштують у кілька разів дорожче.

Коли вода з крана протікає з неположенного місця, то це означає, що необхідно негайно замінити картридж. Потрібно визначити до покупки те, який саме тип картриджа використовується у вашому крані, адже вони схожі лише зовні, внутрішня будова — різна. Якщо ви не розбираєтеся в даному питанні, то в перший раз скористайтеся послугами спеціаліста. Це дозволить заощадити не тільки гроші, але і час.

Капає кульовий кран як усунути несправність

Якщо у вас в кухні встановлений кульовий кран, то його необхідно ремонтувати в суворій послідовності, щоб отримати позитивний результат.

  • У першу чергу потрібно обов’язково перекрити подачу води;
  • Потім акуратно трохи розшатати важільну частину і потягнути його вгору, тепер її можна знімати;
  • За годинниковою стрілкою потрібно викрутити різьблення крана, яке залишилося;
  • Проведіть огляд кулі і якщо ви помітили на ньому навіть незначні дефекти, то це означає, що куля потребує заміни. Після огляду можна замінити ущільнювачі, з допомогою яких відбувається фіксація кулі.
  • Коли сантехніка буде повністю відремонтована, його залишилося тільки зібрати і можна починати далі користуватися.

Якщо ви стикаєтеся з такою поломкою, не поспішайте панікувати, адже якщо тече кран на кухні, знайти рішення як самостійно відремонтувати її можна довідатися з численних відео на просторах інтернету або ж викликати фахівця, який допоможе максимально швидко вирішити проблему. В цій процедурі немає нічого складного і, в принципі, кожна людина може самостійно впоратися з цією задачею.

Тече кран на кухні? Як полагодити самому

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code