Рано чи пізно у домашньому господарстві може виникнути необхідність самостійно замінити скло. Але робота з таким крихким матеріалом дуже травмонебезпечна. У зв’язку з чим, щоб уникнути травм і зайвої витрати матеріалу, слід знати основні правила по роботі з даним матеріалом та інструментом.
yak_rizatu_sklorizom
Різати звичайне скло — дуже просто і це не буде викликати у людини ніяких труднощів. Порізати таке скло можна спеціальним склорізом або навіть звичайними ножицями.

Якщо ви не маєте поняття про те, як правильно поводитися з цим інструментом, то можна подивитися на нашому сайті численні відео по цій темі. Вони допоможуть вам вирізати потрібну фігуру і нададуть необхідну інформацію по роботі з досить складним і крихким матеріалом як скло.

Зміст:

  • Підготовчі заходи
  • Як правильно проводити різання скла склорізом докладна інструкція
  • Як вирізати коло з скла
  • Як порізати скло без склоріза
  • Дотримання техніки безпеки

Підготовчі заходи

Для того що б розріз вийшов якісним, необхідно попередньо підготувати матеріал для роботи. Якщо скло нове, то досить просто протерти. Краще всього для цих цілей підходить газета, переважно воно насухо протирає поверхню, а також не залишає за собою ворсинки і розводи.

Якщо ж матеріал раніше був у використанні, то його підготовку потрібно витратити трохи більше часу. У першу чергу таку поверхня потрібно добре помити, використовуючи спеціальні засоби для очищення стекол. Потім слід провести ретельний процес знежирення. Як варіант можна скористатися гасом. Для цього просоченої ганчіркою в гасі, необхідно ретельно протерти скло і почекати до повного його висихання.

У той же час в етап підготовки скла входить ще і його розкрій. Немає ніякого сумніву в тому, що у вас вийде досягти кінцевого результату без відходів, особливо якщо потрібно вирізати виріб неправильної геометричної форми. Але якщо максимально правильно зробити розрахунок, то можна скоротити кількість відходів у кілька разів.

Також, простежте за тим, що б робоча поверхня була досить рівною і без ухилів, але і не занадто твердої, бажано робочу поверхню виготовити з фанери або ДВП, а зверху накрити клейонкою чи м’якою тканиною.

Як правильно проводити різання скла склорізом докладна інструкція

Якщо ви запланували провести роботи з різання скла, то в першу чергу слід визначитися, який саме склоріз найкраще підійде саме під ваш випадок. На даний момент існують два виду інструменту – це алмазний і роликовий.

Алмазний склоріз вважається по праву лідером серед інструментів даного типу. Якщо ви збираєтеся використовувати його в домашніх умовах, то відмінно підійде та модель, яка має скошену крайку, що дуже зручно для відламування розрізнених шматків скла. Таким склорізом можна різати практично десять кілометрів матеріалу, з товщиною аж до одного сантиметра. Але в теж час слід враховувати, що існує й дешеві види, в яких встановлено штучний алмаз, що дозволяє розрізати скло товщиною не перевищує 5 мм.

На відміну алмазного, роликовий склоріз має робочий елемент у вигляді невеликого ролика, як правило, виготовленого з твердосплавних матеріалів, зазвичай це сплав вольфраму з кобальтом, який може розрізати матеріал товщиною до 4 мм Перевага такого виду інструменту в тому, що ролик може з легкістю переміщатися по склу, при цьому, не прикладаючи великих зусиль для прокладки борозни.

Процес робіт вироблятися в наступному порядку:

На поверхню робочого столу, укладається чисте і сухе скло. Маркером робиться необхідна розмітка. Далі на обох кінцях, по розміченій лінії робляться невеликі розрізи. Врахуйте, що використовуваний матеріал повинен щільно стикатися з поверхнею робочого столу.

Після, на скло потрібно накласти лінійку і вздовж неї склорізом провести лінію. Тримати алмазний склоріз в руках стоїть точно так само, як і звичайний олівець, при проходженні по відміченій лінії, варто лише докласти невелике зусилля. В результаті чого на склі залишається лише ледве помітний слід, який зовні схожий на подряпину. Якщо інструмент цілком справний, то обов’язково повинен бути присутній характерний звук, що нагадує потріскування. Якщо скрипучий звук, то це означає, що його ріжучий елемент потрібно підточити на спеціальному для цього бруску.

Тримати такий інструмент під час роботи слід під невеликим кутом, правильність якого визначається досвідченим шляхом. Врахуйте, інструмент, який знаходиться в правильному положенні щодо скла, залишає безбарвну тонку лінію.

Роликовий склоріз на відміну алмазного, потрібно тримати строго під прямим кутом до поверхні скла, при цьому притискаючи його середнім і великим пальцем, а вказівним натискаючи на нього. Врахуйте, що на роликовий інструмент, натискають трохи більше ніж на алмазний, а сам надріз повинен бути білого кольору.

Для того щоб отримати якісний і, звичайно ж, рівний зріз — пам’ятаєте кілька простих правил, які необхідно виконувати під час роботи зі склом з використанням алмазного склоріза:

  • Не тисніть на скло під час переміщення склоріза, інакше зріз вийде занадто глибоким, а краї його будуть нерівними.
  • З отриманої лінії ні в якому разі не можна робити ще один розріз. Інакше скло може розколотися. Розріз потрібно робити максимально швидко. Приміром, на розріз довжиною в метр потрібно витратити не більше двох секунд.
  • Для того щоб заготовка выломалось швидко і точно по лінії розрізу, потрібно злегка постукати по зворотній стороні скла. Після чого вам не знадобиться ніяких зусиль, щоб відламати його.

Якщо ви тільки початківець майстер, то краще всього потренуватися на невеликих шматках, це допоможе визначити правильний кут нахилу інструменту, набратися досвіду, зменшити збитки, а також в подальшому уникнути помилки.

Як вирізати коло з скла

Для того щоб можна було вирізати коло з скла, можна використовувати кілька різних способів, які можуть відрізнятися в залежності від діаметра майбутнього кола і, звичайно ж, товщини скла.

Найбільш простим і поширеним способом вирізання рівного кола є застосування циркульного склоріза. Звичайно, наявність такого інструменту в господарстві задоволена рідкість. Але для цих цілей можна скористатися й звичайним склорізом.

В першу чергу, потрібно визначити центральну частину майбутнього виробу і закріпити на ньому спеціальну присоску. Потім до даної присоску потрібно прив’язати міцну нитку або волосінь довжиною рівною радіусу планованого кола. До кінця мотузки потрібно прив’язати сам склоріз. Натягніть максимально мотузку і потім проведіть склорізом лінію по колу навколо присоски. Коли коло буде накреслено, дуже важливо додатково зробити ще променеві лінії, які дозволять усунути зайві шматки скла навколо готового виробу.

Як порізати скло без склоріза

Різати скло можна і без допомоги склоріза. Дуже часто використовують для даної процедури найпростіші ножиці. Щоб розрізати крихкий матеріал ножицями, його потрібно помістити в теплу воду і під нею вирізати шматки потрібного вам розміру. Звичайне скло буде різатися з допомогою ножиць не складніше, ніж картон або інша міцна папір.

Якщо потрібно різати великий шматок скла, то його можна покласти в таз або ванну великого розміру. Потім проведіть по склу гострою частиною ножиць, відламайте непотрібні частини скла. Щоб не порізатися об гостру кромку, обов’язково попередньо одягніть рукавички. У той же час бажано ще і захистити очі.

Різати таким способом можна скло не більше ніж 3 мм Фігури можна вирізати виключно з прямими контурами. Заздалегідь потрібно в обов’язковому порядку приготувати шаблон і приклейте його до скла, використовуючи клей. Варто відзначити один цікавий момент: чим більше води буде знаходитися над склом, тим простіше буде порізати майбутній виріб.

Також можна використовувати мотузку, якусь гарячу рідину і невелика посудина, яку потрібно наповнити холодною водою. На склі потрібно зробити потрібні помітки, потім насичують мотузку спиртом або бензинів, складіть його на позначки і підпаліть. Відразу після того, як згасне вогонь, потрібно полити тонкої струменем води лінію. У цьому місці скло повинне обов’язково тріснути. Потім відламайте скло по тріщині, яка вийшла, і зачистіть всі краї наждачним папером. Якщо ж тріщини не з’явилося, потрібно ще раз повторити всю процедуру. Таким способом можна вирізати дуже складні фігури, все буде залежати від того, як ви укладете мотузку.

Дотримання техніки безпеки

Під час різання скла дуже важливо дотримувати техніку безпеки, адже матеріал досить крихкий і небезпечний. Ви можете не тільки порізатися, але і поранити очей осколками.

Не можна ні в якому разі різати скло на коліна або ж на ненадійних предметах. Ніколи не беріть за край скла, так як необроблені краї можуть бути дуже гострими. Якщо хочете підняти заготовок, то слід зробити обхват руками з боків.

Щоб уникнути порізів, перед роботою слід надягати захисні рукавички та окуляри. Також важливо надіти закриту взуття, щоб скло при випадковому падінні не порізало ногу. Одяг має бути з щільною і товстою тканини, що також допоможе уникнути випадкових травм.

Для того щоб дрібні осколки скла не потрапили за межі робочої кімнати, одяг і взуття після закінчення роботи потрібно змінити.

Як правильно різати скло склорізом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code