як встановити акрилову ванну своїми руками

Все більшою популярністю в світі сантехніки користуються акрилові ванни. Вони недорогі і прості в монтажі, мають ергономічний дизайн, і можуть бути виконані в різних колірових рішеннях. Завдяки непористої фактурі, вони практичні, легко миються і не деформуються.

Ця одиниця сантехніки буває стандартною прямокутною або кутовою, її можна встановити як на цеглини, так і на металевий каркас, вона може стояти на ніжках або без них. Можна сказати одне – скільки господарів, стільки і варіантів їх встановлення.

Акрилова ванна гладка і приємна на дотик, вона швидко нагрівається, чим забезпечує комфортне купання. Багато цих виробів мають спеціальне антибактеріальне покриття, що дозволяє не докладати великих зусиль при санітарно-гігієнічній обробці. Такі ванни не потребують абразивних чистячих засобів, піддаючись миттю звичайною господарської губкою.

На тлі численних достоїнств, вони мають лише один недолік – дорослим небажано сідати на їх борт. В цілому, виріб повністю виправдовує співвідношення «ціна–якість». Варіант як правильно встановити ванну з акрилу своїми руками має певні тонкощі, вникнувши в які і вивчивши інструкцію на нашому сайті, можна уникнути істотних помилок при монтажних роботах.

Підготовчі роботи і вибір методу монтажу

 • Перед покупкою акрилової ванни ретельно виміряйте місця під неї. При виборі місця для її установки, слід брати до уваги той факт, що її неодмінно мають встановлювати впритул до стіни, не закриваючи при цьому доступ до труб.
 • Слід пам’ятати про те, що облицювання кахельною плиткою виконується після монтажу ванни.
 • Якщо ви вирішили виконати всі роботи по монтажу своїми руками, то приготуйте наступні інструменти: молоток, рівень, ізоляційну стрічку, болгарку, перфоратор, монтажний герметик, гофровану трубку і розвідний ключ.

Покрокова інструкція монтажних робіт представляють наступні дії:

 • Перекривається центральний кран;
 • Проводиться демонтаж попередньої ванни;
 • Демонтується старий злив шляхом злому або випилювання;
 • Очищається каналізаційний розтруб;
 • Вставляється В розтруб гофрована трубка;
 • Стики розтруба та гофри промащуються герметиком;
 • Вирівнюються підлоги під ванною.

Установка акрилової ванни своїми руками проводиться наступними поширеними методами:

 • На металевий каркас;
 • На металевий каркас на ніжках;
 • На цеглу;
 • Поєднання цегельної кладки з металевим каркасом без ніжок.

Крім наведених варіантів закритих під обшивку (екран), існує великий вибір відкритих акрилових моделей на ніжках без каркаса. Такі ванни гармонійно виглядають у ванних кімнатах, виконаних в класичному або ретро стилі.

Варіант установки на металевий каркас

Такий варіант має досить простий алгоритм, що складається з наступних етапів:

1. Встановлення каркасу.

Для початку слід перевернути її, і встановити каркас акрилової ванни. Акуратно розпакуйте всі кріпильні деталі для каркасу, за допомогою простого олівця робимо позначки – в головах ванни і в області зливного отвору. Орієнтуючись на ці напрямні мітки, просверлюємо отвори під шурупи, прикручуючи за допомогою саморізів скоби для кріплення, і ніжки каркаса.

2. Монтаж сифона.

Цей етап – найбільш простий, нагадує гру дитячим конструктором. Підключіть зливні отвори і зберіть всі частини сифона в точності як показано на інструкції. Закінчується встановлення сифона знежиренням поверхонь і нанесенням монтажного герметика.

3. Коригування висоти ніжок.

Від правильно відрегульованого рівня ніжок каркаса залежить кінцевий результат установки акрилової ванни своїми руками. Для цього переверніть ванну догори дном, і з допомогою будівельного рівня вимірюємо кривизну, як в довжину, так і в ширину, і відповідно з цим, підкручуємо ніжки в потрібну сторону.

4. Монтаж гачків «анти-переворот».

Щоб надати акриловій ванні максимальну стійкість, необхідно здійснити наступні кроки: відзначити за допомогою будівельного рівня або звичайної лінійки лінію борта ванни, просвердлити отвори в стіні, дюбелями зафіксувати гаки на стіні, і встановити на них ванну.

5. Підключення до каналізаційної системи сифона за допомогою жорсткої або гофрованої трубки.

6. Перевірка герметичності з’єднань.

Цей етап є необхідним, оскільки в ході установки своїми руками могла бути допущена помилка (а це часте явище у разі, якщо ви ніколи самостійно не встановлювали акрилових ванн). У разі виявлення течі, повторно знежирюємо стики і оброблюємо герметиком.

7. Підключення декоративної панелі для приховування труб і з’єднань.

Установка ванни на цеглу

Монтаж сантехніки з акрилу може бути виконаний на цеглинах. Цей варіант, користується популярністю протягом багатьох років, а втілити в життя його можна самостійно. Така технологія, на думку професіоналів, дозволяє надійно і швидко зафіксувати акрилову ванну на необхідній висоті. І справді, ніжки, які йдуть в комплекті з нею, можуть деформуватися вже через кілька років експлуатації, а високоміцні капітальні підпори з цегли прослужать значно довше, і допоможуть зберегти цілісність ванни.

В питанні як встановити ванну з акрилу своїми руками на цеглу немає нічого складного, потрібен лише будівельний інвентар, будматеріали та розчин. Головний етап робіт – підготовка, що включає розрахунки і розмітку. Необхідно розрахувати все з точністю до міліметра ще до покупки ванни, враховуючи її розташування і місця підведення водопостачання і каналізаційний злив.

Вибравши акрилову ванну і виконавши необхідні розрахунки, занесіть її для виконання розмітки в приміщення, де вона буде встановлена.

Максимальна стійкість ванни досягається за рахунок кладки основи задньої частини у 19 сантиметрів і передній – 17. Таке співвідношення – необхідна умова для забезпечення нормального стоку води. Однак, деякі моделі, пропоновані спеціалізованими магазинами, вже враховують цей кут нахилу.

Після кладки можна сміливо переходити до етапу настановних робіт. Щоб підвищити стійкість конструкції, слід скористатися герметиком. Для більшої надійності й міцності ванну можна зафіксувати на встановлений за допомогою дюбелів і саморізів металевий профіль, однак і без цього кроку конструкція буде дуже міцною.

Монтаж кутової ванни з акрилу

Ідеальним рішенням для квартир, в яких кожен кут на рахунку, кутова ванна з акрилу. Її монтаж проводиться за аналогією з прямокутною. Найнадійнішим для такої моделі є комбінований метод установки: прилегла до стін частина кріпиться гачками, а інша частина ставиться на ніжки.

При цьому перед монтажем необхідно ретельно підготувати поверхні і вирівняти стіни, оскільки ці моделі виконані під стандартним кутом в 90 градусів, звіряти який потрібно за допомогою будівельного рівня. Більш докладно про всіх етапах робіт, як встановити кутову акрилову ванну своїми руками, ви можете дізнатися зі статті.

В комплекті до неї, як правило, поставляється каркас, що виконує функцію декоративного елемента інтер’єру, з дверцятами для зберігання миючих засобів та інших корисних речей у ванній кімнаті.

Як встановити ніжки на акрилову ванну без каркасу

Зазвичай, виробники ванн комплектують свої вироби знімними ніжками, але в деяких випадках вони можуть комплектуватися і без них. В такому випадку, доведеться їх купувати окремо.

Акрилова ванна повинна в обов’язковому порядку розміщуватися на ніжках. З їх допомогою можна своїми руками регулювати висоту ванни, а також вони беруть на себе все навантаження. Ніжки прикручуються в спеціально призначені для цього бічні отвори. Якщо ж у виробі немає таких отворів, значить, вони призначені для кріплення за допомогою металевих профілів.

Монтажні планки кріпляться до дна ванни суворо поперек, за допомогою саморізів. Перша планка кріпиться приблизно на 15 см від зливу, друга максимально віддалена від першої. Перед тим як встановити профілі, слід просвердлити отвори, але будьте обережні, не просвердліть ванну наскрізь.

Після того як отвори готові кріпимо направляючий профіль, а до нього ніжки. Ну ось, наша ванна вже має власні ніжки, її можна встановлювати на заздалегідь підготовлене місце, але не варто поспішати виставляти її строго по рівню, це необхідно буде зробити пізніше.

Запінювання — як міра для шумо і теплоізоляції

запінювання ванниАкрилова ванна може бути встановлена без каркасу, в цьому випадку його функцію буде виконувати цегляна кладка, яка потім облицьовується під плитку, водостійкий гіпсокартон або пластикові панелі. При цьому слід приділити увагу жорсткої фіксації ванни, зробивши спінювання конструкції для її максимальної стійкості.

Саме спінювання дозволяє домогтися максимального ефекту для якісної тепло — і звукоізоляції. Як показує практика, при експлуатації в цьому випадку можна не турбуватися про порожнини, які не додають комфорту, видаючи гучні та хрусткі звуки при взаємодії з сантехнічним аксесуаром. Крім того, температура води в такій ванні утримується значно довше.

Для спінювання знадобляться монтажний пістолет і монтажна піна. Приступаючи до безпосереднього процесу накладання монтажної піни, необхідно пам’ятати про те, що для того, щоб ванна придбала необхідні властивості, піну треба розподіляти рівномірно і не поспішаючи. Монтажна піна з пістолета повинна якісно схоплюватися з поверхнею. Аналогічно першого шару піни, всі наступні шари повинні склеюватися з попередніми. Особливу увагу при вспіненні акрилової ванни на ніжках необхідно приділити саме їм. Такий крок додатково забезпечить стійкість і довговічність конструкції. Не запіненими залишаються тільки отвори зливу. Установку можна робити вже через добу.

Як встановити своїми руками акрилову ванну перестане бути проблемою при знанні її основних етапів.

Як встановити акрилову ванну своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code