Як заощадити на ЖКП на час відпустки?

як заощадити на комуналці коли ти у відпусціЛіто і початок осені — пік сезону відпусток. Безліч людей пакують валізи в очікуванні прекрасних днів на морському узбережжі, в санаторії або на улюбленому дачній ділянці. Відпочинок «з’їдає» пристойну частину сімейного бюджету, і при цьому обов’язкові платежі ніхто не скасовує — як бути? Щоб прекрасні спогади не затьмарилися прийшли рахунками за комунальні послуги, ми навчимо вас розумно економити на воді, електриці і газі в період відпустки.

Відразу зазначимо, що стаття призначена в першу чергу для тих, у кого ще не встановлені лічильники. Адже власники приладів обліку і так платять тільки за ту кількість води, газу та електроенергії, яке витратили.

Яким чином можна заощадити?

Економія полягає в перерахунку комунальних рахунків за відповідний період. Звернутися за перерахунком можуть мешканці, яких не було вдома п’ять днів і більше. Якщо ви були відсутні менший час, послугу вам відмовлять.

Залежно від терміну відсутності, економія складе до 30% щомісячного платежу.
Отже, що ж робити?

Збираємо документи

Необхідні папери, які підтверджують, що ви були відсутні вдома мінімум п’ять днів. Це можуть бути будь-які документи, в яких вказані ваші особисті дані і стоять початкова і кінцева дати від’їзду. Наприклад:

  • Квитки на літак, потяг, автобус (якщо ви купували їх в електронному вигляді — роздрукуйте, обов’язково захопіть посадковий талон)
  • Чеки на оплату готельного номера
  • Відрядні лист або наказ про відрядження
  • Документ з санаторно-лікувального закладу, який підтвердить, що ви перебували на лікуванні більше п’яти днів
  • Копія закордонного паспорта з відповідними відмітками (обов’язково завірена)
  • Тимчасова реєстрація в іншому місті/країні, за іншою адресою
  • Для дітей підійде довідка про перебування в навчальному закладі з цілодобовим проживанням
  • Підтвердження про перебування на території дачного товариства

Для отримання перерахунку підійде будь-який документ, який доведе керуючої компанії або ТСЖ вашу відсутність за місцем постійного проживання. Головне — завірте його в нотаріуса і переконайтеся, що між датами мінімум п’ять днів.

Звертаємося в компанію, що надає комунальні послуги

Це КК або ТСЖ вашого району. Приходьте туди з будь-яким із зазначених вище документів та паспортом (щоб підтвердити місце прописки). Напишіть заяву про перерахунок з послуг водопостачання, подачі газу і електрики. Заяв потрібно написати стільки, скільки осіб проживає в квартирі. Адже вони пишуться від кожного члена родини і кожен примірник підтверджується пакетом документів.

Важливо! Звернутися з заявою можна або до планованого відпустки, або за поверненням. Але не пізніше ніж через місяць після прибуття.

Які нюанси треба знати?

Не підлягають перерахунку послуги, які поставляються на будинок: вивезення сміття, колективна антена, прибирання території і т. д. Тому заощадити на цьому не вдасться.

Вирушаючи відпочивати, спробуйте і самі подбати про розумну економії ресурсів: вимкніть електроприлади, перекрийте крани холодної і гарячої води, закрутіть вентиль біля газової плити. Це допоможе зменшити навантаження на гаманець і запобіжить небезпечні ситуації, які можуть статися у вашу відсутність.

Як заощадити на комуналці на час відпустки?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code