Зберігання постільних речей: місця та способи

Постільна білизна, подушки та ковдри займають чимало місця, адже зберігання хочеться зробити ще і акуратним, і зручним. Найбільше доводиться ламати голову тим, хто прибирає постіль на день: куди їх покласти, щоб ввечері не мучитися з підготовкою до сну? Ми зібрали кращі ідеї з облаштування місць для зберігання постільних речей, які зроблять ваше життя простіше.

Під ліжком

Незважаючи на те, що по феншуй місце під ліжком повинно бути вільним, нераціонально його не використовувати, особливо в маленьких квартирах. Багато моделей ліжок мають спеціальний висувний ящик, ідеальний для зберігання постільних речей. Ще одне рішення для економії місця — підйомний механізм. Він зручніше, ніж висувні ящики, якщо ліжко стоїть боком до стіни або до неї примикає інша меблі.

Ящики і тим більше підьомний механізм роблять ліжко дорожче. Якщо хочеться заощадити, білизну можна зберігати під ліжком в кофрах на блискавці. Кофри повинні бути невисокими, широкими і мати жорсткий каркас: засовувати м’які кофри під ліжко — суцільна мука. Замість кофрів можна використовувати низькі ящики з кришкою, краще всього на коліщатках.

Цікаве рішення, яке зажадає трохи ручної праці, — платформа на коліщатках, що накривається тканиною від пилу. Один край тканини потрібно закріпити за дальню частину платформи, а інший за ближню частину дна ліжка: тоді при висуванні платформи вміст буде відкриватися, а при засовуванні — закриватися.

Під матрацом

При сильному дефіциті місця можна зберігати комплекти постільної білизни під матрацом рівномірним шаром. Попереджаємо: такий прошарок може позбавити ваше ліжко ортопедичних властивостей.

В узголів’ї

Якщо зберігання ПІД ліжком — не ваш випадок, подумайте про зберігання ЗА ліжком. Узголів’я може містити в собі полиці або ящики для постільної білизни, яке ви прибираєте на день, або для запасних комплектів. Це рішення підійде навіть для ліжок-горищ.

У подіумі

Ви напевно не раз чули про користь подіумів для економії місця в квартирі. Ліжко на подіумі не виняток. Ви зможете зберігати постільну білизну в ящиках-сходинках, у висувних ящиках підстави подіуму або прямо усередині нього під відкидною кришкою.

Якщо спите на дивані

де і як краще зберігати речі в спальніЯкщо замість ліжка використовується розкладний диван, найзручніше зберігати постільну білизну у вбудованих ящиках, які є практично в будь-якому дивані. Якщо ящики не передбачені, можна використовувати для зберігання неглибоку шафу, яка розміщується за спинкою дивана. Вона відкривається зверху, тому така конфігурація навряд чи буде зручна для зберігання чого-небудь іншого, але ось для ковдр та подушок це ідеальне рішення.

У скрині/ящику/пуфі

Гарна скриня або дерев’яний ящик буде стильно виглядати біля ліжка. Перед сном на нього можна кинути халат або книжку, не кажучи вже про його місткість. У випадку з розкладним диваном ящик або скриня з плоскою кришкою вдень може виконувати роль журнального столика, крім постійної ролі зберігача ваших постільних речей.

Ящики з білизною можна також використовувати як приліжкові тумбочки або в якості пуфа для сидіння перед туалетним столиком — потрібно лише покласти зверху пласку подушечку.

Якщо місця вдома зовсім мало і не хочеться сильно витрачатися на красиві скрині для зберігання підійдуть і звичайні пластикові контейнери, які можна ставити під стіл або піднімати на шафу.

В комоді/шафи-купе

Для зберігання постільної білизни можна виділити кілька ящиків комода для одягу. Цей варіант зручний, якщо ви не прибираєте постіль з ліжка вдень і зберігати потрібно лише запасну постільну білизну. Подушки і ковдри для гостей в комод або не помістяться, або займуть занадто багато корисного простору, але ж зовсім не обов’язково зберігати їх разом з білизною.

Не забуваємо і про спеціальну білизняну шафу: вона зручна тим, що неглибока, тому всі комплекти білизни будуть на виду. Вона може бути низькою і широкою, нагадувати комод, тільки з дверцятами замість ящиків, а може бути високим пеналом. Її параметри краще підбирати під висоту решти меблів у приміщенні.

Загалом в шафі-купе постільну білизну зручніше зберігати у висувних ящиках, а запасні подушки і ковдри, які використовуються рідко, на самій верхній полиці. Підійде для цих цілей і антресоль, якщо вона є у вас вдома. Якщо постільна білизна зберігається на полицях, зручніше буде покласти її в гарні кошики або використовувати роздільники: це естетичніше і допоможе уникнути безладу в глибоких шафах.

У коморі/вбудованому шафі

Якщо у вас вдома є окрема кладовка, в ній можна організувати полиці для зберігання постільної білизни. Там воно буде краще провітрюватися, ніж у шафі-купе, і не буде забирати дорогоцінне місце у одягу.

Робимо зберігання зручніше

  • Не ходити далеко. Білизну зберігайте в тій кімнаті, в якій вона використовується. Так простіше буде знайти комплект для дитячої або для гостей, ніж у загальній шафі. Однак якщо комплектів у вас зовсім небагато (не більше 3-4 для одного спального місця), то їх не складно буде зберігати у порядку і разом.
  • Порядок в шафі. Краща порада, якою я користуюся сам вже багато років: білизну зберігайте в одній з наволочок комплекту. Акуратні стопочки, в яких так легко розібратися — просто мрія.
  • Користь вакууму. Гостьові або сезонні постільні приналежності компактніше всього зберігати у вакуумних пакетах. Такі пакети продаються в господарських магазинах: просто витягніть з пакету з вмістом максимум повітря за допомогою пилососа і закрийте герметичний клапан. Ви здивуєтеся, наскільки менше місця стануть займати постільні приналежності.
  • Більше повітря! Якщо постільна білизна зберігається в замкнутому просторі, воно набуває неприємний затхлий запах. Тому не варто класти його в поліетиленові пакети, а в шафах або ящиках для білизни потрібно передбачати отвори.
  • Ароматизація. Якщо білизна все ж зберігається в неідеальних умовах, боротися з затхлістю допоможуть ароматизатори. Одного пакетика ароматизатора або краплі ефірного масла на ватці в шухляді з білизною вистачить, щоб комплекти пахли свіжістю ще кілька ночей після того, як їх поклали на ліжко.
  • Улюблений гість. Якщо у вас вдома часто залишаються одні і ті ж родичі або друзі, зберіть для них капсульний набір постільної білизни, рушники, нічний одяг і зубну щітку. Покладіть це все в окремий пакет для кожного гостя і підпишіть його: так вам не доведеться прати все після кожної ночівлі, а гостю буде приємно.
Зберігання постільних речей: місця, способи і поради

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code