Традиція декорувати свої помешкання за допомогою каменю бере свій початок від патриціанських апартаментів Стародавнього Риму, коли у внутрішньому оздобленні приміщень панували мармур і граніт. Але з тих пір кількість шанувальників облицювання приміщення натуральним каменем істотно зросла. У зв’язку з чим, зрослий попит і вартість на природний матеріал змусила багатьох технологів, шукати альтернативу у штучних замінниках.

В результаті чого, було розроблено декілька технологій отримання штучного каменю. Нині, декоративний камінь в інтер’єрі вже далеко не рідкість. Особливо в оформленні дизайну просторій вітальні, на кухні, в передпокої. Ми сподіваємося, що наявні фото на сторінці, допоможуть вам трохи підсилити вашу фантазію, декорації свого житла.

Різновиди декоративного каменю та його переваги

В основу всіх технологічних рішень покладені всього лише три компоненти: цемент, наповнювач і барвник. Оскільки два останніх допускають незліченна варіювання своїми складовими, то і різновидів таких каменів може бути величезним.

Оздоблення каменем каміна у вітальні

Промисловість вже освоїла виробляти штучний камінь, що імітує не тільки мармур і граніт, але так само і такі природні матеріали, як лабрадорит, онікс, травертин та інші. Втім, найбільшою популярністю при обробці, користуються такі різновиди імітації, як облицювальна цегла і сланець.

Декоративний камінь на кухні фото

Переваги матеріалу:

  • доступність, завдяки тому, що вартість такого матеріалу відносно невисока;
  • менша (порівняно з натуральним матеріалом) щільність, що помітно полегшує процес укладання декоративного каменю;
  • необмеженість поєднань у формі, малюнку і фактурі;
  • є чистим матеріалом, з екологічної точки зору, оскільки не містить домішок, небезпечних для здоров’я;
  • стійкий до зовнішніх шкідливих впливів: грибка, цвілі, корозії;
  • легкість у догляді і обслуговуванні готової поверхні, яку можна мити і очищати за допомогою будь-якого, що не містить абразивних часток, миючого засобу.
Як вибрати якісний штучний камінь відео

Переваги матеріалу обумовлюють його широке застосування в інтер’єрі сучасної квартири: кухні, передпокої, вітальні, а також при обробці камінів, сходів, віконних і дверних прорізів, арок.

Обробка декоративним каменем коридору і передпокою

«За одягом зустрічають» – ця частина відомого прислів’я завжди до місця. Всі відвідувачі та гості квартири потрапляють саме сюди. В результаті вдалої оздоблення передпокою декоративним матеріалом, вони зможуть переконатися у відмінному смаку господарів.

Особливостями передпокою є її хороша оглядовість і велика кількість бруду зовні, яка, на жаль, потрапляє в це приміщення. Тому вибір оздоблювального каменю для передпокою повинен враховувати, в першу чергу, його функціональність і зносостійкість. Важливе значення слід надавати і теплоізоляційним характеристикам такого матеріалу, оскільки передпокій є самим прохолодним місцем квартири.

Декоративний камінь в передпокої фото

У зв’язку з порівняно невеликим метражем, перенасичення інтер’єру передпокою «кам’яними» ефектами може створити відчуття зайвої похмурості і монументальності. Тому найбільш оптимальний варіант використання штучного каменю для оздоблення – це оформлення дверного отвору, одного з кутів або частини стіни. Доречним буде також декорування каменем таких зон як, передпокою і коридору, а також вішалку або взуттєвої стелаж.

Декорування та оздоблення декоративним каменем вітальні

В цю кімнату нерідко запрошуються дорогі і бажані гості, вечорами тут збирається вся родина. Тому для вітальні завжди хочеться підібрати інтер’єр, яке зробило б цю кімнату затишною, оригінальною і цікавою. Вибираючи варіанти оздоблення вітальні, корисно ознайомитися з наявними фотогалереї таких оформлень приміщень.

Найбільш функціональним і в той же час ефективним варіантом є використання декоративного каменю в певних зон вітальні:

  1. Такою зоною може бути обідня, де збираються за урочистим або святковим столом. З подібною обробкою така зона виглядає дуже незвично і привабливо.
  2. Приклад ще однієї зони де використовується декоративний камінь – декорування каміна. Камін, як елемент респектабельного інтер’єру вітальні, завжди асоціюється із затишком і теплотою (за контрастом з завиванням зимової хуртовини, наприклад). Тому використання простих грубих кам’яних форм біля каміна, вдало підкреслить витонченість вітальні.

Дизайнери вважають, що цей матеріал в оформленні вітальні найбільшою мірою здатний трансформувати її обсяги, пропорції і візуально перетворювати стильове рішення приміщення. Ширину його застосування буде визначати лише вартість обраного каменю.

Обробка декоративним каменем кухні і їдальні

Для сучасного житла кухня – це приміщення, що має особливу енергетику. Якщо обідня зона у вітальні використовується для званих трапез, які відбуваються не так часто, то для інтер’єру кухні сімейний обід – справа повсякденна. Тому головні переваги штучного каменю в даному випадку – не тільки краса, але й практичність.

Декоративний камінь в інтер’єрі кухні фото

Зокрема, після приготування їжі кам’яні поверхні повинні легко відмиватися. Тому в інтер’єрі кухні можна передбачити відповідну облицювання зони приготування їжі, а також наявність обробленою стільниці. Штучний камінь тут можна успішно застосувати для оздоблення зони витяжки, а також в якості підстави барної стійки (наприклад, якщо власнику житла хочеться оформити кухню під етностиль стиль «кантрі»).

Підійде матеріал для обробки ванної?

Якщо ванна в квартирі – досить простора, то грамотна використання декоративного каменю може надати їй вигляд цього спа-салону. Втім, і для ванної невеликих розмірів декорування каменем можливо і допустимо: просто виділяється певний її ділянка, яким може бути простір біля раковини або душової кабіни, дзеркало або навіть частину стіни.

Декоративний камінь у ванній фото

Часто для ванної використовують матеріали з імітацією мармуру або граніту. Перед вибором стилю оформлення ванної бажано попередньо ознайомитися з вдалими прикладами обробки.

Чи є обмеження для застосування декоративного каменю?

Так, такі є. Зокрема, досить обережно слід підходити до декорування каменем спальні. Ця кімната потребує особливого затишку, інтимності та комфорту, тому недоречне і надмірне застосування штучного каменю в інтер’єрі спальні може грунтовно зруйнувати гармонію приміщення і перетворити його в частину холодного середньовічного замку. Допустимо використовувати цей матеріал хіба що при оформленні частині стіни біля дзеркала або дверного отвору.

Декоративний камінь в спальні фото

А також слід звернути увагу на те, що обробка підлог у приміщеннях квартири штучним каменем мало доцільна: матеріал досить крихкий, а тому недовговічний.

Все це анітрохи не зменшує причин використання декоративного каменю в інтер’єрі квартири. Невисока вартість, доступність і багатство облицювання практично всіх приміщень, у тому числі, оранжереї, підвалу, балкона, цього цілком сприяють.

Декоративний камінь в інтер’єрі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code