Велика простора ванна кімната – це мрія більшості людей, які живуть в панельному будинку чи хрущовці. Адже це прекрасна можливість створити оригінальний інтер’єр з великою ванною-джакузі, зручно розмістити по численним шафок і поличках всі лазневі приналежності речі. Крім того, можна вбудувати у ванній кімнаті пральну машину меблі і приховати її від сторонніх очей. А санвузол суміщений з туалетом і біде – це класичний варіант дизайну просторої ванної кімнати.

Мрії – це добре, але перейдемо до реальності. Маленька ванна кімната в хрущовці як правило на 180 150 см, і це, звичайно, величезний мінус, але не варто засмучуватися! Сучасні дизайн проекти дозволяють зробити багатофункціональний шедевр в стилі мінімалізму.

Насправді, у такій маленькій, ледве сягає трьох квадратних метрів ванній кімнаті можна компактно розмістити велику кількість необхідних предметів. Тут важливо, щоб вони були компактними і багатофункціональними.

Дизайн ванної кімнати маленького розміру – це справжнє випробування для багатьох дизайнерів і, чесно сказати, не всі з успіхом справляються з поставленим завданням. Розробити проект та впровадити його в життя для дизайнера – це можливість проявити оригінальність, нестандартний підхід у оформленні і винахідливість. Можна сказати, що тільки талановита людина зможе цікаво обіграти невелику площу і зробити її комфортною і зручною.

Фото дизайну маленької ванної кімнати

Існує кілька принципів оформлення невеликого простору, вони відносяться не тільки до ванній кімнаті, але і до дизайну інтер’єру кухні маленького розміру або будь-якого іншого приміщення. Деякі з них залежать від того, збираєтеся ви переробляти вже існуючу ванну кімнату або ж починаєте планування і оформлення нового приміщення. Отже, концепції і правила візуального збільшення і оптимізації простору наступні:

  1. Нічого зайвого.
  2. Колір, світло, дзеркало.
  3. Багатофункціональність та оптимізація систем зберігання.
  4. Специфічна сантехніка та обладнання.
  5. Мінімум декору.

Розглянемо кожен з цих пунктів.

Нічого зайвого

Дизайн ванної кімнати маленького розміру починаємо з виносу зайвих речей або ретельного планування інтер’єру нового проекту.

При переробці вже існуючої ванній необхідно тверезо зважити, які елементи необхідні і ви ними користуєтеся постійно, а які стоять недоторканими тижнями та місяцями. Як правило, полиці заставлені баночками і флаконами з залишками косметики, якими-небудь предметами декору у вигляді ваз або свічок. Все це, не вагаючись, викидаємо. Це ж відноситься і до кошики для білизни (брудні речі можна зберігати прямо в пральній машині), відрах, тазам. Цих предметів не місце в пристойній ванній кімнаті.

Після того як ми звільнили приміщення від непотрібних предметів, наша ванна вже стала набагато просторіше.

Колір, світло і дзеркало

Ні для кого не секрет, що з допомогою квітів і правильного розташування джерел світла можна візуально змінити сприйняття простору. Для маленької ванної цей прийом не є найбільш актуальним і затребуваним, адже призначення ванної кімнати – це прийняття водних процедур і експлуатація сантехніки. І від кольору покриття фактично не змінитися розмір ванної або душової кабіни, проте певні правила варто врахувати.

Ванна кімната невеликого розміру в хрущовці дизайн Фото

Ванної кімнати в хрущовці або панельному будинку бажано оформити без яскравих помітних елементів. Підлогове покриття повинне бути найбільш темним кольором, стіни того ж відтінку, але більш світлі, а стеля повинен бути самим світлим. Контрастні кольори призведуть до протилежного результату. Відмінний ефект дають глянсові натяжні стелі для ванної, їх блискуча поверхня, що відбиває помітно «підніме» стелю і додасть певної елегантності приміщенню.

Освітлення у ванній маленького розміру бажано робити точковий, у двох варіантах, щоб була можливість висвітлити ту чи іншу зону. Дзеркало є обов’язковим атрибутом в інтер’єрі будь-якої ванної кімнати, а для маленької – воно вкрай необхідно. Перевага дзеркал зрозумілі, не будемо зупинятися на них докладно.

Багатофункціональність предметів

Меблі в маленькій ванній кімнаті в принципі складно уявити, однак вона необхідна. Як варіант, раковину тут можна встановити на закріплену в стіні стільницю, а весь простір під нею використовувати для зберігання речей, обладнавши необхідні полиці і ящики. Само собою зрозуміло, що дверцята повинні бути розсувного типу.

Ще одним оригінальним місцем зберігання може бути подіум, на який встановлюється ванна. Ця досить велика зона послужить відмінним сховищем для побутової хімії або інших предметів.

Не варто забувати і про навісні шафи і антресолі. Додаткові аксесуари у вигляді полотенцедержателей, гачків, підвісних елементів також допоможуть зробити приміщення більш функціональним.

Специфічна сантехніка та обладнання

Говорячи про дизайн інтер’єрі ванної кімнати маленького розміру обов’язково доведеться задуматися про нестандартної сантехніці. Найчастіше для економії простору в таке приміщення встановлюють душову кабіну. Але ми хотіли б звернути вашу увагу на сучасні дизайнерські сидячі ванни.

Дизайн маленької ванної кімнати фото

Їх вибір настільки великий, що ви зможете підібрати навіть для самої мініатюрної кімнати розміром 170-150 см відмінну модель і дозволити собі незрівняне задоволення приймати ванну з піною.

Сидяча ванна відрізняється від типової моделі меншою довжиною, але більшою глибиною. В такі ванни можуть бути вбудовані системи джакузі і гідромасажу. Так що невелике приміщення не завадить вам насолоджуватися усіма перевагами водних процедур. Разом з тим ванна дозволить вам створити додаткову зону зберігання в подіумі, як вже говорилося вище.

Додаткової легкості інтер’єру додадуть скляні раковини, а якщо встановлена душова кабіна, то для огорожі також краще вибрати прозоре, а не матове скло.

Другим важливим питанням обладнання ванної кімнати є монтаж пральної машини. Природно, що модель доведеться вибрати з невеликою завантаженням і компактну за габаритами. В цьому випадку доведеться пожертвувати простором під умивальником і встановити її там.

Якщо говорити про поєднаному з туалетом санвузлі в хрущовці, то виходить трохи більше вільного місця і можна встановити більш велику, потужну пральну машину, або якось по-іншому використовувати наявний простір.

Мінімум декору

Останнім у нашому списку зазначений принцип про мінімум прикрас та елементів декору ванної кімнати. Та це й зрозуміло, невелике приміщення не дає можливості використовувати будь-які декорації. Яскравими акцентами можуть стати кольорові рушники, незвичайні за формою крани, змішувачі, рушник осушувачі. Однак додатково перевантажувати маленьку по розмірах кімнату не варто.

Таким чином, бачимо, що варіантів дизайнерських рішень для ванної кімнати величезна кількість. Фото найбільш яскравих і оригінальних прикладів можна знайти як в інтернеті, на нашому сайті, так і в журналах, присвячених дизайну інтер’єру.

В залежності від уподобань, дизайн ванної кімнати маленького розміру можна виконати в будь-якому стилі: хай-тек, сувора класика, модерн, кантрі, еклектика та інші. Все залежить від вашої фантазії і можливостей!

Дизайн ванної кімнати маленького розміру фото ідеї

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code